УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 грудня 2024 року
м. Київ
справа № 950/2173/23
провадження № 51-5468впс24
Верховний Суд колегією суддів Третьої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:
головуючого ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
розглянувши подання Сумського апеляційного суду про направлення матеріалів кримінального провадження (справа № 950/2173/23) за апеляційними скаргами прокурора та захисника на вирок Лебединського районного суду Сумської області від 29 жовтня 2024 року з одного суду апеляційної інстанції до іншого,
у с т а н о в и в:
Вищевказане подання Сумського апеляційного суду надійшло до Верховного Суду в порядку ст. 34 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК).
Подання мотивовано тим, що неможливо утворити склад суду в судовій палаті з розгляду кримінальних справ Сумського апеляційного суду для розгляду вказаної апеляційної скарги, оскільки не вистачає потрібної кількості суддів.
Учасникам судового провадження повідомлено про час та місце розгляду подання. Заперечень і заяв стосовно відкладення розгляду подання не надійшло.
Перевіривши наведені в поданні доводи та додані до нього матеріали, колегія суддів дійшла висновку, що подання підлягає задоволенню на таких підставах.
Пунктом 2 ч. 1 ст. 34 КПК передбачено, що кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити склад суду для судового розгляду.
З огляду на абз. 1 ч. 3 ст. 34 цього Кодексу питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів, а також про направлення провадження з одного суду апеляційної інстанції до іншого вирішується колегією суддів Касаційного кримінального суду Верховного Суду за поданням суду апеляційної інстанції або за клопотанням сторін чи потерпілого.
Як убачається з матеріалів провадження, до Сумського апеляційного суду надійшли апеляційні скарги прокурора та захисникана вирок Лебединського районного суду Сумської області від 29 жовтня 2024 року.
Відповідно до подання визначення колегії суддів для апеляційного розгляду не відбулося, оскільки в судовій палаті з розгляду кримінальних справ Сумського апеляційного суду працюють двоє суддів і вони не можуть брати участі в цьому кримінальному провадженні відповідно до ч. 1 ст. 76 КПК, якою передбачено, що суддя, який брав участь у кримінальному провадженні під час досудового розслідування, не має права брати участі у цьому ж провадженні в судах першої, апеляційної і касаційної інстанцій.
Таким чином, у судовій палатіз розгляду кримінальних справ Сумського апеляційного суду немає суддів, які можуть розглядати кримінальне провадження за вищевказаною апеляційною скаргою та відсутня можливість визначити головуючого у справі.
З урахуванням викладеного колегія суддів вважає за необхідне задовольнити подання Сумського апеляційного суду та направити матеріали кримінального провадження (справа № 950/2173/23) за апеляційними скаргами прокурора та захисника на вирок Лебединського районного суду Сумської області від 29 жовтня 2024 року для перегляду в апеляційному порядку до Полтавського апеляційного суду.
Враховуючи зазначене вище та керуючись ст. 34 КПК, Суд
п о с т а н о в и в:
Подання Сумського апеляційного суду задовольнити.
Матеріали кримінального провадження (справа № 950/2173/23) за апеляційними скаргами прокурора та захисника на вирок Лебединського районного суду Сумської області від 29 жовтня 2024 року направити до Полтавського апеляційного суду для розгляду по суті.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення й оскарженню не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3
Суд | Касаційний кримінальний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2024 |
Оприлюднено | 19.12.2024 |
Номер документу | 123841603 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Розбій |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Бородій Василь Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні