Номер провадження: 22-ц/813/1920/25
Справа № 520/3572/16-ц
Головуючий у першій інстанції Куриленко О.М.
Доповідач Лозко Ю. П.
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
21.01.2025 року м. Одеса
Одеський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати у цивільних справах:
головуючого - Лозко Ю.П.,
суддів: Коновалової В.А., Назарової М.В.,
за участю секретаря судового засідання Пересипка Д.В.,
розглянувши заяву ОСОБА_1 про заміну сторони правонаступником
за апеляційною скаргою ОСОБА_2
на рішення Київського районного суду м. Одеси від 10 січня 2017 року
у цивільній справі за позовом ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 до ОСОБА_6 , треті особи: Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції у Одеській області, Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Люстдорф 139/1», про знесення об`єкту самочинного будівництва,
встановив:
В провадженні Одеського апеляційного суду перебуває апеляційна скарга ОСОБА_2 на рішення Київського районного суду м. Одеси від 10 січня 2017 року у вказаній вище справі за позовом ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 .
До Одеського апеляційного суду надійшла заява ОСОБА_1 у якій остання зазначила, що є правонаступником позивача ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
У судове засідання учасники справи будучі належним чином повідомленими про дату, час і місце судового засідання не з`явилися, заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи до апеляційного суду не надходило.
Відповідно до ч. 2 ст. 372 ЦПК України неявка сторін або інших учасників справи, належним чином повідомлених про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає розгляду справи.
Перевіривши матеріали справи, апеляційний суд доходить таких висновків.
Як зазначено в Постанові Верховного Суду від 20 березня 2018 року по справі № 910/1972/17 за загальним визначенням правонаступництво - це перехід прав і обов`язків від одного суб`єкта до іншого. Правонаступництво може бути універсальним або частковим (сингулярним). За універсального правонаступництва до правонаступника (фізичної або юридичної особи) переходять усі права і обов`язки того суб`єкта, якому вони належали раніше. За часткового (сингулярного) правонаступництва від одного до іншого суб`єкта переходять лише окремі права і обов`язки. Правонаступництво є самостійною підставою заміни кредитора у зобов`язанні. Правонаступництво слід розглядати як певний юридичний механізм похідного правонабуття, за яким до правонаступника переходять суб`єктивні права та обов`язки попередника. Доказами правонаступництва щодо окремого зобов`язання може бути: відповідний договір, на підставі якого воно виникло, передавальний акт чи розподільчий баланс, статут правонаступника.
Як убачається з наданих заявницею копій свідоцтва про шлюб № НОМЕР_1 від 14 січня 2000 року, свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 від 18 вересня 2023 року, витягу про реєстрацію у спадковому реєстрі №75862726 та Довідки про склад спадкоємців від 23 квітня 2024 року №48/02-14, ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (РНОКПП НОМЕР_3 ), єдиною спадкоємицею якого є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_4 , із якою спадкодавець за життя перебував у зареєстрованому шлюбі.
Для прийняття спадщини встановлено загальний строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Якщо виникнення у особи права на спадкування залежить від неприйняття спадщини або відмови від її прийняття іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини встановлюється у три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття (ст. 1270 ЦК України).
Ураховуючи викладене, колегія суддів вважає є підстави для залучення ОСОБА_1 до участі у справі, як правонаступника ОСОБА_4 .
Статтею 55 ЦПК України передбачено, що у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.
Усі дії, вчинені в цивільному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку він замінив.
Отже колегія суддів вважає за можливе залучити до участі у цій справі правонаступника позивача ОСОБА_4 - ОСОБА_1 , роз`яснивши останній, як правонаступнику, що усі дії, вчинені в цивільному процесі до його вступу, обов`язкові для неї так само, як вони були обов`язкові для особи, яку вона замінила.
Керуючись ст.ст. 55, 381 ЦПК України
ухвалив:
Залучити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_5 ) до участі у справі за позовом ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 до ОСОБА_6 , треті особи: Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції у Одеській області, Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Люстдорф 139/1», про знесення об`єкту самочинного будівництва, як правонаступника позивача ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_3 ).
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено 27 січня 2025 року.
Головуючий Ю.П. Лозко
Судді: В.А. Коновалова
М.В. Назарова
Суд | Одеський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2025 |
Оприлюднено | 26.02.2025 |
Номер документу | 125364005 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: спори про самочинне будівництво |
Цивільне
Одеський апеляційний суд
Лозко Ю. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні