СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА
29 січня 2025 року м. Харків Справа № 905/755/24
Східний апеляційний господарський суд у складі судді:
суддя Медуниця О.Є.,
розглянувши матеріали апеляційної скарги позивача (вх.185Д/3) на рішення Господарського суду Донецької області від 13.12.2024 (суддя Макарова Ю.В., повний текст складено 24.12.2024) у справі №905/755/24
за позовом Публічного акціонерного товариства Акціонерний банк Укргазбанк, м.Київ,
до відповідачів:
1. Товариства з обмеженою відповідальністю АГРО-АЛЬЯНС, с.Степне, Мар`їнський р-н., Донецька область,
2. ОСОБА_1 ,с.Степне, Мар`їнський р-н., Донецька область,
3. Товариства з обмеженою відповідальністю АГРОС-АЛЬЯНС, с.Степне, Мар`їнський р-н., Донецька область,
4. ОСОБА_2 , с.Степне, Мар`їнський р-н., Донецька область,
5. ОСОБА_3 , с.Степне, Мар`їнський р-н., Донецька область,
про стягнення 1 987 683,95 грн.
ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство Акціонерний банк Укргазбанк звернулось до Господарського суду Донецької області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю АГРО-АЛЬЯНС (відповідач-1), ОСОБА_1 (відповідач-2), Товариства з обмеженою відповідальністю АГРОС-АЛЬЯНС (відповідач-3), ОСОБА_2 (відповідач-4) та ОСОБА_3 (відповідача-5) про стягнення 1 987 683,95 грн., з яких: 677 919,98 грн. - заборгованість по кредиту строкова; 949 088,00 грн. - заборгованість по кредиту прострочена; 23 432,29 грн. заборгованість по процентах поточна; 337 180,53 грн. заборгованість по процентах прострочена; 63,15 грн. - пеня за несвоєчасне погашення кредиту в межах строку позовної давності.
Рішенням Господарського суду Донецької області від 13.12.2024 у справі №905/755/24 стягнуто солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю АГРО-АЛЬЯНС», ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю АГРОС-АЛЬЯНС, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 на користь Публічного акціонерного товариства Акціонерний банк Укргазбанк пеню у розмірі 59,43 грн. та витрати на оплату судового збору в сумі 0,89 грн. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Не погодившись із означеним рішенням, Публічне акціонерне товариство Акціонерний банк Укргазбанк 24.01.2025 через підсистему «Електронний суд» звернулося до Східного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, згідно з якою просить:
- поновити строк апеляційного оскарження рішення Господарського суду Донецької області від 13.12.2024 у справі №905/755/24;
- прийняти дану апеляційну скаргу та відкрити провадження;
- рішення Господарського суду Донецької області від 13.12.2024 у справі №905/755/24 у частині відмови в задоволенні позовних вимог у розмірі 1 987 624,52 грн. скасувати, ухвалити нове в цій частині, яким позовні вимоги задовольнити в повному обсязі;
- судові витрати у справі стягнути з відповідачів.
В обґрунтування клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження позивач з посиланням на п.1 ч.2 ст.256 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) зазначає про те, що оскаржуване рішення згідно картки руху документу в Електронному суді надіслано позивачу 04.01.2025.
Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 24.01.2025 для розгляду апеляційної скарги сформовано колегію суддів у складі: головуючий суддя Медуниця О.Є., суддя Істоміна О.А., суддя Радіонова О.О.
З огляду на те, що апеляційна скарга надійшла безпосередньо до Східного апеляційного господарського суду через підсистему «Електронний суд» без матеріалів справи, що унеможливлює вирішення питання щодо наявності/відсутності підстав для відкриття апеляційного провадження за такою апеляційною скаргою, апеляційний господарський суд, відповідно до п.17.5 Перехідних положень ГПК України, вважає за необхідне витребувати матеріали даної справи у суду першої інстанції та відкласти вирішення питань, пов`язаних з рухом апеляційної скарги, які визначені главою 1 розділу IV ГПК України, до надходження матеріалів справи.
За змістом п.8 ч.1 ст.267 ГПК України відповідні дії із забезпечення розгляду апеляційної скарги у порядку підготовки справи до такого розгляду вчиняються суддею-доповідачем.
Керуючись ст.ст.234, 235, 267, 281 Господарського процесуального кодексу України, Східний апеляційний господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Витребувати у Господарського суду Донецької області матеріали справи №905/755/24.
2. Відкласти розгляд питання щодо можливості відкриття провадження за апеляційною скаргою позивача на рішення Господарського суду Донецької області від 13.12.2024 у справі №905/755/24 до надходження матеріалів справи до Східного апеляційного господарського суду.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та касаційному оскарженню не підлягає.
Суддя О.Є. Медуниця
Суд | Східний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2025 |
Оприлюднено | 03.02.2025 |
Номер документу | 124806779 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі банківської діяльності, з них кредитування, з них |
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Медуниця Ольга Євгеніївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні