Справа № 461/9843/18
Провадження № 1-кп/461/24/24
УХВАЛА
ІМНЕНЕМ УКРАЇНИ
12.12.2024 року. м. Львів.
Галицький районний суд міста Львова
у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участі:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові кримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Галицького районного суду м. Львова перебуває кримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України.
Обвинувачений ОСОБА_4 звернувся до суду з письмовим клопотанням про повернення обвинувального акту прокурору. Свої вимоги мотивує тим, що обвинувальний акт відносно ОСОБА_4 не відповідає вимогам, передбаченим ст. 291 КПК України. Зазначає, що у обвинувальному акті прокурором вказано відомості стосовно судимості ОСОБА_4 , а саме - що обвинуваченого Бабушкінським районним судом м. Дніпропетровська від 11.09.2009 року за ч.2 ст. 121 КК України було засуджено до 4 років 10 місяців позбавлення волі. Однак ухвалою Львівського апеляційного суду від 05.09.2024 року, зазначену прокурором інформацію стосовно судимості ОСОБА_4 спростовано, та зазначено в ухвалі, що в Єдиному державному реєстрі судових рішень та в матеріалах справи відсутнє будь-яке рішення про судимість ОСОБА_4 , зокрема про вирок Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 11.09.2009 року про визнання ОСОБА_4 винним за ч. 2 ст. 121 КК України та призначення покарання у виді 4 років 10 місяців позбавлення волі, тому покликання прокурора на зазначену судимість є безпідставним та надуманим. А також в інформаційній довідці №02-13/1/428/2024 наданій Бабушкінським районним судом м. Дніпропетровська від 09.09.2024 року, де чітко зазначено, що згідно з алфавітними показчиками за 2008 року -2010 року кримінальна справа відносно ОСОБА_4 не зареєстрована. ОСОБА_4 зазначає, що у обвинувальному акті не викладено фактичних обставин кримінального правопорушення в повній мірі, не міститься персоніфікації діянь кожного з обвинувачених. Жодних дій прокурором щодо усунення недоліків зроблено не було. Тому просить клопотання задовольнити та повернути обвинувальний акт прокурору.
Обвинувачений ОСОБА_4 та його захисник у судовому засіданні клопотання про повернення обвинувального акту прокурору підтримали та просять задовольнити.
Прокурор проти повернення обвинувального акту заперечив. Суду пояснив, що такий складений у відповідності до вимог КПК України, та містить в собі всі необхідні відомості передбачені ст. 291 КК України, а тому підстави для повернення обвинувального акту відсутні.
Заслухавши думку прокурора, захисника та обвинуваченого, суд вважає, що у задоволенні клопотання обвинуваченого про повернення обвинувального акту прокурору слід відмовити враховуючи наступне.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право прийняти рішення про повернення обвинувального акта, якщо він не відповідає вимогам КПК України.
Згідно з вимогами ч.4 ст. 110 КПК України, обвинувальний акт є процесуальним рішенням, яким прокурор висуває обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення і яким завершується досудове розслідування. Обвинувальний акт повинен відповідати вимогам, передбаченим у статті 291 цього Кодексу.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 291 КПК України, обвинувальний акт має містити такі відомості: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) анкетні відомості кожного обвинуваченого (прізвище, ім`я, по батькові, дата та місце народження, місце проживання, громадянство); 3) анкетні відомості кожного потерпілого (прізвище, ім`я, по батькові, дата та місце народження, місце проживання, громадянство); 3-1) анкетні відомості викривача (прізвище, ім`я, по батькові, дата та місце народження, місце проживання, громадянство); 4) прізвище, ім`я, по батькові та займана посада слідчого, прокурора; 5) виклад фактичних обставин кримінального правопорушення, які прокурор вважає встановленими, правову кваліфікацію кримінального правопорушення з посиланням на положення закону і статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність та формулювання обвинувачення; 6) обставини, які обтяжують чи пом`якшують покарання; 7) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням; 7-1) підстави застосування заходів кримінально-правового характеру щодо юридичної особи, які прокурор вважає встановленими; 8) розмір витрат на залучення експерта (у разі проведення експертизи під час досудового розслідування): 8-1) розмір пропонованої винагороди викривачу; 9) дату та місце його складення та затвердження.
Повернення обвинувального акта прокурору може мати місце у тому випадку коли при його складанні були допущені порушення вимог ч.2 ст.291 КПК України.
У обвинувальному акті відносно ОСОБА_4 містяться усі відомості, що передбачені ч.2 ст.291 КПК України.
Кримінально-правова кваліфікація повно і вірно зазначена у обвинувальному акті після викладу фактичних обставин кримінального правопорушення, які прокурор вважає встановленими та формулювання обвинувачення, в якому і викладається обсяг обвинувачення від якого необхідно захищатися обвинуваченому ОСОБА_4 , таким чином права обвинуваченого на захист жодним чином не обмежено.
Згідно з правовим висновком викладеним у постанові Касаційного кримінального суду в складі Верховного Суду від 03.07.2019 в справі №273/1053/17, за яким кримінальний процесуальний закон не надає повноважень суду до ухвалення вироку чи іншого рішення по суті справи перевіряти правильність визначення прокурором обсягу обвинувачення, зобов`язувати його змінювати цей обсяг, у тому числі й у сторону збільшення, повертати за наслідком підготовчого судового засідання обвинувальний акт у зв`язку з неправильною кваліфікацією дій обвинуваченого тощо, оскільки визначення обсягу обвинувачення при направленні обвинувального акта до суду належить виключно до повноважень прокурора.
Таким чином, враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що у задоволенніклопотання обвинуваченого ОСОБА_4 про повернення обвинувальногоакту прокуроруслід відмовити,оскільки обвинувальнийакт відповідаєвимогам передбаченимст.291КПК України,а клопотаннязаявлено настадії судового розгляду.
Керуючись ст.ст. 110, 291, 301, 314, 369, 372, 376 КПК України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання обвинуваченого ОСОБА_4 про повернення обвинувального акту прокурору відмовити за безпідставністю.
Повний текст ухвали проголошено 16.12.2024 року о 16 год. 00 хв.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя ОСОБА_6
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2024 |
Оприлюднено | 18.12.2024 |
Номер документу | 123800284 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Юрків О. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні