137/13/25
У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
07.01.2025 с-ще Літин
Суддя Літинського районного суду Вінницької області Гопкін П.В., розглянувши матеріали позовної заяви заступника керівника Вінницької окружної прокуратури Вінницької області в інтересах Якушинецької сільської ради Вінницького району Вінницької області до ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Евергроу», Товариства з обмеженою відповідальністю «Декоплант», треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів ОСОБА_2 , Головне Управління Держгеокадастру у Вінницькій області, про витребування земельної ділянки,
ВСТАНОВИВ:
03.01.2025 до суду надійшов зазначений позов. Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи передана головуючому судді Гопкіну П.В. 06.01.2025 (а.с. 79).
Разом із даною заявою позивач у своїх заявах просить: вжити заходів забезпечення позову шляхом накладення арешту на земельну ділянку, яка є предметом спору; заборона відповідачу ОСОБА_1 вчиняти дії спрямовані на відчуження вказаної земельної ділянки (а.с. 11-12); заборонити органам, які проводять реєстрації речових прав на нерухоме майно, здійснювати будь-які реєстраційні дії; заборонити державним кадастровим реєстраторам вчиняти дії, спрямовані на внесення відомостей до Державного земельного кадастру щодо вказаної земельної ділянки (а.с. 28-35).
Також представник позивача просить витребувати у Головного Управління Держгеокадастру у Вінницькій області (а.с. 24-26) належним чином завірені копії документів щодо земельної ділянки, яка є предметом спору.
Позовна заява подана з додержанням вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до ч.2 ст.19 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим кодексом, у порядку, зокрема позовного провадження (загального або спрощеного).
За наведених обставин, суд вважає, що розгляд справи слід проводити в загальному порядку.
Згідно ч.1 ст.196 ЦПК України в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Згідно ч.ч. 1, 3 ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою випробовує відповідні докази.
З метою справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду і вирішення цивільної справи суд вважає за необхідне витребувати докази про які клопоче представник позивача.
У частині другій статті 149 ЦПК України передбачено, що забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Метою забезпечення позову є вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів заявника від можливих недобросовісних дій із боку відповідача з тим, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення.
Забезпечення позову по суті це обмеження суб`єктивних прав, свобод та інтересів відповідача або пов`язаних із ним інших осіб в інтересах забезпечення реалізації в майбутньому актів правосуддя і задоволених вимог позивача (заявника). Забезпечення позову це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог, то розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчується, зокрема, в тому, чи існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову, з`ясовує відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Як роз`яснив Пленум Верховного Суду України у пункті 4 постанови від 22.12.2006 року №9 "Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову", розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.
Згідно п. 1,2,4 ч. 1, ч.2 ст. 150 ЦПК України, позов забезпечується накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб, забороною вчиняти певні дії, забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов`язання. Суд може застосувати кілька видів забезпечення позову.
Вирішуючи заяву, суд виходить з того, що предметом даного спору є земельна ділянка, та існує можливість власником спірної земельної ділянки в подальшому вчинити дії, спрямовані на відчуження земельної ділянки, може також утруднити повернення землі, що в свою чергу призведе до неможливості ефективного захисту інтересів держави.
З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку про доцільність забезпечення позову шляхом накладення арешту на земельну ділянку, яка є предметом спору, а також забороні вчиняти відносно вказаної земельної ділянки будь-яких дії, до ухвалення рішення у справі.
Керуючись ст.ст. 84, 150, 153, 190,258-260 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження в справі за позовом Якушинецької сільської ради Вінницького району Вінницької області до ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Евергроу», Товариства з обмеженою відповідальністю «Декоплант», треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів ОСОБА_2 , Головне Управління Держгеокадастру у Вінницькій області, про витребування земельної ділянки.
Призначити цивільну справу до розгляду у порядку загального позовного провадження.
Підготовче засідання у справі призначити на 10 год 30 хв 03.02.2025 в приміщенні Літинського районного суду Вінницької області.
Направити відповідачам копії позовних заяв з доданими до неї документами та запропонувати протягом 15 днів з дня вручення копії ухвали про відкриття провадження у справі подати:
-суду - відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову;
-позивачу - направити копію відзиву та доданих до нього документів.
У разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Запропонувати третім особам протягом 10 днів з дня вручення копії ухвали подати суду, позивачу та відповідачам свої письмові пояснення в яких викласти свої аргументи і міркування на підтримку або заперечення проти позову.
В судове засідання викликати сторони.
Заяву представника позивача про витребування доказів задовольнити.
Витребувати від Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області (21027, вул. Келецька, буд. 63, м. Вінниця Вінницької області) належним чином завірені копії документів щодо земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею 1,000 га, кадастровий номер 0522485400:02:000:0225:
- наказу № 2-12408/15-19-сг від 23.07.2019 «Про затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки у власність»;
- наказу № 2-2689/15-19-сг від 05.03.2019 «Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою».
Заяву представника позивача про забезпечення позову задовольнити.
Накласти арешт на земельну ділянку з кадастровим номером 0522485400:02:000:0225 площею 1,0000 га, що розташована на території Якушинецької об`єднаної територіальної громади Вінницького району Вінницької області.
- заборонити відповідачу - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,(місце проживання АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 14.03.1997 Ленінським РВ УДМС України у Вінницькій області, РНОКПП НОМЕР_2 ), вчиняти дії спрямовані на відчуження, поділ чи об`єднання щодо земельної ділянки з кадастровим номером 0522485400:02:000:0225, площею 1,0000 га, розташованої на території Якушинецької об`єднаної територіальної громади Вінницького району Вінницької області;
- заборонити органам, які проводять реєстрацію речових прав на нерухоме майно, здійснювати будь-які реєстраційні дії щодо земельної ділянки з кадастровим номером 0522485400:02:000:0225, площею 1,0000 га, розташованої на території Якушинецької об`єднаної територіальної громади Вінницького району Вінницької області;
- заборонити державним кадастровим реєстраторам вчиняти дії, спрямовані на внесення відомостей до Державного земельного кадастру щодо поділу чи об`єднання земельної ділянки з кадастровим номером 0522485400:02:000:0225, площею 1,0000 га, розташованої на території Якушинецької об`єднаної територіальної громади Вінницького району Вінницької області.
Копію ухвали направити:
- стороні позивача, відповідачам та третім особам - до відома;
- Головному управлінню Держгеокадастру у Вінницькій області (21027, вул. Келецька, буд. 63, м. Вінниця Вінницької області) до виконання в частині витребування доказів.
- Літинському відділу Державної виконавчої служби у Вінницькому районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) (22300, вул. Героїв Чорнобиля, 17, с-ще Літин Вінницького району Вінницької області) до виконання в частині забезпечення позову.
- ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (жителю АДРЕСА_2 ) до виконання в частині забезпечення позову.
Ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від оскарження.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Апеляційна скарга на ухвалу суду, в частині забезпечення позову, може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Вінницького апеляційного суду.
В решті ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається - https://court.gov.ua/sud0214/.
Суддя:П. В. Гопкін
Суд | Літинський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 07.01.2025 |
Оприлюднено | 09.01.2025 |
Номер документу | 124253800 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо припинення права користування земельною ділянкою, з них |
Цивільне
Літинський районний суд Вінницької області
Гопкін П. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні