УХВАЛА
30 січня 2025 року
м. Київ
справа № 760/16017/24
провадження № 61-770ск25
Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду: Осіяна О. М., (суддя-доповідач) Білоконь О. В., Сакари Н. Ю.,
вирішуючи питання про відкриття касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 в частині оскарження ухвали Солом`янського районного суду м. Києва від 28 серпня 2024 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування моральної та матеріальної шкоди, заподіяної ушкодженням здоров`я,
ВСТАНОВИВ:
В липні 2024 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом в якому просила стягнути з ОСОБА_2 моральну шкоду у розмірі 1 000 000, 00 грн та матеріальну шкоду у розмірі 1 135 350, 00 грн, завдану внаслідок ушкодження здоров`я.
Ухвалою Солом`янського районного суду м. Києва від 19 липня 2024 року позовну заяву залишено без руху та надано заявнику строк на усунення недоліків касаційної скарги шляхом надання копій позовної заяви відповідно до кількості учасників справи та надання квитанції про сплату судового збору.
Ухвалою Солом`янського районного суду м. Києва від 28 серпня 2024 року позовну заяву ОСОБА_1 визнано неподаною та повернуто позивачу.
Не погодившись з ухвалою суду першої інстанції ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу.
Ухвалою Київського апеляційного суду від 18 вересня 2024 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишено без руху та надано заявнику строк на усунення недоліків шляхом надання доказів на підтвердження сплати судового збору та копії апеляційної скарги відповідно до кількості учасників справи.
Ухвалою Київського апеляційного суду від 01 жовтня 2024 року продовжено ОСОБА_1 строк на усунення недоліків апеляційної скарги.
Ухвалою Київського апеляційного суду від 23 жовтня 2024 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 визнано неподаною та повернуто апелянту.
17 січня 2025 року засобами електронної пошти ОСОБА_1 подала до Верховного Суду касаційну скаргу на ухвалу Солом`янського районного суду м. Києва від 28 серпня 2024 року та ухвалу Київського апеляційного суду
від 23 жовтня 2024 року, в якій просить скасувати оскаржені судові рішення та направити справу для продовження розгляду до суду першої інстанції.
Частиною першою статті 394 ЦПК України передбачено, що одержавши касаційну скаргу, оформлену відповідно до вимог статті 392 цього Кодексу, колегія суддів у складі трьох суддів вирішує питання про відкриття касаційного провадження (про відмову у відкритті касаційного провадження).
У відкритті касаційного провадження в частині оскарження ухвали Солом`янського районного суду м. Києва від 28 серпня 2024 року необхідно відмовити з таких підстав.
Пунктом 2 частини першої статті 389 ЦПК України передбачено, що учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити у касаційному порядку ухвали суду першої інстанції, вказані у пунктах 3, 6, 7, 15, 16, 22, 23, 27, 28, 30, 32 частини першої статті 353 цього Кодексу, після їх перегляду в апеляційному порядку.
Отже, у визначених законом випадках касаційна скарга на ухвали суду першої інстанції може бути подана лише після їх перегляду апеляційним судом.
Натомість із доданих до касаційної скарги документів та Єдиного державного реєстру судових рішень вбачається, що ухвала Солом`янського районного суду м. Києва від 28 серпня 2024 року у справі № 760/16017/24 не була предметом апеляційного перегляду, оскільки ухвалою Київського апеляційного суду
від 23 жовтня 2024 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 визнано неподаною та повернуто апелянту.
Таким чином, ухвала Солом`янського районного суду м. Києва від 28 серпня 2024 року не може бути предметом касаційного оскарження.
Згідно із пунктом 1 частини другої статті 394 ЦПК України суд відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.
З цих підстав необхідно відмовити у відкритті касаційного провадження в частині оскарження ОСОБА_1 ухвали Солом`янського районного суду м. Києва від 28 серпня 2024 року.
Керуючись статтями 3, 389, 394 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 в частині оскарження ухвали Солом`янського районного суду м. Києва від 28 серпня 2024 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування моральної та матеріальної шкоди, заподіяної ушкодженням здоров`я.
Копію ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження направити особі, яка подала касаційну скаргу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Судді: О. М. Осіян
О. В. Білоконь
Н. Ю. Сакара
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2025 |
Оприлюднено | 03.02.2025 |
Номер документу | 124833680 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Осіян Олексій Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні