Справа № 1-236
2010 р.
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 жовтня 2010 року Сарненський районний суд Рівненської області
одноособово суддя Березень Ю. В.
при секретарі Кудіній А. Р.
з участю прокурора Бабрашової О. В.,
представника потерпілого ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сарни справу про обвинувачення ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця АДРЕСА_1, українця, громадянина України, одруженого, має на утриманні пятеро неповнолітніх дітей, з середньою спеціальною освітою, непрацюючого, раніше не судимого,
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України, -
В С Т А Н О В И В :
21 травня 2010 року біля 9 години ОСОБА_2 на ґрунті виниклих неприязних відносин щодо брата своєї дружини ОСОБА_3 поблизу території молочно-тваринницької ферми СГПП „Кричильське” в с. Кричильськ Сарненського району Рівненської області умисно кинув деревяну палицю останньому у спину, заподіявши ОСОБА_3 гематому задньо-бокової поверхні грудної клітки справа в проекції 6-9 ребер по задньо-пахвовій лінії, закритий перелом 8 ребра справа по задньо-пахвовій лінії, тобто середнього ступеня тяжкості тілесні ушкодження, які спричинили тривалий розлад здоров'я потерпілого.
Вина підсудного ОСОБА_2 у вчиненні злочину, який у судовому засіданні вину в інкримінованому йому діянні визнав повністю та щиро розкаявся, підтверджується його визнавальними показаннями, в яких він повно та детально пояснив про обставини вчиненого.
Суд визнав за недоцільне дослідження інших доказів про вищевказані обставини справи, оскільки такі обставини ніким не оспорювались.
Дії підсудного кваліфікуються за ч. 1 ст.122 КК України як умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, яке не є небезпечне для життя і не потягло за собою наслідків, передбачених у статті 121 КК України, але таке, що спричинило тривалий розлад здоровя.
При призначенні виду та міри покарання підсудному суд враховує характер та ступінь суспільної небезпечності вчиненого, особу підсудного, який за місцем проживання характеризується позитивно; як помякшуючі покарання обставини приймає щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину, відсутність претензій з боку потерпілого, обтяжуючих покарання обставин не встановлено.
Виправлення та перевиховання підсудного можливе шляхом призначення виду покарання обмеження волі, покарання підсудному, необхідне і достатнє для його виправлення та попередження нових злочинів, слід призначити ближче до нижньої межі вказаного виду покарання.
З огляду на обставини справи суд приходить до висновку про можливість виправлення засудженого без відбування покарання, у відповідності до вимог ст. 75 КК України покарання підсудному слід призначити із застосуванням інституту звільнення від відбування покарання з випробовуванням.
Запобіжний захід ОСОБА_2 підписку про невиїзд слід залишити попередній.
З врахуванням положень ст. 93-1 КПК України, ст. 1206 ЦК України суд знаходить підстави для задоволення в повному обсязі цивільного позову прокурора до підсудного на суму 896 грн. 70 коп. в звязку витратами закладу охорони здоровя на стаціонарне лікування потерпілого, які підлягають стягненню із засудженого на користь фінансового управління Сарненської райдержадміністрації.
Долю речових доказів слід вирішити у відповідності до вимог ст. 81 КПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.1206 ЦК України, ст.ст. 323, 324 КПК України, суд
З А С У Д И В :
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України, призначивши покарання у виді обмеження волі на строк один рік.
На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_2 від відбування покарання звільнити з випробовуванням з іспитовим строком на один рік та з покладенням відповідно до ст. 76 КК України обовязку не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органів кримінально виконавчої системи та періодично з`являтись в ці органи для реєстрації.
До набрання вироком законної сили запобіжний захід засудженому залишити попередній підписку про невиїзд.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь фінансового управління Сарненської райдержадміністрації 896 грн. 70 коп. в звязку витратами закладу охорони здоровя на стаціонарне лікування потерпілого.
Речові докази дві деревяні палиці знищити.
На вирок може бути подана апеляція до Апеляційного суду Рівненської області через Сарненський районний суд протягом пятнадцяти діб з моменту його проголошення.
Суддя:
Суд | Сарненський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 14.10.2010 |
Оприлюднено | 21.12.2022 |
Номер документу | 12494164 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Нерушак Лариса Вікторівна
Кримінальне
Приморський районний суд Запорізької області
Каряка Дмитро Олександрович
Кримінальне
Приморський районний суд Запорізької області
Каряка Дмитро Олександрович
Кримінальне
Бородянський районний суд Київської області
Унятицький Дмитро Євгенович
Кримінальне
Мар`їнський районний суд Донецької області
Ліпчанський Сергій Миколайович
Кримінальне
Сарненський районний суд Рівненської області
Березень Юрій Валентинович
Кримінальне
Бородянський районний суд Київської області
Унятицький Дмитро Євгенович
Кримінальне
Краснолиманський міський суд Донецької області
Саржевська Ірина Віталіївна
Кримінальне
Орджонікідзевський районний суд м.Маріуполя
Курбанова Наталя Миколаївна
Кримінальне
Сарненський районний суд Рівненської області
Березень Юрій Валентинович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні