Справа № 185/9471/23
Провадження № 6/185/126/25
У Х В А Л А
04 березня 2025 року м.Павлоград
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді Перекопського М.М.,
з участю секретаря судового засідання Маковської Д.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду цивільну справу за заявою адвоката Туру Віри Григорівни, яка діє від імені ОСОБА_1 про виправлення помилки у виконавчому документі, заінтересована особа: ОСОБА_2 ,
встановив:
Заявниця звернуласядо судуз письмовоюзаявою,в якійпросить виправитипомилку,допущену увиконавчому листі по справі №185/9471/23 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про поділ спільного майна подружжя. Заява обґрунтована тим, що 15 січня 2025 року Дніпровським апеляційним судом було винесено додаткове рішення, яким стягнуто з Павлоградського відділу державної виконавчої служби у Павлоградському районі Південного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м.Одеса) на користь ОСОБА_1 605,80 грн судового збору за подання апеляційної скарги та витрат на правничу допомогу у розмірі 5000,00 грн. 05 лютого 2025 року Павлоградським міськрайонним судом Дніпропетровської області було видано виконавчий лист, в якому суми стягнення написано тільки цифрами, без літерного позначення.
В судове засідання сторони не з`явились. Представник заявника надала заяву про розгляд справи без участі. Представник заінтересованої особи надав заяву про перенесення розгляду справи на іншу дату.
Вивчивши матеріали справи та заяву адвоката Туру Віри Григорівни, суд дійшов висновку про відсутність підстав для її задоволення виходячи з наступного.
Згідно ч.1 ст.432 ЦПК України, суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.
Заявниця просить виправили помилку у виконавчому документі а саме прописати літерним позначенням суму коштів яка підлягає стягненню.
Згідно ст.4 ЗУ «Про виконавче провадження», У виконавчому документі зазначаються: 1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище, ім`я, по батькові та посада посадової особи, яка його видала; 2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім`я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи; 4) ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності); реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб - платників податків); 5) резолютивна частина рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень; 6) дата набрання рішенням законної сили (крім рішень, що підлягають негайному виконанню); 7) строк пред`явлення рішення до виконання. У виконавчому документі можуть зазначатися інші дані (якщо вони відомі суду чи іншому органу (посадовій особі), що видав виконавчий документ), які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню рішення, зокрема місце роботи боржника - фізичної особи, місцезнаходження майна боржника, реквізити рахунків стягувача і боржника, номери їх засобів зв`язку та адреси електронної пошти.
Описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків тощо.
Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його невірного сприйняття: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо.
В постанові Дніпровського апеляційного суду від 15.01.2025 року резолютивна частина рішення не містить літерних позначень суми коштів яка підлягає стягненню і саме так вона була продубльована у виконавчому листі.
Оскільки виконавчий лист видано з дотриманням вимог ст.4 ЗУ «Про виконавче провадження», у суду відсутні підстави для задоволення заяви про виправлення описки.
Керуючись ст. 260, 269 ЦПК України, суд, -
постановив:
Відмовити у задоволенні заяви адвоката Туру Віри Григорівни, яка діє від імені ОСОБА_1 про виправлення помилки у виконавчому документі, заінтересована особа: ОСОБА_2 .
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у п`ятнадцятиденний строк безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду або через Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області.
Суддя М. М. Перекопський
Суд | Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2025 |
Оприлюднено | 07.03.2025 |
Номер документу | 125628440 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Перекопський М. М.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Перекопський М. М.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Перекопський М. М.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Перекопський М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні