Ухвала
від 24.01.2025 по справі 686/33773/24
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 686/33773/24

Провадження № 1-кс/686/555/25

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 січня 2025 року м. Хмельницький

Слідча суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Хмельницькому клопотання старшого слідчого ВРЗСПЖЗО СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , погоджене із прокурором, про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №12024240000001607,

встановила:

Старший слідчий ВРЗСПЖЗО СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області із клопотанням, погодженим із прокурором Хмельницької обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ), із можливістю вилучення їх копій.

СУ ГУНП в Хмельницькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №12024240000001607 від 17.12.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 272 КК України.

Клопотання обґрунтовано тим, що «17.12.2024 близько 14 год. 50 хв., у АДРЕСА_1 , на підприємстві « ІНФОРМАЦІЯ_2 », стажер-водій ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , житель м. Красилів, під час проведення робіт на спеціальній техніці зачепив ОСОБА_6 , 1938 року народження, жительку м. Красилів, яка перебувала на даному підприємстві, від чого остання впала на асфальт та останню доставлено до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 ». Надалі, близько 18 год., ОСОБА_6 померла у лікарні.

17.12.2024 у якості свідка допитано ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . У ході проведення допиту останній повідомив про те, що із 10.12.2024 він проходить стажування на посаді різноробочого СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Так, 17.12.2024 він отримав усну вказівку від ОСОБА_7 про перевезення піддонів із верхнього складу до рампи вищеуказаного підприємства, а потім три піддони із рампи на верхній склад, на яких знаходились палети із тарою. У подальшому він за допомогою автопогружчика типу «Лінда» на території рампи загрузив один піддон із тарою та прямував у напрямку верхнього складу. У цей момент поряд із сухарним складом, він почув звук, який лунав звідкись зпереду, однак він не побачив хто гукає, оскільки огляд було закрито тарою піддону, яку він перевозив. У цей момент він застосував екстренне гальмування, унаслідок чого тара на автопогружчику похилилась, але не впала. Вийшовши із автопогружчика він побачив поряд із краєм піддону на землі у положені лежачи невідому йому раніше жінку похилого віку. На жінці він помітив кров. У цей момент жінка намагалсь встати та сказала, що спішить на автобус та запитувала, де її пакети. У подальшому було викликано швидку медичну допомогу.

17.12.2024у якостісвідка допитано ОСОБА_8 ,який являєтьсявиконавчим директоромСТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».У ходіпроведення допитуостанній повідомивпро те,що 17.12.2024близько 14год.до ньогозателефонувала головнийтехнолог ОСОБА_9 та повідомила,що натериторії підприємстважінці сталопогано.Із власногокабінету вінодразу відправивсядо місцяподії,прийшовши туди,він побачивна указаномумісці поручіз сухарнимскладом ранішевідому йомужінку похилоговіку,яка сиділана землі.На їїруках вінпомітив кров,а такожсадно підоком.У подальшому,він запитаву неї,що сталось,на щожінка відповіла,що усеіз неюдобре. Поруч із вищеуказаною жінкою стояв автопогружчик, яким керував ОСОБА_5

23.12.2024 на адресу СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » було надіслано письмовий запит щодо надання відеозаписів із камер відеоспостереження, установлених на території СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » із 12 год. 00 хв. 17.12.2024 до 21 год. 00 хв. 17.12.2024 (тобто у період вчинення кримінального правопорушення).

Станом на 13.01.2024 будь-якої відповіді від представників СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » щодо надання відеозаписів камер відеоспостереження, установлених на території СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », не надійшло.

Окрім цього складу слідчо-оперативної групи у вказаному кримінальному провадженні доступу до серверу, де зберігаються відеозаписи із камер відеоспостереження, установлених на території СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », не надано.

Ураховуючи вищевикладене, орган досудового розслідування приходить до висновку про те, що представники СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » умисно затягують час із наданням доступу до серверу зберігання відеозаписів із камер відеоспостереження, установлених на території СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » із метою їх приховання.

Окрім цього, відеозаписи із камер відеоспостереження, установлених на території СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », мають суттєве значення для кримінального провадження, оскільки на указаних відеозаписах можуть бути зафіксовані обставини вчинення кримінального правопорушення, зокрема можливо буде підтвердити або спростувати факт зіткнення автонавантажувача Linde із вилковим захватом із потерпілою ОСОБА_6 .

Зберігання вищеуказаних відеозаписів на указаному сервері є обмеженим і затягування часу із їхнім вилученням може призвести до стирання указаних відеозаписів із серверу.

Слід звернути увагу на той факт, що здійснення зазначеного заходу забезпечення кримінального провадження не призведе до зупинення роботи володільця інформації та будь-які негативні ризики за результатами проведення указаної слідчої дії відсутні, у тому числі матеріальна шкода.

Ураховуючи викладене, а також те, що указані відеозаписи перебувають у розпорядженні СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та при повідомленні посадових осіб указаного підприємства про розгляд даного клопотання можуть існувати ризики знищення або ж несанкціонованого коригування указаних відеозаписів, а тому варто провести судовий розгляд без участі представників указаної установи.

Зазначені відеозаписи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, так як у ході досудового розслідування необхідно ознайомитися із ними, виконати їхній огляд та для подальшого проведення судової експертизи із дослідження причин та наслідків порушення вимог безпеки життєдіяльності та охорони праці.

Відеозаписи із камер відеоспостереження, установлених на території СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » мають суттєве значення для кримінального провадження, оскільки на указаних відеозаписах можуть бути зафіксовані обставини вчинення кримінального правопорушення, зокрема можливо буде підтвердити або спростувати факт зіткнення автонавантажувача Linde із вилковим захватом із потерпілою ОСОБА_6 , зокрема відеозаписи необхідні для повноти проведення судової експертизи із дослідження причин та наслідків порушення вимог безпеки життєдіяльності та охорони праці».

Слідчий у судове засідання не з`явився, однак у його клопотанні міститься прохання про проведення розгляду даного клопотання без його участі. Вимоги клопотання підтримує у повному обсязі.

Окрім того,усвоємуклопотанніслідчий просить розглядати клопотання без участі володільця документів, із причин унеможливлення знищення чи переховування запитуваних відеозаписів.

Беручи доуваги,щослідчим у клопотанні доведено наявність достатніх підстав уважати, що існує реальна загроза зміни або знищення запитуваної інформації, тому розгляд клопотання із урахуванням положень ч. 2ст. 163 КПК Українипроводиться слідчою суддею без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що воно підлягає задоволенню із наступних підстав.

За змістом ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження, різновидом яких є тимчасовий доступ до речей і документів, застосовуються із метою досягнення дієвості цього провадження.

Статтею 160 КПК України установлено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися із ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься у таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або у сукупності із іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку із яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Оцінивши обґрунтованість та підставність наведених слідчим доводів, слідча суддя дійшла висновку, що під час розгляду клопотання слідчим доведено наявність достатніх підстав уважати, що речі та документи, про тимчасовий доступ до яких клопоче слідчий, знаходяться у володінні СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 , самі по собі так і у сукупності із іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, оскільки їх дослідження буде забезпечена можливість підтвердження або спростування факту зіткнення автонавантажувача Linde із вилковим захватом, із потерпілою ОСОБА_6 ..

Також слідчим доведено, що ці речі та документи можливо використати як доказ та те, що без їх отримання не виявляється можливим іншими способами довести обставини, які передбачається довести у ході досудового розслідування кримінального провадження.

Відтак, із урахуванням доведених слідчим обставин, а саме: підстав для застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів, визначених у ст.160,163 КПК України; існування обґрунтованої підозри щодо вчинення розслідуваного кримінального правопорушення, яка доведена слідчим належними засобами доказування; що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи; іншими способами встановити та довести обставини, які передбачається з`ясувати за допомогою цих документів, неможливо; за допомогою саме такого виду заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ, може бути виконане завдання слідчого щодо забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, слідча суддя уважає, що клопотання слідчого є підставним, обґрунтованим і підлягає до задоволення.

Керуючись ст. 163, 164 КПК України,

постановила:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл старшому слідчому ВРЗСПЖЗО СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , слідчому ВРЗСПЖЗО СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_10 , слідчому ВРЗСПЖЗО СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_11 , старшому слідчому в ОВС ВРЗСПЖЗО СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_12 , слідчому ВРЗСПЖЗО СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_13 на тимчасовий доступ до серверу зберігання відеозаписів, який перебуває у володінні СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ), із можливістю здійснення копіювання відеозаписів із камер відео спостереження, які здійснювали відеофіксацію території підприємства СТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у період часу із 12 год. 00 хв. 17.12.2024 до 21 год. 00 хв. 17.12.2024.

Уповноваженим особамСТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »(кодЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) забезпечити тимчасовий доступ до серверу зберігання відеозаписів та надати можливість здійснити копіювання указаних відеозаписів на електронний носій інформації.

Ухвала діє по 23 березня 2025 року.

Відповідно до ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідча суддя

СудХмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення24.01.2025
Оприлюднено29.01.2025
Номер документу124692091
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —686/33773/24

Ухвала від 24.01.2025

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Кирик О. В.

Ухвала від 16.01.2025

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Кирик О. В.

Ухвала від 16.01.2025

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Кирик О. В.

Ухвала від 30.12.2024

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Кирик О. В.

Ухвала від 24.12.2024

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Кирик О. В.

Ухвала від 24.12.2024

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Кирик О. В.

Ухвала від 20.12.2024

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Дзюбак О. В.

Ухвала від 19.12.2024

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Кирик О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні