Ухвала
від 11.02.2025 по справі 199/8267/16-ц
ДНІПРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ДНІПРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Провадження № 22-ц/803/1408/25 Справа № 199/8267/16-ц Головуючий у першій інстанції: Руденко В. В. Суддя-доповідач: Красвітна Т. П.

УХВАЛА

11 лютого 2025 року м. Дніпро

Колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ Дніпровського апеляційного суду у складі:

Головуючого - Красвітної Т. П.

Суддів - Городничої В.С., Петешенкової М.Ю.,

ознайомившись із заявою представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про відвід суддів Красвітної Тетяни Петрівни, Городничої Валентини Сергіївни, Петешенкової Марини Юріївни у справі за апеляційною скаргою ОСОБА_3 , який є правонаступником ОСОБА_4 на рішення Амур-Нижньодніпровського районного суду м.Дніпропетровська від 01 жовтня 2024 року по справі за позовом ОСОБА_3 , який є правонаступником ОСОБА_4 , до ОСОБА_5 , яка є правонаступником ОСОБА_6 , про визнання правочину недійсним, треті особи: ОСОБА_1 , Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Дніпропетровській та Запорізькій областях, Товариство з обмеженою відповідальністю «Укрспецстандарт»,

ВСТАНОВИЛА:

Рішенням Амур-Нижньодніпровського районного суду м.Дніпропетровська від 01 жовтня 2024 року у позові ОСОБА_3 , який є правонаступником ОСОБА_4 , до ОСОБА_5 , яка є правонаступником ОСОБА_6 , про визнання правочину недійсним, треті особи: ОСОБА_1 , Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Дніпропетровській та Запорізькій областях, Товариство з обмеженою відповідальністю «Укрспецстандарт», - відмовлено.

З таким рішенням не погодився ОСОБА_3 , який є правонаступником ОСОБА_4 та звернувся з апеляційною скаргою, в якій, посилаючись на неповне з`ясування обставин справи, що мають значення для справи, неправильне застосування норм матеріального права, порушення норм процесуального права, ставить питання про скасування оскаржуваного рішення та ухвалення нового судового рішення про задоволення позовних вимог.

Ухвалами Дніпровського апеляційного суду від 05 грудня 2024 року відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_3 , який є правонаступником ОСОБА_4 на рішення Амур-Нижньодніпровського районного суду м.Дніпропетровська від 01 жовтня 2024 року та призначено справу до розгляду.

Ухвалою Дніпровського апеляційного суду від 05 лютого 2025 року витребувано, зокрема для встановлення належного кола учасників процесу, уприватного нотаріуса копію спадкової справи після позивачки ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (померла після відкриття провадження у справі), та у Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Дніпропетровській та Запорізькій областях належним чином завірені копії наявних письмових доказів щодо перереєстрації автомобіля Hyundai Veracruz, 2007 року випуску (кузов № НОМЕР_1 ).

10 лютого 2025 року до Дніпровського апеляційного суду надійшла заява представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про відвід колегії суддів Красвітної Т.П., Городничої В.С., Петешенкової М.Ю.

У даній заяві представник ОСОБА_1 - ОСОБА_2 посилається на те, що під час судового засідання 05.02.2025 були виявлені/з`ясувались обставини, що викликають сумнів в неупередженості та об`єктивності колегії суддів Дніпровського апеляційного суду Красвітної Т.П., Городнича В.С., Петешенкова М.Ю., у зв`язку з чим вони не можуть розглядати справу №199/8267/16-ц та підлягають відводу, а саме через постановлення апеляційним судом ухвали про витребування доказів не зважаючи на заперечення представник ОСОБА_1 - ОСОБА_2 .

Перевіривши заяву, колегія суддів дійшла висновку про необґрунтованість заявленого відводу з таких підстав.

Питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість. Якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу і заява про такий відвід надійшла до суду за три робочі дні (або раніше) до наступного засідання, вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому ч. 1 ст. 33 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід (ч. 1, 2, 3 ст. 40 ЦПК України).

За приписами ч. 7, 8 ст. 40 ЦПК України питання про відвід вирішується невідкладно. Вирішення питання про відвід суддею, який не входить до складу суду, здійснюється протягом двох робочих днів, але не пізніше призначеного засідання по справі. Відвід, який надійшов поза межами судового засідання, розглядається судом у порядку письмового провадження. Суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи. За ініціативою суду питання про відвід судді може вирішуватися у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неявка учасників справи у судове засідання, в якому вирішується питання про відвід судді, не перешкоджає розгляду судом питання про відвід судді.

Згідно ст. 7 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним законом.

З положень ч. 2 ст. 48 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» вбачається, що суддя здійснює правосуддя на основі Конституції і законів України, керуючись при цьому принципом верховенства права.

Частина 7 п. 1 ст. 56 цього Закону передбачає, що суддя зобов`язаний справедливо, безсторонньо та своєчасно розглядати і вирішувати судові справи відповідно до закону з дотриманням засад і правил судочинства.

Підстави для відводу (самовідводу) судді визначені в ст. 36 ЦПК України.

Відповідно до положень цієї статті, суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді. Суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 37 цього Кодексу.

Згідно ч. 4 ст. 36 ЦПК України незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.

За приписами ч. 3 ст. 39 ЦПК України відвід повинен бути вмотивованим.

Європейський суд з прав людини у своїй практиці виходить з того, що презумпція особистої неупередженості судді діє до тих пір, поки не доведено інше (справа «Білуха проти України» (Заява №33949/02) від 09.11.2006).

Слід зазначити, що законодавство, наділяючи учасника справи достатньо широким спектром процесуальних повноважень, зокрема і правом на відвід судді (суддів), разом з тим зауважує на недопустимості зловживання наданими процесуальними правами, оскільки необґрунтований відвід може сприяти безпідставному усуненню та ухиленню судді (суддів) від розгляду справи (апеляційної чи касаційної скарги), що суперечить завданню цивільного судочинства і зазіхає на саму сутність правосуддя, як такого.

Водночас суд підкреслює, що не може бути підставою для відводу суддів заява, яка містить тільки припущення про існування відповідних обставин, не підтверджених належними, достатніми, достовірними і допустимими доказами. Тому відвід має бути вмотивований, тобто в ньому неодмінно мають бути наведені аргументи, а до самої заяви долучені відповідні докази, які підтверджують наявність підстав для відводу.

Зміст заяви представника ОСОБА_7 - ОСОБА_2 про відвід суддів Красвітної Т.П., Городничої В.С., Петешенкової М.Ю. базується на суб`єктивній думці заявника, сформованій внаслідок його незгоди з процесуальною ухвалою суду при розгляді даної справи, що не доводить необ`єктивність чи упередженість суддів.

Сама по собі незгода із процесуальними діями суду (судді), відповідно до вимог чинного цивільного процесуального законодавства, не може бути беззаперечною підставою для задоволення відводу.

Інших доводів у обґрунтування відводу суддів Красвітної Т.П., Городничої В.С., Петешенкової М.Ю. з підстав необ`єктивності та упередженості суддів заявник не вказав.

Враховуючи необґрунтованість заявленого суддям відводу, питання про відвід суддів згідно з абзацом 1 частини третьої статті 40 ЦПК України необхідно передати для вирішення іншому судді, визначеному в порядку, встановленому частиною першою статті 33 ЦПК України.

Керуючись ст. 33, 36-41 ЦПК України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Заяву представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про відвід суддів Красвітної Тетяни Петрівни, Городничої Валентини Сергіївни, Петешенкової Марини Юріївни - визнати необґрунтованою.

Цивільну справу №199/8267/16-ц передати до канцелярії Дніпровського апеляційного суду для визначення складу суду в порядку ч. 1 ст. 33 ЦПК України для вирішення питання про відвід.

Ухвала суду в касаційному порядку не підлягає.

Головуючий Т.П. Красвітна

Судді В.С. Городнича

М.Ю. Петешенкова

СудДніпровський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення11.02.2025
Оприлюднено17.02.2025
Номер документу125113876
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про визнання необґрунтованими активів та їх витребування

Судовий реєстр по справі —199/8267/16-ц

Постанова від 12.03.2025

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Красвітна Т. П.

Постанова від 12.03.2025

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Красвітна Т. П.

Ухвала від 13.02.2025

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Халаджи О. В.

Ухвала від 11.02.2025

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Красвітна Т. П.

Ухвала від 05.02.2025

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Красвітна Т. П.

Ухвала від 05.12.2024

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Красвітна Т. П.

Ухвала від 05.12.2024

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Красвітна Т. П.

Рішення від 28.11.2024

Цивільне

Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська

РУДЕНКО В. В.

Ухвала від 14.11.2024

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Красвітна Т. П.

Ухвала від 31.10.2024

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Красвітна Т. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні