Ухвала
від 24.01.2025 по справі 210/5309/14-к
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРИВОГО РОГУ

ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КРИВОГО РОГУ

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

іменем України

Справа № 210/5309/14

Провадження № 1-в/210/43/25

24 січня 2025 року

Дзержинський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі:

головуючого - судді ОСОБА_1 , за участі секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,

учасники провадження,які берутьучасть урозгляді справи:прокурор ОСОБА_3 ,засуджений ОСОБА_4 ,захисник ОСОБА_5 ,представник ДУ"КВК№ 80" ОСОБА_6 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в режимі дистанційного судового провадження подання начальника Державної установи "Криворізька виправна колонія (№80)" ОСОБА_7 відносно: ОСОБА_4 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Кривий Ріг Дніпропетровської області, громадянина України, засудженого 09.06.2015 року Дзержинським районним судом м. Кривого Рогу Дніпропетровської області з урахуванням ухвали апеляційного суду Дніпропетровської області від 28.07.2015 року за п. 6 ч. 2 ст. 115, ч. 4 ст. 187, ч. 2 ст. 194, ч. 1 ст. 70 КК України до 13 років позбавлення волі з конфіскацією усього особисто належного йому майна, відбуває покарання в ДУ «КВК (№80)»,

початок строку відбування покарання 03.07.2014 р., кінець 08.06.2026 р.,

про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання (ст. 81 КК України),

ВСТАНОВИВ:

Начальник Державноїустанови «Криворізькавиправна колонія(№80)»полковник внутрішньоїслужби ОСОБА_8 звернувся до суду з поданням про застосування умовно-дострокового звільнення (за статтею 81 КПК України) до засудженого ОСОБА_4 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Кривий Ріг Дніпропетровської області, громадянина України, засудженого 09.06.2015 року Дзержинським районним судом м. Кривого Рогу Дніпропетровської області з урахуванням ухвали апеляційного суду Дніпропетровської області від 28.07.2015 року за п. 6 ч. 2 ст. 115, ч. 4 ст. 187, ч. 2 ст. 194, ч. 1 ст. 70 КК України до 13 років позбавлення волі з конфіскацією усього особисто належного йому майна.

Клопотання подане в порядку статей 537-539 КПК України до суду, в межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок.

Позиції сторін.

Представник ДУ «КВК № 80» ОСОБА_6 підтримав подання, просив задовольнити.

Засуджений ОСОБА_4 підтримав подання, просив звільнити його умовно-достроково від відбування покарання.

Захисник адвокат ОСОБА_5 в судовому засіданні просила задовольнити подання, оскільки засуджений довів своє виправлення.

Прокурор ОСОБА_9 заперечував проти задоволення клопотання засудженого.

Обставини, встановлені судом.

Вироком Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 09.06.2015 року, з урахуванням ухвали апеляційного суду Дніпропетровської області від 28.07.2015 року ОСОБА_4 визнано винним у вчиненні злочинів, передбачених п. 6 ч. 2 ст. 115, ч. 4 ст. 187, ч. 2 ст. 194, ч. 1 ст. 70 КК України і призначено йому покарання у вигляді 13 (тринадцяти) років позбавлення волі з конфіскацією усього належного йому майна.

Ухвалою Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 25.01.2026 року зараховано ОСОБА_4 у строк відбуття покарання строк попереднього ув`язнення з 03.07.2014 року по 28.07.2015 року з розрахунку один день попереднього ув`язнення за два дні позбавлення волі.

Згідно витягу з протоколу № 65 від 16.12.2024 року, засіданням комісії з розгляду питань щодо застосування до засуджених умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, засуджений ОСОБА_4 довів своє виправлення та заслуговує на умовно-дострокове звільнення (а.с.2).

За період відбування покарання до засудженого 5 (п`ять) разів застосовувалися стягнення, які зняті у встановленому законом порядку. Має 8 (вісім) заохочень (а.с.8).

За час відбування покарання в ДУ «Криворізька виправна колонія (№80)» характеризується позитивно, підтримує позитивні взаємовідносини з засудженими. Під час відбування покарання виявив бажання та працює на контрагенті ТОВ «КТВЗ» різноробітником.

За довідкою про заохочення і стягнення засудженого ОСОБА_4 , останній станом на 28.11.2024 року, має 8 (вісім) заохочень за сумлінне ставлення до праці на виробництві, мав 5 (п`ять) стягнень за порушення режиму відбування покарання, стягнення погашені у встановленому законом порядку (а.с.8).

Згідно підсумкової оцінки ризику вчинення повторного кримінального правопорушення від 28.11.2024 року, за результатами якої підсистема «Касандра» Єдиного реєстру засуджених та осіб взятих під варту, визначила ступінь ймовірної небезпеки ОСОБА_4 для суспільства як «СЕРЕДНІЙ» (а.с.7).

Згідно довідки про доходи, за період з 01.06.2024 року по 30.11.2024 року засуджений ОСОБА_4 отримав дохід у розмірі 48073,36 грн (а.с.17).

Засуджений ОСОБА_4 успішно закінчив онлайн-курс «Україна на шляху до ЄС», що підтверджується відповідним сертифікатом (а.с.18).

Мотиви та висновку суду

Відповідно дост. 81 КК Українидо осіб, що відбувають покарання у вигляді позбавлення волі, може бути застосоване умовно-дострокове звільнення від відбування покарання. Особу може бути умовно-достроково звільнено повністю або частково і від відбування додаткового покарання.

Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване, якщо засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення. Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване після фактичного відбуття засудженим не меншетрьох чвертейстроку покарання,призначеного судомза умиснийособливо тяжкийзлочин,у разізаміни покаранняу видідовічного позбавленняволі напокарання увиді позбавленнямволі напевний строк,а такожпокарання,призначеного особі,яка ранішезвільнялася умовно-достроковоі зновувчинила умиснекримінальне правопорушенняпротягом невідбутоїчастини покарання. (п. 3 ч.3 ст. 81 КК України).

Як слідує зі змісту кримінального закону, положення про те, що засуджений довів своє виправлення, означає, що його сумлінна поведінка і ставлення до праці свідчать про успішність процесу виправлення і можливості ефективного продовження його при умові застосування умовно-дострокового звільнення.

Передумовою застосування умовно-дострокового звільнення від відбування покарання згідно з ч.1ст. 81 КК Україниє фактичне відбування особою певного виду покарання.

Разом з тим, підставами для такого звільнення є не лише фактичне відбуття засудженим певної частини покарання, а й доведення засудженим свого виправлення.

Доведення засудженим свого виправлення означає досягнення ним такого стану, за якого від даної особи не доводиться очікувати вчинення в майбутньому нових злочинів. Виправлення засудженого має бути підтверджене його сумлінною поведінкою і ставленням до праці. При цьому сумлінна поведінка характеризується дотриманням режиму відбування покарання, виконанням покладених на засудженого законних обов`язків; виконанням законних вимог представників адміністрації органу, що виконує покарання; підвищенням загальноосвітнього і професійно-технічного навчання; поведінкою у побуті; стримуванням від порушень режиму відбування покарання, від порушень правил внутрішнього розпорядку, неухильним додержанням загальноприйнятих норм і правил поведінки; активною участю у суспільному житті і сумлінним виконанням громадських доручень у процесі відбування покарання; прагненням своєю діяльністю спокутувати вину за вчинений злочин тощо.

Ставлення до праці характеризується постійною свідомою участю у суспільній корисній праці; систематичним виконанням трудових обов`язків, виробничих завдань і дорученої роботи; відсутністю відмов від роботи, невиходів на роботу без поважних причин і порушень трудової дисципліни; відсутністю трудових порушень тощо.

Суд зазначає, що сумлінна поведінка і ставлення до праці є необхідним і достатнім доказом виправлення засудженого.

Згідно дост. 6 КВК Українивиправлення засудженого це процес позитивних змін, які відбуваються в його особистості та створюють у нього готовність до самокерованої правослухняної поведінки, свідоме відновлення засудженого в соціальному статусі повноправного члена суспільства; повернення його до самостійного загальноприйнятого соціально-нормативного життя в суспільстві.

Критерієм сумлінної поведінки є неухильне дотримання всіх вимог режиму місця відбування покарання та всіх покладених на засудженого обов`язків. Чесним ставленням до праці є постійна старанність у роботі, прагнення до кращого виконання дорученої роботи, підвищення кваліфікації, бережливе ставлення до матеріалів, обладнання. Висновок про виправлення засудженого має ґрунтуватися на аналізі даних про його поведінку за весь період відбування покарання, а не за час, що безпосередньо передує розгляду питання про можливість застосування умовно-дострокового звільнення від покарання.

Розглядаючи подання начальника ДУ"Криворізькавиправна колонія(№80)"відносно засудженого ОСОБА_4 щодо застосування умовно-дострокового звільнення та оцінюючи ступінь виправлення засудженого, суд враховує дані про його поведінку і ставленні до праці за весь час відбування покарання.

За весь період відбування покарання засуджений ОСОБА_4 мав 8 (вісім) заохочень та мав 5 (п`ять) стягнень, за три з яких був поміщений в ДІЗО, які хоча і погашені в установленому законом порядку, проте свідчать про недобросовісну поведінку засудженого.

Об`єктивних фактів та даних, які б свідчили, що ОСОБА_4 станом на січень 2025 року своєю сумлінною поведінкою та ставленням до праці довів своє виправлення, що є підставою для застосування статті 81 КК України не встановлено.

Отже, оцінюючи у сукупності всі дані, які можуть служити чинником для визнання поведінки ОСОБА_4 такою, що свідчить про його виправлення, суд вважає, що представником колонії та засудженим не надано конкретних переконливих даних про те, що процес виправлення ОСОБА_4 досяг тієї стадії, на якій відбування засудженим призначеного покарання перестає бути доцільним і подальше його виправлення можливе в умовах перебування на волі.

Враховуючи вищевикладене, суд звертає увагу, що засуджений вчинив особливо тяжкі злочини, ухвалою Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області йому зараховано у строк відбування покарання період з 03.07.2014 року по 28.07.2015 року з розрахунку один день попереднього ув`язнення за два дні позбавлення волі, невідбутий строк покарання складає більше одного року чотирьох місяців, за період відбування покарання п`ять разів притягався до дисциплінарної відповідальності, три рази був поміщений у ДІЗО, стягнення погашені в установленому законом порядку, проте характеризують непослідовну поведінку засудженого, тому зазначені дані свідчать, що засуджений не довів своє виправлення, у зв`язку з чим суд вважає умовно-дострокове звільнення передчасним.

Згідно частини 2статті 50 КК України, покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових злочинів як засудженими, так і іншими особами.

На думку суду, звільнення від відбування покарання умовно-достроково з огляду на поведінку засудженого, який не довів свого виправлення, не буде гарантувати такої цілі покарання як кара, тобто не буде відповідати засадам призначення покарання, визначеним у ст.ст. 50, 65 КК України.

В сукупності з зазначеним та наявною в матеріалах особової справи інформацією, який своєю поведінкою та ставленням до праці не довів свого виправлення, суд не знаходить підстав для застосування до засудженого умовно-дострокового звільнення.

На підставі викладеного, керуючись ч. 2ст. 376 КПК України,ст. 81 КК України, ст.ст.537,539 КПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Подання начальника Державної установи "Криворізька виправна колонія (№80)" ОСОБА_7 про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання відносно засудженого: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 залишити без задоволення.

Направити до Державної установи "Криворізька виправна колонія №80" копії ухвал - для відома, а так само і для вручення засудженому.

Копію ухвали вручити прокурору, захиснику.

Ухвала може бути оскаржена протягом семи днів з дня її оголошення шляхом подання апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду через Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, а засудженим, який відбуває покарання в місцях позбавлення волі - в той же строк з моменту отримання її копії.

Повний текст ухвали складено 27 січня 2025 року.

Суддя: ОСОБА_1

СудДзержинський районний суд м.Кривого Рогу
Дата ухвалення рішення24.01.2025
Оприлюднено30.01.2025
Номер документу124721844
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання

Судовий реєстр по справі —210/5309/14-к

Ухвала від 24.01.2025

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Скотар Р. Є.

Ухвала від 24.01.2025

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Скотар Р. Є.

Ухвала від 20.12.2024

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Скотар Р. Є.

Ухвала від 25.01.2016

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Літвіненко Н. А.

Ухвала від 22.01.2016

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Вікторович Н. Ю.

Ухвала від 16.07.2015

Кримінальне

Апеляційний суд Дніпропетровської області

Мажара С. Б.

Ухвала від 28.07.2015

Кримінальне

Апеляційний суд Дніпропетровської області

Мажара С. Б.

Ухвала від 14.07.2015

Кримінальне

Апеляційний суд Дніпропетровської області

Мажара С. Б.

Вирок від 09.06.2015

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Вікторович Н. Ю.

Ухвала від 06.05.2015

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Вікторович Н. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні