Справа № 279/5102/24
Провадження №1-кп/283/93/2025
У Х В А Л А
28 січня 2025 року м. Малин
Малинський районний суд Житомирської області у складі головуючого судді ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , представника потерпілої - адвоката ОСОБА_4 , обвинуваченого ОСОБА_5 (в режимі ВКЗ), його захисника - адвоката ОСОБА_6 (в режимі ВКЗ), розглянувши у закритому судовому засіданні кримінальне провадження, внесене до ЄРДР за №12024060490000296 від 14.05.2024, за обвинуваченням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.152 КК України,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Малинського районного суду перебуває кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.152 КК України. Обвинувачений утримується в установі попереднього ув`язнення.
Прокурором у судовому засіданні було заявлене клопотання про повторне застосування приводу до свідків ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , та їх допит в режимі ВКЗ з Коростенським міськрайонним судом.
Учасники розгляду справи не заперечували проти задоволення клопотання прокурора.
Відповідно до ч. 1 ст. 327 КПК України, якщо в судове засідання не прибув за викликом свідок, заслухавши думку учасників судового провадження, суд після допиту інших присутніх свідків призначає нове судове засідання і вживає заходів для його прибуття. Суд також має право постановити ухвалу про привід свідка та/або ухвалу про накладення на нього грошового стягнення у випадках та в порядку, передбаченихглавами 11та12цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 139 КПК України, якщо свідок, який був у встановленому цим Кодексом порядку викликаний (зокрема, наявне підтвердження отримання ним повістки про виклик або ознайомлення з її змістом іншим шляхом), не з`явився без поважних причин або не повідомив про причини свого неприбуття, до нього може бути застосовано привід.
За ст. 140 КПК України, привід полягає у примусовому супроводженні особи, до якої він застосовується, особою, яка виконує ухвалу про здійснення приводу, до місця її виклику в зазначений в ухвалі час.
Відповідно до положень ст. 143 КПК України, виконання ухвали про здійснення приводу може бути доручене відповідним підрозділам органів Національної поліції.
Статтею 336 КПК України передбачено, що судове провадження може здійснюватись у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суд (дистанційне судове провадження), зокрема, у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні з поважних причин. Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.
Дистанційне судове провадження згідно з правилами цієї статті може здійснюватися в судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій під час здійснення судового провадження з будь-яких питань, розгляд яких віднесено до компетенції суду.
Виходячи з наведеного, а також з метою недопущення в подальшому безпідставного відкладення судового засідання, суд вважає за необхідне повторно застосувати привід до свідків ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , та їх допит провести в режимі ВКЗ з Коростенським міськрайонним судом.
Керуючись ст. ст. 139, 140, 141, 323 КПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора ОСОБА_3 задовольнити.
Здійснити привід свідків:
ОСОБА_7 , жителя АДРЕСА_1 (тел. НОМЕР_1 ),
ОСОБА_8 , жителя АДРЕСА_2 (тел. НОМЕР_2 ),
у судове засідання, яке відбудеться о 14 годині 30 хвилин 04 лютого 2025 року.
Виконання ухвали доручити Коростенському РУП ГУ НП в Житомирській області (11500, Житомирська область, м.Коростень, Грушевського, 5).
Копію ухвали направити до Малинського відділу Коростенської окружної прокуратури (процесуальний керівник у кримінальному провадженні прокурор ОСОБА_3 ) для контролю за виконанням.
Судове засідання у кримінальному провадженні за участю свідків ОСОБА_7 та ОСОБА_8 провести в режимі дистанційного судового провадження за допомогою відеоконференції з Коростенським міськрайонним судом Житомирської області (вул. Сосновського, 38, м. Коростень, Житомирська область, 11500).
Копію ухвали невідкладно направити до Коростенського міськрайонного суду Житомирської області (електронна адреса inbox@krm.zt.court.gov.ua).
Застосовувані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження, а також інформаційну безпеку.
Учасникам розгляду справи має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового провадження, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов`язки, передбачені КПК України.
Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції повинні фіксуватися за допомогою технічних засобів відеозапису.
Ухвала оскарженнюне підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Малинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2025 |
Оприлюднено | 30.01.2025 |
Номер документу | 124739787 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти статевої свободи та статевої недоторканності особи Зґвалтування |
Кримінальне
Малинський районний суд Житомирської області
Хомич В. М.
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Григор`єва Ірина Вікторівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні