Ухвала
від 19.12.2024 по справі 295/13577/20
ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

УКРАЇНА

Житомирський апеляційний суд

Справа №295/13577/20 Головуючий у 1-й інст. ОСОБА_1

Номер провадження №11-кп/4805/988/24

Категорія ч.1 ст.121 КК Доповідач ОСОБА_2

УХВАЛА

19 грудня 2024 року Житомирський апеляційний суд в складі:

головуючого-судді ОСОБА_2 ,

суддів: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,

за участю: секретаря ОСОБА_5 ,

прокурора ОСОБА_6 ,

представника потерпілого ОСОБА_7 ,

захисника ОСОБА_8 ,

обвинуваченого ОСОБА_9 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції в залі суду в м.Житомирі матеріали кримінального провадження №295/13577/20 за апеляційними скаргами захисника обвинуваченого ОСОБА_9 адвоката ОСОБА_10 та представника потерпілого ОСОБА_7 на вирок Корольовського районного суду м.Житомира від 25.10.2024 відносно

ОСОБА_9 ,

ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою в АДРЕСА_1 ,

обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.121 КК України,

в с т а н о в и в :

В провадженні Житомирського апеляційного суду перебуває судове провадження №295/13577/20 за апеляційною скаргою адвоката ОСОБА_10 та представника потерпілого ОСОБА_7 на вирок Корольовського районного суду м.Житомира від 25.10.2024 відносно ОСОБА_9 .

Вироком Корольовського районного суду м.Житомира від 25.10.2024 обвинуваченому ОСОБА_9 обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою на строк 60 днів - до 02 січня 2025 року включно.

Прокурором Житомирської окружної прокуратури ОСОБА_11 подано клопотання про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою обвинуваченого ОСОБА_9 . В обґрунтування клопотання прокурор звертає увагу на тяжкість вчиненого обвинуваченим кримінального правопорушення та наявність ризиків, передбачених ч.1 ст.177 КПК України, зокрема те, що обвинувачений може переховуватись від суду, як і перешкоджати провадженню іншим чином. Наголошує, що виключно запобіжний захід у вигляді тримання під вартою забезпечить належну процесуальну поведінку останньої.

Заслухавши доводи прокурора в підтримку клопотання про застосування запобіжного заходу, пояснення обвинуваченого та його захисника, які поклалися на розсуд суду щодо задоволення клопотання прокурора, апеляційний суд, вирішуючи клопотання прокурора, приходить до наступних висновків.

У відповідності до ч.2 ст.331 КПК України, визначено, що вирішення питання судом щодо запобіжного заходу відбувається в порядку, передбаченому главою 18 цього Кодексу.

Згідно ч.1 ст.331 КПК України за наявності відповідного клопотання суд зобов`язаний розглянути питання обрання обвинуваченому запобіжного заходу.

У відповідності до вимог ст.177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування або суду; знищення, схову або спотворення будь-яких речей чи документів, що мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконного впливу на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином та вчиняти інше кримінальне правопорушення або продовжити правопорушення, в якому підозрюється.

Відповідно до вимог ст.178 КПК України при вирішенні питання про застосування запобіжного заходу (його продовження) враховується вагомість наявних доказів про вчинення кримінального правопорушення; тяжкість покарання, що загрожує особі у разі визнання винуватим у кримінальному правопорушенні; вік та стан здоров`я підозрюваного; міцність соціальних зв`язків підозрюваного в місці його постійного проживання, наявність родини та утриманців; наявність постійного місця роботи, навчання; репутацію, майновий стан підозрюваного; наявність судимостей; наявність повідомлення особі про підозру у вчиненні іншого кримінального правопорушення; розмір майнової шкоди, у завданні якої підозрюється особа або розмір доходу, в отриманні якого внаслідок вчинення кримінального правопорушення підозрюється особа.

Відповідно до вимог ст.194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

З огляду на матеріали кримінального провадження, тяжкості кримінального правопорушення у скоєнні якого обвинувачується ОСОБА_9 (тяжке), фактичні обставини його вчинення, наслідки скоєного, характеризуючі дані останнього (не перебуває на спец обліках, не одружений, проживає та зареєстрований з матір`ю - ОСОБА_12 , за місцем навчання характеризується позитивно), як і існування обґрунтованих ризиків, передбачених ст.177 КПК України, які були встановлені в суді першої інстанції та продовжують існувати на стадії апеляційного провадження, а саме обвинувачений може переховуватись від суду (факт оголошування в розшук та в міжнародний розшук, був затриманий в аеропорту Катовіце Пижовіце (республіка Польща), з подальшою екстрадицією на територію України), як і перешкоджати провадженню іншим чином, з метою забезпечення його належної процесуальної поведінки, апеляційний суд вважає, що на час розгляду даного кримінального провадження в апеляційному порядку необхідно продовжити обвинуваченому строк дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

На думку апеляційного суду, більш м`який запобіжний захід не забезпечить відповідну процесуальну поведінку останніх.

Керуючись ст.ст.376 ч.2, 199, 331, 404, 407 КПК України, апеляційний суд,

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання Житомирської окружної прокуратури ОСОБА_11 задовольнити.

Продовжити обвинуваченому ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строк дії запобіжного заходу у виді тримання під вартою до 16 лютого 2025 включно.

Копію ухвали направити для виконання до Житомирської УВП №8.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Судді :

СудЖитомирський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення19.12.2024
Оприлюднено23.12.2024
Номер документу123934057
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти життя та здоров'я особи Умисне тяжке тілесне ушкодження

Судовий реєстр по справі —295/13577/20

Вирок від 30.01.2025

Кримінальне

Житомирський апеляційний суд

Зав'язун С. М.

Ухвала від 19.12.2024

Кримінальне

Житомирський апеляційний суд

Зав'язун С. М.

Ухвала від 19.12.2024

Кримінальне

Житомирський апеляційний суд

Зав'язун С. М.

Ухвала від 18.12.2024

Кримінальне

Житомирський апеляційний суд

Зав'язун С. М.

Ухвала від 09.12.2024

Кримінальне

Житомирський апеляційний суд

Зав'язун С. М.

Ухвала від 29.11.2024

Кримінальне

Житомирський апеляційний суд

Зав'язун С. М.

Вирок від 25.10.2024

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Шимон Л. С.

Ухвала від 11.09.2024

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Шимон Л. С.

Ухвала від 11.09.2024

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Шимон Л. С.

Ухвала від 17.07.2024

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Шимон Л. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні