Справа № 344/17458/24
Провадження № 2-з/352/19/24
УХВАЛА
27 грудня 2024 року м. Івано-Франківськ
Тисменицький районний суд Івано-Франківської області
в складі: головуючого судді Струтинського Р. Р.,
секретаря Гребінника В. М.
розглянувши заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про забезпечення позову в справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ПАТ «Прикарпаттяобленерго» про визнання неправомірною відмову про відновлення припиненого електропостачання та зобов`язання вчинити певні дії,
у с т а н о в и в :
Позивачі звернулися з позовом до ПАТ «Прикарпаттяобленерго» про визнання неправомірною відмову про відновлення припиненого електропостачання та зобов`язання вчинити певні дії, в якій просили: 1) визнати неправомірною відмову про відновлення злочинно припиненого електропостачання; 2) зобов`язати відповідача відновити електропостачання ОСОБА_1 через прилад обліку електроенергії 3-ний «МЕРИДІАН» № 0438385, встановленого від 2005 року.
23.12.2024 позивачі подали заяву про забезпечення позову, в якій просили вжити заходи забезпечення позову шляхом зобов`язання АТ «Прикарпаттяобленерго» відновити постачання електроенергії ОСОБА_1 через прилад обліку електроенергії трифазний електронний «МЕРИДІАН ЛТЕ-1.03» №0438385 встановленого від 2005 року за адресою: АДРЕСА_1 . Вважають, що відкриття провадження у справі після факту відключення споживача є підставою для відновлення електропостачання.
Вивчивши заяву та матеріали справи, суд уважає, що заява про забезпечення позову не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно дост. 149 ЦПК України судза заявою учасника справи має право вжити передбаченихстаттею 150 цього Кодексузаходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Згідно п. 2 ч. 1ст. 150 ЦПК Українипозов забезпечується, забороною вчиняти певні дії.
Відповідно достатті 153ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду).
Відповідно до положень п. 1Постанови Пленуму ВСУ № 9 від 22.12.2006 року «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову», забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи після відкриття провадження у ній (за винятком випадку, передбаченого ч. 4ст. 151 ЦПК, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Відповідно до положень п. 3Постанови Пленуму ВСУ № 9 від 22.12.2006 року «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову», розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову, з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має врахувати наскільки конкретний захід, який пропонується вжити, пов`язаний з предметом позову, наскільки він співмірний позовній вимозі, і яким чином цей захід фактично реалізує мету його вжиття.
Відповідно до ч. ч. 1, 5, 6, 7ст. 81 ЦПК Україникожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
У кожному конкретному випадку, розглядаючи заяву про забезпечення позову, суду належить встановити наявність обставин, які свідчать про те, що в разі невжиття таких заходів можуть виникнути перешкоди для виконання рішення суду в разі задоволення позову. При цьому обов`язок доказування наявності таких обставин покладається на заявника. Така позиція також неодноразово висловлена Верховним Судом, зокрема і 17.06.2022 у постанові № 908/2382/21.
Заявники в порядку забезпечення позову просять зобов`язати відповідача відновити попереднє становище, а саме відновити електропостачання будинку по АДРЕСА_1 .
Як убачається з позовної заяви, питання про відновлення електропостачання є закладене у позовних вимогах та буде предметом судового розгляду, відтак не може бути вирішене шляхом забезпечення позову.
Звертаючись до суду із вказаною заявою про забезпечення позову, позивачі фактично в порядку забезпечення позову просить вирішити спір в частині позовних вимог про відновлення електропостачання.
Відповідно до п. 1 ч. 10ст. 150 ЦПК України, не допускається вжиття заходів забезпечення позову, які за змістом є тотожними задоволенню заявлених позовних вимог, якщо при цьому спір не вирішується по суті.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що заява про забезпечення позову до задоволення не підлягає.
На підставі викладеного та керуючись ст.149-150,153,157 ЦПК України,
п о с т а н о в и в :
У задоволенні заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про забезпечення позову - відмовити.
Ухвала, що постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні уразі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Руслан СТРУТИНСЬКИЙ
Повний текст ухвали складено 27.12.2024.
Суд | Тисменицький районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124096409 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Тисменицький районний суд Івано-Франківської області
СТРУТИНСЬКИЙ Р. Р.
Цивільне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Кіндратишин Л. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні