Справа № 148/2727/23
Провадження №22-ц/801/2827/2024
Категорія: 39
Головуючий у суді 1-ї інстанції Штифурко Л. А.
Доповідач :Матківська М. В.
УХВАЛА
30 грудня 2024 рокуСправа № 148/2727/23м. Вінниця
Вінницький апеляційний суд у складі:
судді-доповідача Матківської М. В.,
суддів: Сопруна В. В., Стадника І. М.,
вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Ремонтник»
на заочне рішення Тульчинського районного суду Вінницької області від 01 травня 2024 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ремонтник» про стягнення заборгованості,
встановив:
До Вінницького апеляційного суду надійшла апеляційна скарга ТОВ «Ремонтник» на заочне рішення Тульчинського районного суду Вінницької області від 01 травня 2024 року у цивільній справі № 148/2727/23.
Дослідивши апеляційну скаргу, відомості з ЄДРСР, апеляційний суд приходить до висновку, що вказана апеляційна скарга не може бути прийнята до розгляду з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст. 284 ЦПК України заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
За змістом ч. ч. 3-4 ст. 287 ЦПК України, у результаті розгляду заяви про перегляд заочного рішення суд може своєю ухвалою: 1) залишити заяву без задоволення; 2) скасувати заочне рішення і призначити справу до розгляду за правилами загального чи спрощеного позовного провадження.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Повторне заочне рішення позивач та відповідач можуть оскаржити в загальному порядку, встановленому цим Кодексом.
У абз. 2 п. 4 постанови Пленуму Верховного Суду України № 12 від 24 жовтня 2008 року "Про судову практику розгляду цивільних справ в апеляційному порядку" роз`яснено, що оскарження заочного рішення відповідачем в апеляційному порядку може мати місце лише в разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення та в разі ухвалення повторного заочного рішення. В іншому випадку апеляційний суд відмовляє в прийнятті апеляційної скарги на заочне рішення.
Зазначений порядок є спеціальним і представляє окрему стадію судового процесу, дотримання якої для відповідача є обов`язковим.
З інформації ЄДРСР вбачається, що оскаржуване рішення суду ухвалене вперше при заочному розгляді справи, відповідно до положень ст. 280 ЦПК України.
Порядок оскарження зазначеного рішення суду та його перегляду судом відповідачу роз`яснено, зокрема, в резолютивній частині рішення.
Однак, доказів того, що відповідач звертався до суду першої інстанції із заявою про перегляд заочного рішення і дане заочне рішення судом першої інстанції переглядалось за її заявою, відповідно до вимог ст. 287 ЦПК України, суду апеляційної інстанції не надано.
З огляду на те, що відповідач ТОВ «Ремонтник» не звертався до суду першої інстанції із заявою про перегляд заочного рішення, а оскаржив таке рішення в загальному порядку, ним порушено порядок оскарження заочного рішення, встановлений цивільним процесуальним законом, у зв`язку з чим апеляційна скарга підлягає поверненню відповідачу.
Разом з тим, апеляційний суд роз`яснює відповідачу, що він має право звернутися до суду першої інстанції із письмовою заявою про перегляд заочного рішення суду, а в разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, відповідач має право на апеляційне оскарження заочного рішення Тульчинського районного суду Вінницької області від 01 травня 2024 року в загальному порядку.
На підставі викладеного та керуючись ст. 284, 287, 357 ЦПК України,
ухвалив:
Відмовити у прийняті апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Ремонтник» на заочне рішення Тульчинського районного суду Вінницької області від 01 травня 2024 року в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ремонтник» про стягнення заборгованості, та повернути зазначену апеляційну скаргу особі, яка її подала.
Роз`яснити відповідачу, що відповідно до ст. 284 ЦПК України він має право звернутись до суду першої інстанції із заявою про перегляд заочного рішення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів.
Суддя-доповідачМ. В. Матківська СуддіВ. В. Сопрун І. М. Стадник
Суд | Вінницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.12.2024 |
Оприлюднено | 01.01.2025 |
Номер документу | 124148577 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Вінницький апеляційний суд
Матківська М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні