Ухвала
від 18.12.2024 по справі 367/5190/22
ІРПІНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 367/5190/22

Провадження №2/367/1219/2024

УХВАЛА

Іменем України

18 грудня 2024 м. Ірпінь

Ірпінський міський суд Київської області у складі:

головуючого судді Одарюка М.П.,

за участю: секретаря судового засідання Бобриш М.С.,

представника позивача ОСОБА_1 ,

представника відповідача ОСОБА_2 ,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в режимі відеокнференції цивільну справу № 367/5190/22 за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , Товариства з додатковою відповідальністю «Страхова компанія «Київ РЕ» про визнання відсутнім права та зобов`язання вчинити дії,

УСТАНОВИВ:

В провадженні Ірпінського міського суду Київської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , Товариства з додатковою відповідальністю «Страхова компанія «Київ РЕ» про визнання відсутнім права та зобов`язання вчинити дії.

07 листопада 2024 року представником відповідача через канцелярію суду подано клопотання про закриття провадження у справі, оскільки подана ОСОБА_3 позовна заява до ОСОБА_4 та ТДВ «СК «Київ РЕ» про визнання відсутнім права та зобов`язання вчинити дії (справа № 367/5190/22) є ідентичною із зустрічною позовною заявою ОСОБА_3 у справі за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_3 , третя особа ТДВ «СК «Київ РЕ» про відшкодування шкоди завданої внаслідок ДТП, що перебуває в провадженні судді Ірпінського міського суду Київської області Карабази Н.Ф. (справа № 367/3574/20).

В судовому засіданні представник відповідача клопотання про закриття провадження у справі підтримала та просила суд його задовольнити.

Представник позивача не заперечував проти клопотання.

Заслухавши учасників судового процесу щодо заявленого клопотання, суд приходить до наступного.

Завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави (ст. 1 ЦПК України).

При цьому, в порядку цивільного судочинства, виходячи із його загальних засад про неприпустимість свавільного втручання у сферу особистого життя людини; судовий захист цивільного права та інтересу; справедливість, добросовісність та розумність, перш за все регулюються особисті немайнові та майнові відносини (цивільні відносини), засновані на юридичній рівності, вільному волевиявленні, майновій самостійності їх учасників.

Кожна особа, а у випадках, встановлених законом, органи та особи, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб, або державні чи суспільні інтереси, мають право в порядку, встановленому Цивільним процесуальним кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів; або прав, свобод та інтересів інших осіб, інтереси яких вони захищають, державних чи суспільних інтересів.

Європейський суд з прав людини у своїй практиці неодноразово наголошував, що право на доступ до суду, закріплене у ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року, не є абсолютним: воно може підлягати дозволеним за змістом обмеженням. Такі обмеження не можуть зашкоджувати самій суті права доступу до суду, мають переслідувати легітимну мету, а також має бути обґрунтована пропорційність між застосованими засобами та поставленою метою (див. mutatis mutandis п.33 рішення ЄСПЛ від 21 грудня 2010 року у справі «Перетяка та Шереметьєв проти України», п.53 рішення ЄСПЛ від 08квітня 2010 року у справі «Меньшакова проти України»).

Захист цивільних прав - це застосування цивільно-правових засобів з метою забезпечення цивільних прав.

Процесуальний порядок провадження у цивільних справах визначається ЦПК України та іншими законами України, якими встановлюється зміст, форма, умови виконання процесуальних дій, сукупність цивільних процесуальних прав і обов`язків суб`єктів цивільно-процесуальних правовідносин та гарантій їх реалізації.

Закриття провадження у справі - це форма закінчення розгляду цивільної справи без прийняття судового рішення у зв`язку з виявленням після відкриття провадження у справі обставин, з якими закон пов`язує неможливість судового розгляду справи.

Підстави длязакриття провадженняу справівизначені устатті 255Цивільного процесуальногокодексу Українита нимиє:справа непідлягає розглядув порядкуцивільного судочинства; відсутнійпредмет спору; набрализаконної силирішення судуабо ухваласуду прозакриття провадженняу справі,ухвалені абопостановлені зприводу споруміж тимисамими сторонами,про тойсамий предметі зтих самихпідстав,або єсудовий наказ,що набравзаконної силиза тимисамими вимогами; позивачвідмовився відпозову івідмова прийнятасудом; сторониуклали мировуугоду івона затвердженасудом; суд встановить обставини, які є підставою для відмови у відкритті провадження у справі відповідно допунктів 4,5частини першоїстатті 186цього Кодексу; насталасмерть фізичноїособи абооголошено їїпомерлою чиприпинено юридичнуособу,які булиоднією ізсторін усправі,якщо спірніправовідносини недопускають правонаступництва; після відкриття провадження у справі між сторонами укладено угоду про передачу спору на вирішення до третейського суду, якщо тільки суд не визнає, що така угода є недійсною, втратила чинність або не може бути виконана.

Отже, ЦПК України не передбачена підстава для закриття провадження у справі у разі подання зустрічної позовної заяви в іншій цивільній справі.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку про відсутність підстав для закриття провадження у справі, що є підставою для відмови у задоволенні клопотання представника відповідача.

В судовому засіданні представник позивача заявив клопотання про залишення позовної заяви без розгляду.

Представник відповідача підтримала клопотання представника позивача.

Розглянувши клопотання представника позивача про залишення позову без розгляду, суд зазначає наступне.

Положеннями п. 4 ч. 1ст. 257 Цивільного процесуального кодексу України(даліЦПК) передбачено, що суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо у провадженні цього чи іншого суду є справа із спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.

Як вбачається з матеріалів справи та системи "Д-3" 24 червня 2024 року суд у справі №367/3574/20 прийняв до розгляду зустрічну позовну заяву між тими ж самим сторонами про той же предмет позову, дану обставину підтвердили у судовому засіданні представник позивача та представник відповідача.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про залишення без розгляду позову ОСОБА_3 у відповідності до п. 4 ч. 1ст. 257 ЦПК.

Керуючись ст. ст.257,260 ЦПКУкраїни, суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання представника відповідача про закриття провадження у справі відмовити.

Клопотання представника позивача про залишення позову без розгляду задовольнити.

Позов ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , Товариства з додатковою відповідальністю «Страхова компанія «Київ РЕ» про визнання відсутнім права та зобов`язання вчинити дії залишити без розгляду на підставі п. 4 ч. 1ст. 257 ЦПК.

З текстом рішення можна ознайомитись в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням http://reyestr.court.gov.ua

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя М.П. Одарюк

СудІрпінський міський суд Київської області
Дата ухвалення рішення18.12.2024
Оприлюднено19.12.2024
Номер документу123843942
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них

Судовий реєстр по справі —367/5190/22

Ухвала від 18.12.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Одарюк М. П.

Ухвала від 25.09.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Одарюк М. П.

Ухвала від 26.07.2023

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Одарюк М. П.

Ухвала від 08.06.2023

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Одарюк М. П.

Постанова від 24.04.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Писана Таміла Олександрівна

Ухвала від 10.04.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Писана Таміла Олександрівна

Ухвала від 03.04.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Писана Таміла Олександрівна

Ухвала від 07.03.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Писана Таміла Олександрівна

Ухвала від 06.02.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Писана Таміла Олександрівна

Ухвала від 03.01.2023

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Одарюк М. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні