КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Апеляційне провадження
№ 22-ц/824/5779/2025
У Х В А Л А
28 січня 2025 року місто Київ
справа № 758/13725/23
Київський апеляційний суд у складі колегії суддів cудової палати з розгляду цивільних справ: головуючого судді: Борисової О.В.
суддів: Ратнікової В.М., Левенця Б.Б.,
перевіривши виконання вимог ст.356 ЦПК України за апеляційною скаргою представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 на рішення Подільського районного суду міста Києва від 01 квітня 2024 року, ухвалене під головуванням судді Будзан Л.Д., у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сот-Транс», Акціонерного товариства «Страхова компанія «Мега-Гарант», третя особа: ОСОБА_3 про відшкодування моральної шкоди, завданої смертю фізичної особи,-
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Подільського районного суду міста Києва від 01 квітня 2024 року у задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.
Не погоджуючись з вказаним рішенням суду першої інстанції, представник позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 20 грудня 2024 року подав апеляційну скаргу до Київського апеляційного суду.
Ухвалою Київського апеляційного суду від 31 грудня 2024 року апеляційну скаргу представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 на рішення Подільського районного суду міста Києва від 01 квітня 2024 року було залишено без руху з наданням строку для усунення недоліків вказаної апеляційної скарги протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали, а саме для зазначення поважних причин пропуску строку на апеляційне оскарження рішення Подільського районного суду міста Києва від 01 квітня 2024 року та зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
На адресу Київського апеляційного суду від представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 надійшло клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду.
В обгрунтування вимог посилався на те, що суд першої інстанції не надсилав стороні позивача копію оскаржуваного рішення.
Вказував, що він отримав копію оскаржуваного рішення в порядку, передбаченому ч.5 ст. 272 ЦПК України, 22 листопада 2024 року.
Відповідно до ч.1 ст.354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Згідно з п.1 ч.2 ст.354 ЦПК України учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Як вбачається із матеріалів справи, оскаржуване рішення ухвалено 01 квітня 2024 року, дати складення повного тексту рішення не містить.
Відповідно до довідки про доставку електронного листа, копію оскаржуваного рішення було направлено на електронну адресу позивача 12 квітня 2024 року, яка була зазначена у позовній заяві та документ доставлено до електронної скриньки 12 квітня 2024 року о 11:26:01 (а.с.101 зворот).
Доказів отримання стороною позивача копії оскаржуваного рішення засобами поштового зв'язку, на офіційну електронну адресу або за допомогою системи «Електронний суд» матеріали справи не містять.
В апеляційній скарзі, представник позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 вказує, що отримав копію повного тексту оскаржуваного рішення 22 листопада 2024 року.
Апеляційна скарга подана до суду 20 грудня 2024 року.
Враховуючи вказані обставини та те, що судом першої інстанції не було направлено апелянту копію оскаржуваного рішення засобами поштового зв'язку, на офіційну електронну адресу або за допомогою системи «Електронний суд», положення ст.129 Конституції України про забезпечення права на апеляційний перегляд справи, ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та відповідно до ч.1 ст.127 ЦПК України суд приходить до висновку про поважність причин пропуску строку на апеляційне оскарження рішення суду, а тому суд вважає, що строк підлягає поновленню.
Апелянтом усунуто недоліки апеляційної скарги у строк, встановлений судом.
Апеляційна скарга відповідає вимогам щодо форми та змісту, встановлених ст.356 ЦПК України та подана уповноваженою особою.
Перешкод для відкриття апеляційного провадження апеляційним судом не встановлено.
Згідно з ст.360 ЦПК України, учасники справи мають право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу в письмовій формі протягом строку, встановленого судом апеляційної інстанції в ухвалі про відкриття апеляційного провадження. Відзив на апеляційну скаргу має містити: найменування суду апеляційної інстанції; ім`я (найменування), поштову адресу особи, яка подає відзив на апеляційну скаргу, а також номер засобу зв`язку, адресу електронної пошти, за наявності; обґрунтування заперечень щодо змісту і вимог апеляційної скарги; у разі необхідності - клопотання особи, яка подає відзив на апеляційну скаргу; перелік матеріалів, що додаються.
Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.
До відзиву додаються докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Керуючись ст.359 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Поновити представнику позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 строк на апеляційне оскарження рішення Подільського районного суду міста Києва від 01 квітня 2024 року.
Відкрити апеляційне провадження в справі за апеляційною скаргою представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 на рішення Подільського районного суду міста Києва від 01 квітня 2024 року, ухвалене під головуванням судді Будзан Л.Д., у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сот-Транс», Акціонерного товариства «Страхова компанія «Мега-Гарант», третя особа: ОСОБА_3 про відшкодування моральної шкоди, завданої смертю фізичної особи.
Направити учасникам справи копію цієї ухвали та копію апеляційної скарги з доданими до неї матеріалами.
.
Учасники справи мають право подати відзив на апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня одержання копії ухвали про відкриття провадження.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Головуючий:
Судді:
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2025 |
Оприлюднено | 31.01.2025 |
Номер документу | 124779141 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них фізичній особі, яка потерпіла від кримінального правопорушення |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Борисова Олена Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні