Ухвала
від 12.12.2024 по справі 461/9843/18
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 461/9843/18

Провадження № 1-кп/461/24/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.12.2024 року. м. Львів.

Галицький районний суд міста Львова

у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участі:

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченого ОСОБА_4 ,

захисника ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові кримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні суду перебуває кримінальне провадження відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України.

У судовому засіданні прокурор заявив клопотання про продовження строку тримання під вартою обвинуваченого ОСОБА_4 на 60 днів, покликаючись на те, що обвинувачений після закінчення строку тримання під вартою може переховуватисявід суду,перешкоджати кримінальному провадження, вчинити інше кримінальне правопорушення. Прокурор вважає, що ризики, передбачені ст. 177 КПК України не зменшились. Крім того, ОСОБА_4 з метою уникнення від кримінальної відповідальності, 10.11.2021 покинув територію України, виїхавши через пункт пропуску «Устилуг», у зв`язку із чим перебував у міжнародному розшуку.

Обвинувачений ОСОБА_4 проти продовження строку запобіжного заходу у виді тримання під вартою заперечив, покликаючись на відсутність підстав та ризиків, передбачених ст. 177 КПК України та подав до суду клопотання про зміну запобіжного заходу на більш м`який запобіжний захід, а саме - нічний домашній арешт. Зазначає, що в матеріалах справи відсутні прямі, достатні та належні докази, які б окремо або в своїй сукупності підтверджували факт скоєння ОСОБА_4 кримінального правопорушення.

Захисник ОСОБА_5 у судовомузасіданні клопотанняобвинуваченого прозміну запобіжногозаходу нанічний домашнійарешт підтримавта проситьзадовольнити,а протизадоволення клопотанняпрокурора пропродовження строку запобіжногозаходу увиді триманняпід вартоюзаперечив,покликаючись навідсутність підставта ризиків,передбачених ст.177КПК України.Стверджує,що жодних намірів у ОСОБА_4 переховуватися від суду не має.

Заслухавши думкуучасників судовогозасідання,перевіривши матеріалисправи,суд вважає, що клопотанняпрокурора підставнета підлягаєдо задоволення,а у задоволенні клопотання обвинуваченого про зміну запобіжного заходу слід відмовити, оскільки ОСОБА_4 обґрунтовано обвинувачуєтьсяувчиненні тяжкогозлочину,санкція статтіякого передбачаєпокарання увиді позбавленняволі настрок від4до 6років,який маєнадзвичайно високийступінь суспільноїнебезпеки,виходячи зісвоєїпозиціїзахисту,відповідно досвоєї репутації,з метоюуникнення відкримінальної відповідальності,може переховуватисявід суду, незаконно впливати на свідків та потерпілого у цьому кримінальному провадженні, вчинити інші кримінальні правопорушення, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином. Факт перебування обвинуваченого у міжнародному розшуку в межах даного кримінального провадження свідчить про його намір ухилятися від суду.

Відповідно до ст. 201 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, до якого застосовано запобіжний захід, його захисник, має право подати до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, клопотання про зміну запобіжного заходу, в тому числі про скасування чи зміну додаткових обов`язків, передбачених частиною п`ятою статті 194 КПК України та покладених на нього слідчим суддею, судом, чи про зміну способу їх виконання. Слідчий суддя, суд має право залишити без розгляду клопотання про зміну запобіжного заходу, подане раніше тридцяти днів з дня постановлення попередньої ухвали про застосування, зміну або відмову у зміні запобіжного заходу, якщо у ньому не зазначені нові обставини, які не розглядалися слідчим суддею, судом.

Відповідно до ст. 176 КПК України, запобіжними заходами є: 1) особисте зобов`язання; 2) особиста порука; 3) застава; 4) домашній арешт; 5) тримання під вартою. Тимчасовим запобіжним заходом є затримання особи, яке застосовується з підстав та в порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до ч.1 ст.183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 цього Кодексу.

Статтею 177 КПК України передбачено, що метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується. Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.

Будь-яких інших обставин, які б свідчили про те, що даний захід забезпечення кримінального провадження не виправдовує такий ступінь втручання у права і свободи обвинуваченого судом, на даному етапі не встановлено та сторонами не доведено, у зв`язку з чим суд вважає недостатнім застосування більш м`якого запобіжного заходу для запобігання наявним ризикам, аніж тримання під вартою, а тому суд приходить до висновку про доцільність залишення в силі обраного обвинуваченому ОСОБА_4 , запобіжного заходу у виді тримання під вартою, який забезпечить належну процесуальну поведінку підозрюваного.

Сторона захисту не вказує нових обставин, які не досліджувались та не оцінювались судом при вирішенні питання про застосування запобіжного заходу до обвинуваченого та були б підставою для зміни обвинуваченому запобіжного заходу.

Під час судового розгляду судом не встановлено обставин, які не були враховані під час обрання ОСОБА_4 запобіжного заходу та поряд із цим, захистом не надано суду даних та не наведено доводів щодо зменшення чи невілювання існуючих в провадженні ризиків.

Наведені захистом обставини не є новими у розумінні ст. ст. 200-201 КПК України.

Враховуючи наведене, позицію захисту щодо обставин кримінального провадження, є достатньо підстав вважати, що у кримінальному провадженні існують ризики процесуальної поведінки обвинуваченого, передбачені ст.177 КПК України, в зв`язку з чим існує необхідність у продовженні застосування відносно нього виняткового запобіжного заходу - тримання під вартою. Підстави для зміни запобіжного заходу обвинуваченому відсутні. Зокрема суд, досліджуючи питання необхідності продовження строку дії запобіжного заходу враховує те, що суду не надано жодних доказів стосовно наявності можливості забезпечення виконання обвинуваченим процесуальних обов`язків.

Для забезпечення належної процесуальної поведінки обвинуваченого суд вважає, що запобіжний захід у виді тримання під вартою слід продовжити на шістдесят днів з дня судового засідання, тобто до 09.02.2025 року.

Керуючись ст.ст. 176-178, 182, 183, 197, 199, 314-316, 331 КПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора про продовження строку тримання під вартою обвинуваченого ОСОБА_4 , задовольнити.

Продовжити строктримання підвартою обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,з утриманняму Державнійустанові "ЛьвівськаУВП №19"строком на60днів,до 09.02.2025року включно, без визначення розміру застави.

Строк дії ухвали - до 09.02.2025 року.

У задоволенні клопотання обвинуваченого ОСОБА_4 про зміну запобіжного заходу - відмовити за безпідставністю.

Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора Галицької окружної прокуратури м. Львова ОСОБА_3 .

Повний текст ухвали проголошено 16.12.2024 року о 16 год. 10 хв.

На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.

Головуючий суддя ОСОБА_6

СудГалицький районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення12.12.2024
Оприлюднено18.12.2024
Номер документу123800283
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —461/9843/18

Ухвала від 07.01.2025

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Галапац І. І.

Ухвала від 07.01.2025

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Галапац І. І.

Ухвала від 12.12.2024

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Юрків О. Р.

Ухвала від 12.12.2024

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Юрків О. Р.

Ухвала від 12.12.2024

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Юрків О. Р.

Ухвала від 12.12.2024

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Юрків О. Р.

Ухвала від 03.12.2024

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Кітов О. В.

Ухвала від 03.12.2024

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Кітов О. В.

Ухвала від 02.12.2024

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Кітов О. В.

Ухвала від 06.11.2024

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Романюк М. Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні