УХВАЛА
про здійснення дистанційного судового провадження
16 грудня 2024 року
Справа №451/116/24 Провадження № 1-кп/451/54/24
Суддя Радехівського районного суду Львівської області ОСОБА_1 розглянувши питання щодо допиту експерта в судовому засіданні в режимі відеоконференції, організованої в одному із судів за місцезнаходженням експертної установити, а саме у Залізничному районному суді м. Львова в кримінальному провадженні № 12023140000000974 від 16.08.2023 про обвинувачення ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, -
встановив:
В провадженні Радехівського районного суду Львівської області перебуває кримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України.
02.12.2024 судом винесено постанову про проведення допиту експертів Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в судовому засіданні в кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 16.08.2023 за № 12023140000000974 про обвинувачення ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, яке було призначене на 16.12.2024 о 12.00 год. в режимі відеоконференції з приміщення Залізничного районного суду м. Львова (79013, м. Львів, вул. С.Бандери, 3) із застосуванням підсистеми (модулю) ЄСІТС - підсистеми відеоконференцзв`язку за посиланням https://vkz.court.gov.ua.
16.12.2024 в судовому засіданні в режимі відеоконференції з приміщення Залізничного районного суду м. Львова був допитаний експерт ОСОБА_4 , однак експерт ОСОБА_3 не допитаний через технічні проблеми із зв`язком; в судовому засіданні оголошено перерву до 13.01.2025 до 11 годині 00 хвилин та повторно викликано експерта ОСОБА_3 для надання роз`яснень по висновку експерта.
Пункт 1 ч. 1 ст. 336 КПК України передбачає, що судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: 1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин; 2) необхідності забезпечення безпеки осіб; 3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; 4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; 4-1) введення воєнного стану або під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України; 5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
Згідно ч. 2 ст. 336 КПК України суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення.
Відповідно до вимог ч. ч. 7, 8 ст. 336 КПК України, суд може постановити ухвалу про участь учасника кримінального провадження у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду в порядку, передбаченому частиною восьмою цієї статті. Допит свідка, потерпілого, спеціаліста може здійснюватися у судовому засіданні в режимі відеоконференції виключно у приміщенні суду, визначеному судом. У виключних випадках в умовах воєнного або надзвичайного стану суд має право допитати свідка, потерпілого в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у порядку, передбаченому частинами четвертою-шостою цієї статті.
Якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, знаходиться у приміщенні, розташованому на території, яка перебуває під юрисдикцією суду, або на території міста, в якому розташований суд, судовий розпорядник або секретар судового засідання цього суду зобов`язаний вручити такій особі пам`ятку про її процесуальні права, перевірити її документи, що посвідчують особу, та перебувати поряд з нею до закінчення судового засідання.
Якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, знаходиться у приміщенні, розташованому поза територією юрисдикції суду та поза територією міста, в якому розташований суд, суд своєю ухвалою може доручити суду, на території юрисдикції якого перебуває така особа, здійснити дії, передбачені частиною сьомою цієї статті. Копія ухвали може бути надіслана електронною поштою, факсимільним або іншим засобом зв`язку. Суд, що отримав доручення, за погодженням із судом, що надав доручення, зобов`язаний у визначений в ухвалі строк організувати виконання зазначеного доручення.
Враховуючи попереднє клопотання в.о. директора Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз ОСОБА_5 про допит експертів ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в режимі відеоконференції, організованої в одному із судів за місцезнаходженням експертної установити, а саме у Залізничному районному суді м. Львова, а також те, що експерт ОСОБА_3 частково був допитаний в судовому засіданні, сторона захисту наполягає на продовженні його допиту, експерти знаходяться на значній відстані від місця розгляду кримінального провадження, відсутня можливість прибути до суду, з метою забезпечення оперативності судового провадження у розумний строк, суд вважає доцільним проведення дистанційного судового провадження в режимі відеоконференції за участю експерта ОСОБА_3 , забезпечення проведення якого слід доручити Залізничному районному суду м. Львова.
Керуючись ст. 336 КПК України,
постановив:
Провести допит експерта Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз ОСОБА_3 в судовому засіданні в кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 16.08.2023 за № 12023140000000974 про обвинувачення ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, яке призначене на 13.01.2025 на 11.00 год. у формі дистанційного судового провадження з приміщення Залізничного районного суду м. Львова (79013, м. Львів, вул. С.Бандери, 3) із застосуванням підсистеми (модулю) ЄСІТС - підсистеми відеоконференцзв`язку за посиланням https://vkz.court.gov.ua
Доручити відповідальній особі Залізничного районного суду м. Львова організувати виконання доручення суду з організації відеоконференцзв`язку з експертом Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз ОСОБА_3 , зокрема, судовому розпоряднику або секретарю судового засідання цього суду - вручити пам`ятку про його процесуальні права ( розписки про ознайомлення експертом із правами та обов`язками направити на електронну адресу суду), перевірити його документи, що посвідчують особу, та перебувати поряд з ним до закінчення судового засідання.
Копію ухвали надіслати Львівському науково-дослідному інституту судових експертиз електронною поштою Lndise@ukr.net для відома та Залізничному районному суду м. Львова електронною поштою inbox@zl.lv.court.gov.ua для організації її виконання.
Установа, що отримала доручення зобов`язана у визначений в ухвалі строк організувати виконання зазначеного доручення.
У разі не можливості забезпечити проведення дистанційного судового провадження у режимі відеоконференції необхідно повідомити суд, вказавши причини.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддяОСОБА_1
Суд | Радехівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2024 |
Оприлюднено | 18.12.2024 |
Номер документу | 123800473 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами |
Кримінальне
Радехівський районний суд Львівської області
Патинок О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні