Справа № 161/20180/24
Провадження № 2/161/1225/25
У Х В А Л А
02 січня 2025 року місто Луцьк
Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі головуючого судді Ковтуненка В.В., вивчивши матеріали цивільної справи № 161/20180/24 за позовною заявою адвоката Майстренко Людмили Олегівни, яка діє в інтересах громадянина російської федерації ОСОБА_1 до неповнолітнього ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , треті особи Виконавчий комітет Торчинської селищної ради Луцького району Волинської області, приватний нотаріус ЛМНО Горбач Леся Сергіївна про визнання права власності на спадкове майно,
В С Т А Н О В И В:
Адвокат Майстренко Людмила Олегівна звернулася до суду в інтересах громадянина російської федерації ОСОБА_1 з позовом до неповнолітнього ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , треті особи Виконавчий комітет Торчинської селищної ради Луцького району Волинської області, приватний нотаріус ЛМНО Горбач Леся Сергіївна про визнання права власності на спадкове майно.
Пред`явлена позовна заява адвоката Майстренко Людмили Олегівни, яка діє в інтересах громадянина російської федерації ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно ч. 7 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Як вбачається із змісту позовної заяви, що остання підписана адвокатом Майстренко Людмилою Олегівною.
Згідно положень ст. 12 Закону України «Про адвокатуру і адвокатські діяльність» особі, яка склала присягу адвоката України, радою адвокатів регіону у день складення присяги безоплатно видаються свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката України.
Зразки свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю і посвідчення адвоката України затверджуються Радою адвокатів України.
Посвідчення адвоката України є документом, який підтверджує особу адвоката і його повноваження. Посвідчення є пластиковою карткою (згідно зразків), що містить передбачену Положенням інформацію про особу адвоката та реквізити посвідчення, відповідає технічним вимогам, має багатоступеневий захист від підробок. Посвідчення видається радою адвокатів регіону і містить підпис Голови Національної асоціації адвокатів України. ( ПОЛОЖЕННЯ про зразки бланків та технічних описів посвідчення адвоката України ЗАТВЕРДЖЕНО рішенням Ради адвокатів України від «23» квітня 2016 року № 119 із змінами, внесеними рішенням Ради адвокатів України від «19» березня 2021 року № 7).
У відповідності до ДОДАТКУ №1 до рішення Ради адвокатів України № 119 від 23 квітня 2016 року встановлено єдиний ЗРАЗОК БЛАНКА ПОСВІДЧЕННЯ АДВОКАТА УКРАЇНИ (УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ).
Зміст текстової інформації лицьового боку посвідчення повинен відповідати наступним вимогам: у верхній частині назва документа: ПОСВІДЧЕННЯ АДВОКАТА УКРАЇНИ; нижче найменування НАЦІОНАЛЬНА АСОЦІАЦІЯ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ; нижче найменування полів для внесення інформації про особу: - «Прізвище»; - «Ім`я»; - «По батькові»; - «Дата народження»; - «№ посвідчення»; - «Дата видачі посвідчення»; - «Підпис адвоката».
Зміст текстової інформації зворотного боку посвідчення повинен відповідати наступним вимогам: у верхній частині по центру текст наступного змісту: «Свідоцтво про право на заняття адвокатською»; нижче текст наступного змісту: «діяльністю № __ від __.__.____»; нижче текст наступного змісту: «Видано на підставі рішення»; нижче повне найменування КДКА області, яке видало свідоцтво; нижче текст наступного змісту: «№___ від __.__.____». В нижній частині зворотного боку посвідчення міститься прізвище та ініціали Голови Національної асоціації адвокатів України. Справа від даної інформації відведено місце для відцифрованого підпису Голови національної асоціації адвокатів України та печатки Національної асоціації адвокатів України.
Крім того, як вбачається із письмових матеріалів справи, що на підтвердження своїх повноважень представником позивача подано ордер серії АІ № 1661113 та свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю (а.с. 17, 18). Однак до матеріалів справи адвокатом Майстренко ЛюдмилоюОлегівною взагалі не додано посвідчення адвоката України описаного вище.
Відповідно до ч. 4 ст. 62 ЦПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються одним з таких документів:
1) довіреністю;
2) ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність";
3) дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, виданим відповідно до Закону України "Про безоплатну правничу допомогу".
При цьому суд звертає увагу, що сам по собі ордер та свідоцтво на зайняття адвокатською діяльністю не можуть бути документами, які підтверджують особу адвоката України. Так як в цих документах відсутні всі складові елементи, які наявні в посвідченні адвоката України і викладені вище.
Також суд звертає особливу увагу адвоката Майстренко Людмили Олегівни, на наступні обставини. У разі, якщо в адвоката Майстренко Людмили Олегівни відсутнє посвідчення адвоката України, то вона повинна подати до суду копію паспорта громадянина України і витяг з реєстру адвокатів НААУ. Така позиція схвалена особисто Головою НААУ Ізовітовою Л.П.
При цьому, у відповідності до принципу змагальності сторін, суд позбавлений можливості самостійно збирати докази, в тому числі щодо повноважень і статусу адвоката.
Однак, адвокат Майстренко Людмила Олегівна до позовної заяви взагалі не додала посвідчення адвоката. Таким чином, суд приходить до висновку, що представником позивача до суду не надано копію посвідчення адвоката України або витяг з реєстру адвокатів НААУ та не підтверджено статус адвоката.
Приймаючи до уваги викладене та враховуючи, що представником позивача не додано посвідчення адвоката України або витягу з реєстру адвокатів НААУ з копією паспорта громадянина України. А тому за таких обставин, суд приходить до висновку про залишення позовної заяви без руху для усунення вказаних недоліків в строк, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання копії ухвали.
Керуючись ст. ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_5 , яка діє в інтересах громадянина російської федерації ОСОБА_1 до неповнолітнього ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , треті особи Виконавчий комітет Торчинської селищної ради Луцького району Волинської області, приватний нотаріус ЛМНО Горбач Леся Сергіївна про визнання права власності на спадкове майно залишити без руху, надавши їй строк для подання до суду копії посвідчення адвоката України або витяг з реєстру адвокатів НААУ з копією паспорта громадянина України, для підтвердження особи адвоката України у відповідності до положень ч. 1 ст. 60 ЦПК України, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання копії ухвали суду.
У випадку невиконання вказаної ухвали суду в зазначений строк заяву вважати неподаною та повернути позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею.
Ухвала суду є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Ковтуненко
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 02.01.2025 |
Оприлюднено | 09.01.2025 |
Номер документу | 124268077 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Ковтуненко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні