Справа № 758/9907/21
У Х В А Л А
20 січня 2025 року м. Київ
Подільський районний суд м. Києва у складі головуючого судді Гребенюка В.В. за участю секретаря судового засідання Годованюк Ю.Р., розглянувши заяву скаржника, про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі за скаргою ОСОБА_1 на дії Головного державного виконавця Подільського відділу державної виконавчої служби у м. Києві у виконавчому провадженні № НОМЕР_1
У С Т А Н О В И В:
У провадженні Подільського районного суду міста Києва перебуває цивільна справа за скаргою ОСОБА_1 на дії Головного державного виконавця Подільського відділу державної виконавчої служби у м. Києві у виконавчому провадженні № НОМЕР_1.
17.01.2024 до суду надійшла заява від скаржника про проведення судового засідання, призначеного на 23.01.2025, в режимі відеоконференції, оскільки місце розгляду справи значно віддалене від місця проживання останнього, та безумовною необхідністю забезпечення як безпеки, так і належного медичного обстеження малолітньому сину.
Відповідно до ч. 2 ст. 212 ЦПК України, учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.
Згідно ч. 1 ст. 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Разом з тим, суд вважає за необхідне звернути увагу скаржника, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Положення ст. 212 ЦПК України не передбачають обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.
Відеоконференція, у якій беруть участь учасники справи, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. Відео- та звукозапис відеоконференції зберігається в матеріалах справи (ч. 12 ст. 212 ЦПК України).
Аналіз вищезазначених норм права дає підстави для висновку, що проведення судового засідання в режимі відеоконференції з використанням технічних засобів відео- та звукозапису можливо лише за наявності у суду відповідної технічної можливості.
Станом на час розгляду поданої заяви у Подільському районному суді м. Києва частково відсутня технічна можливості забезпечити проведення судового засідання в режимі відеоконференції через об`єктивні причини, які не залежать від суду (знеструмлення приміщень суду, відсутність інтернету, неможливість перебування в залі судового засідання під час повітряної тривоги), внаслідок чого справи можуть бути зняті з розгляду.
Керуючись ст. ст. 212 та 260 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Відмовити у задоволенні клопотання скаржника про участь в судовому засіданні 23.01.2025 в режимі відеоконференції при розгляді цивільної справи за скаргою ОСОБА_1 на дії Головного державного виконавця Подільського відділу державної виконавчої служби у м. Києві у виконавчому провадженні № НОМЕР_1;
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя В.В. Гребенюк
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2025 |
Оприлюднено | 23.01.2025 |
Номер документу | 124565669 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Гребенюк В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні