ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
28 січня 2025 рокум. ОдесаСправа № 916/5400/23Південно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді: Ярош А.І.,
Суддів: Діброви Г.І., Принцевської Н.М.,
розглянувши апеляційну скаргу Приватного підприємства "Залізобетонник"
на рішення Господарського суду Одеської області від 08.05.2024 року, суддя в І інстанції Сулімовська М.Б., повний текст якого складено 14.06.2024, в м. Одесі
у справі: №916/5400/23
за позовом: Кароліно-Бугазької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області
до відповідача: Приватного підприємства "Залізобетонник"
про розірвання договору оренди, зобов`язання повернути земельну ділянку та стягнення
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Господарського суду Одеської області від 08.05.2024 у справі №916/5400/23 позовні вимоги задоволено; стягнуто з Приватного підприємства "Залізобетонник" на користь Кароліно-Бугазької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області 123428,52 грн заборгованості з орендної плати, 3122,89 грн 3% річних, 8188,47 грн інфляційних витрат, 8052 грн судового збору; розірвано Договір оренди землі, укладений 30.06.2009 між Затоківською селищною радою Білгород-Дністровської міської ради Одеської області, правонаступником якої є Кароліно-Бугазька сільська рада Білгород Дністровського району Одеської області та Приватним підприємством "Залізобетонник", зареєстрований в реєстрі за №1291; зобов`язано Приватне підприємство "Залізобетонник" повернути Кароліно-Бугазькій сільській раді Білгород-Дністровського району Одеської області земельну ділянку площею 0,388 га, кадастровий номер 5110300000:02:023:0012, розташовану за адресою: Одеська область, м.Білгород-Дністровський, смт.Затока, Сонячний район, вул.Сонячна, 1, в належному стані, не гіршому порівняно з тим, у якому вона була отримана в оренду.
Постановою Південно-західного апеляційного господарського суду від 28.01.2025 у справі №916/5400/23 рішення Господарського суду Одеської області від 13.03.2023 у справі №916/1907/22 скасовано; закрито провадження у справі в частині вимоги про стягнення з Приватного підприємства "Залізобетонник" на користь Кароліно-Бугазької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області 123 428,52 грн заборгованості з орендної плати, 3122,89 грн 3% річних, 8 188,47 грн інфляційних витрат; в решті позовних вимог про розірвання Договору оренди землі та зобов`язання Приватне підприємство "Залізобетонник" повернути Кароліно-Бугазькій сільській раді Білгород-Дністровського району Одеської області земельну ділянку площею 0,388 га, кадастровий номер 5110300000:02:023:0012, розташовану за адресою: Одеська область, м.Білгород-Дністровський, смт.Затока, Сонячний район, вул.Сонячна, 1, в належному стані, не гіршому порівняно з тим, у якому вона була отримана в оренду - відмовлено.
Водночас, судом апеляційної інстанції не вирішено питання щодо розподілу судових витрат, понесених відповідачем за подання апеляційної скарги, а саме сплати останнім судового збору за платіжною інструкцією № 41 від 11.09.2024 у сумі 12 078 грн.
Статтею 244 ГПК України визначено, що суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо, зокрема, судом не вирішено питання про судові витрати. Суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення. У разі необхідності суд може викликати сторони або інших учасників справи в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
З урахуванням того, що постанова Південно-західного апеляційного господарського суду від 28.01.2025 у справі №916/5400/23 у даній справі приймалась у судовому засіданні, із викликом сторін, колегія суддів вважає за доцільне призначити справу для ухвалення додаткового рішення до розгляду у судовому засіданні.
Додатково колегія суддів вважає за можливе запропонувати учасникам справи надати до Південно-західного апеляційного господарського суду заяви про розгляд справи без їх участі.
Керуючись ст. ст. 234, 244 Господарського процесуального кодексу України суд, -
У Х В А Л И В:
1.Призначити судове засідання у справі №916/5400/23 для ухвалення додаткового рішення на 04.02.2025 о 10:45.
2.Засідання суду відбудеться у приміщенні Південно-західного апеляційного господарського суду в залі судових засідань №5, м. Одеса, пр-т Шевченка, 29, тел. (0482) 301-431.
3.Явка повноважних представників учасників справи у судовому засіданні обов`язковою не визнається.
4.Роз`яснити сторонам про їх право подати до суду будь-які заяви чи клопотання з процесуальних питань, оформлені відповідно до статті 170 ГПК України, разом з доказами направлення копій таких заяв чи клопотань іншим учасникам справи. Попередити учасників справи про наслідки подання письмових заяв чи клопотань без додержання вимог частини першої та другої вказаної вище норми або не у строк встановлений судом у вигляді їх повернення заявникові без розгляду
5.Звернути увагу учасників справи на можливості розгляду заяви за відсутності їх представників за наявними у справі матеріалами у разі подання відповідного клопотання відповідно до частини третьої статті 196 ГПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя: А.І. Ярош
Судді: Г.І. Діброва
Н.М. Принцевська
Суд | Південно-західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2025 |
Оприлюднено | 03.02.2025 |
Номер документу | 124805248 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них щодо припинення права користування земельною ділянкою, з них щодо припинення права оренди |
Господарське
Південно-західний апеляційний господарський суд
Ярош А.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні