КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙСУД М.ПОЛТАВИ
Справа №552/4147/24
Провадження № 1-кп/552/395/25
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.03.2025 Київський районний суд м. Полтави у складi:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарi ОСОБА_2 ,
за участі прокурора ОСОБА_3 ,
потерпілої ОСОБА_4 ,
представника потерпілих адвоката ОСОБА_5 ,
представника потерпілого адвоката ОСОБА_6 ,
обвинувачених ОСОБА_7 , ОСОБА_7 та їх захисників адвокатів ОСОБА_8 , ОСОБА_9 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні об`єднане кримінальне провадження №42023170000000084 та №12020170000000067 за обвинуваченням:
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 190 , ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 358, ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 194, ч. 2 ст. 189, ч. 4 ст. 189, ч. 3 ст. 206-2, ч. 2 ст. 209, ч. 2 ст. 342 КК України, та
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 206-2, ч. 2 ст. 209 КК України, -
встановив:
У судовому засіданні прокурор надав клопотання про продовження обвинуваченій ОСОБА_7 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, посилаючись на те, що продовжують існувати ризики, які були підставою для обрання її зазначеного запобіжного заходу. Просив його задовольнити.
Захисник не заперечував проти задоволення клопотання прокурора, однак просив змінити запобіжного заходу у вигляді домашній арешт, обмеживши заборону перебування за місцем проживання у нічний час з 22 год. 00 хв. до 07 год. 00 хв. без застосування електронного засобу контролю, а також надати дозвіл пересуватися його підзахисній у зв`язку з умовами її роботи у межах Полтавської області.
Обвинувачена ОСОБА_7 підтримала свого захисника.
Потерпілі підтримали клопотання прокурора.
Заслухавши думку учасників судового провадження, дослідивши матеріали кримінального провадження в обсязі, що стосуються питань які вирішується, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно доч.3ст.331КПК Україниза наявності клопотань суд під час судового розгляду зобов`язаний розглянути питання доцільності продовження запобіжного заходу до закінчення двомісячного строку з дня його застосування. За результатами розгляду питання суд своєю вмотивованою ухвалою скасовує, змінює запобіжний захід або продовжує його дію на строк, що не може перевищувати двох місяців.
Так, строк дії обраного обвинуваченій ОСОБА_7 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту спливає 21.03.2025. До зазначеного часу розгляд кримінального провадження завершено не буде.
У своєму клопотанні про продовження обвинуваченій запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту прокурор посилається на наявність ризиків передбачених п. п. 1, 3, 4 ч. 1 ст.177 КПК України.
Відповідно до ст. 181 КПК України домашній арешт полягає в забороні підозрюваному залишати житло цілодобово або у певний період доби.Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.Строк дії ухвали слідчого судді про тримання особи під домашнім арештом не може перевищувати двох місяців. У разі необхідності строк тримання особи під домашнім арештом може бути продовжений за клопотанням прокурора в межах строку досудового розслідування в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу.
Згідно з ч. 5 ст. 194 КПК України суд, застосовуючи запобіжний захід, не пов`язаний з триманням під вартою, може зобов`язати підозрюваного прибувати за кожною вимогою до суду або до іншого визначеного органу державної влади, а також виконувати один або кілька обов`язків, необхідність покладення яких була доведена прокурором, а саме: 1) прибувати до визначеної службової особи із встановленою періодичністю; 2) не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду; 3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; 4) утримуватися від спілкування з будь-якою особою, визначеною судом, або спілкуватися з нею із дотриманням умов, визначених судом; 5) не відвідувати місця, визначені судом; 6) пройти курс лікування від наркотичної або алкогольної залежності; 7) докласти зусиль до пошуку роботи або до навчання; 8) здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну; 9) носити електронний засіб контролю.
Системний аналіз положень статей 194, 199 КПК України, які регулюють загальні підстави і порядок застосування та продовження запобіжного заходу, дають суду підстави вважати, що під час розгляду клопотання про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, необхідно перевірити існування ризиків, які були заявлені прокурором відповідно до ч. 1 ст. 177 КПК України та чи є обставини, що обґрунтовують необхідність продовження строку дії цього запобіжного заходу.
На переконання суду, ризики, що дають достатні підстави вважати, що обвинувачена ОСОБА_7 може здійснити спробу протидії кримінальному провадженню у формах, що передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України, слід вважати наявними за умови встановлення обґрунтованої ймовірної можливості здійснення обвинуваченою зазначених дій. Водночас, КПК України не вимагає доказів того, що обвинувачена обов`язково (поза всяким сумнівом) здійснюватиме відповідні дії, однак вимагає доказів того, що вона має реальну можливість їх здійснити у конкретному кримінальному провадженні в майбутньому.
Суд переконаний, що ймовірна можливість переховування підозрюваної ОСОБА_7 від суду підтверджується перш за все тим, що кримінальні правопорушення, у вчиненні яких вона обвинувачується є тяжкими злочинами, за які передбачене покарання виключно у виді позбавлення волі. Тому, на переконання суду, тяжкість покарання, сама по собі може бути підставою та мотивом для обвинуваченої переховуватись від суду.
Ураховуючи викладене, суд вважає, що імовірний ризик переховування обвинуваченої ОСОБА_7 від суду наразі існує.
Перевіряючи наявність ризику впливу обвинуваченої на свідків, суд ураховує встановлену КПК України процедуру отримання показань від осіб, які є свідками у кримінальному провадженні, а саме спочатку на стадії досудового розслідування показання отримуються шляхом допиту слідчим чи прокурором, а після направлення обвинувального акта до суду на стадії судового розгляду усно, шляхом допиту особи в судовому засіданні (частини 1, 2 ст. 23, ст. 224 КПК України). Водночас, суд зможе обґрунтовувати свої висновки лише на показаннях, які він безпосередньо сприймав під час судового засідання або отриманими у порядку, передбаченому ст. 225 КПК України, тобто, якщо свідки допитувалися на стадії досудового розслідування слідчим суддею.
На даний час судове слідство у даному кримінальному провадженні лише розпочате, свідки не допитані.
З огляду на це, суд дійшов висновку, що наразі ризик незаконного впливу на свідків належним чином обґрунтований та підтверджений.
Таким чином, оцінивши в сукупності тяжкість покарання, що загрожує ОСОБА_7 за інкримінованими статтями, конкретні обставини вчинення кримінальних правопорушень, дані про особу обвинуваченої, суд вважає за доцільне продовжити їй дію запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту з покладенням на неї обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України у раніше визначеному обсязі.
Керуючись ст.. 176-178, 181-182, 194, 195, 199, 331 КПК України, суд
ухвалив:
Клопотання прокурора задовольнити.
Продовжити обвинуваченій ОСОБА_7 запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту строком на 60 діб, тобто до 19 травня 2025 року включно, заборонивши їй залишати місце свого проживання у період часу з 19 год. 00 хв. до 08 год. 00 хв. за адресою: АДРЕСА_1 , за виключенням надання останній невідкладної медичної допомоги та прослідування до приміщення цивільного захисту населення.
Покласти на ОСОБА_7 наступні обов`язки передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України: прибувати за кожною вимогою суду; не відлучатися з населеного пункту постійного місця проживання без дозволу суду; повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування); утримуватися від спілкування із свідками з приводу обставин вчинення інкримінованих їй кримінальних правопорушень; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свої паспорти для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд із України та в`їзд в Україну; носити електронний засіб контролю.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 21.03.2025 |
Оприлюднено | 24.03.2025 |
Номер документу | 126023997 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Шахрайство |
Кримінальне
Київський районний суд м. Полтави
Шиян В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні