УХВАЛА
30 січня 2025 року
м. Київ
справа № 643/17028/20
провадження № 61-545ск25
Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду:
Петрова Є. В. (суддя-доповідач), Грушицького А. І., Литвиненко І. В.,
розглянувши касаційну скаргу Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди на постанову Полтавського апеляційного суду від 12 листопада 2024 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, третя особа - ОСОБА_2 , про скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,
ВСТАНОВИВ:
У листопаді 2020 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, третя особа - ОСОБА_2 , в якому з урахуванням заяв про збільшення позовних вимог просила: скасувати параграф 2 наказу Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди № 128 від 02 жовтня 2020 року; поновити ОСОБА_1 на посаді доцента кафедри суспільно-правових дисциплін і менеджменту освіти Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди та стягнути з Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу з 08 вересня 2020 року по 28 березня 2023 року у сумі 143 616,00 грн.
Октябрський районний суд м. Полтави рішенням від 03 травня 2023 року в задоволенні позову відмовив.
Полтавський апеляційний суд постановою від 06 листопада 2023 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнив. Рішення Октябрського районного суду м. Полтави від 03 травня 2023 року скасував та ухвалив нове судове рішення, яким позов задовольнив.
Визнав незаконним і скасував параграф другий наказу Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди від 02 жовтня 2020 року № 128 про звільнення ОСОБА_1 за прогули.
Поновив ОСОБА_1 на посаді доцента кафедри суспільно-правових дисциплін і менеджменту освіти Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди.
Стягнув з Харківського національного педагогічного університету імені
Г. С. Сковороди на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу з 05 жовтня 2020 року до 06 листопада 2023 року у сумі
181 360,08 грн. Вирішив питання про розподіл судових витрат.
Верховний Суд постановою від 27 червня 2024 року касаційну скаргу Харківського національного університету імені Г. С. Сковороди задовольнив частково.
Постанову Полтавського апеляційного суду від 06 листопада 2023 року скасував, справу направив на новий розгляд до суду апеляційної інстанції.
Полтавський апеляційний суд постановою від 12 листопада 2024 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнив.
Рішення Октябрського районного суду м. Полтави від 03 травня 2023 року скасував та ухвалив нове рішення, яким позов задовольнив.
Визнав незаконним і скасував параграф другий наказу Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди № 128
від 02 жовтня 2020 року про звільнення ОСОБА_1 07 вересня 2020 року за прогули.
Поновив ОСОБА_1 на посаді доцента кафедри суспільно-правових дисциплін і менеджменту освіти Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди.
Стягнув з Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу у сумі 227 158, 08 грн. Вирішив питання про розподіл судових витрат.
У січні 2025 року Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди, через засоби поштового зв`язку, подав до Верховного Суду касаційну скаргу на постанову Полтавського апеляційного суду від 12 листопада 2024 року в указаній вище справі.
Касаційна скарга містить клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження, яке мотивовано тим, що строк на касаційне оскарження пропущено з поважних причин, оскільки вперше подану касаційну скаргу було повернуто.
Відповідно до частин першої та другої статті 390 ЦПК України касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.
Зважаючи на те, що строк на касаційне оскарження заявником пропущено з поважних причин, тому він підлягає поновленню.
Підстави касаційного оскарження судових рішень визначені у частині другій статті 389 ЦПК України.
У касаційній скарзі заявник посилається на підстави касаційного оскарження, визначені пунктами 1, 4 частини другої статті 389 ЦПК України.
Касаційна скарга подана у визначений законом строк та з дотриманням вимог щодо її форми і змісту.
Наведені в касаційній скарзі доводи містять підстави, передбачені частиною другою статті 389 ЦПК України, для відкриття касаційного провадження.
За таких обставин касаційне провадження у зазначеній справі необхідно відкрити.
Керуючись статтями 389, 394, 395 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Поновити Харківському національному педагогічному університету імені Г. С. Сковороди строк на касаційне оскарження постанови Полтавського апеляційного суду від 12 листопада 2024 року.
Відкрити касаційне провадження у даній справі за касаційною скаргою Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди на постанову Полтавського апеляційного суду від 12 листопада 2024 року.
Витребувати із Октябрського районного суду м. Полтави цивільну справу № 643/17028/20 за позовом ОСОБА_1 до Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, третя особа - ОСОБА_2 , про скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Роз`яснити учасникам справи право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк, який не може перевищувати п`ятнадцяти днів з дня вручення цієї ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: Є. В. Петров
А. І. Грушицький
І. В. Литвиненко
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2025 |
Оприлюднено | 07.02.2025 |
Номер документу | 124965516 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Петров Євген Вікторович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні