Ухвала
від 15.04.2025 по справі 904/1131/25
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Резюме судової справи

Для доступу до отримання резюме судової справи необхідно зареєструватися або увійти в систему.

Реєстрація

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

УХВАЛА

про залучення до участі у справі третьої особи,

яка не заявляє самостійних вимог

15.04.2025м. ДніпроСправа № 904/1131/25

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Колос" (52410, Дніпропетровська область, Дніпровський район, с. Сурсько-Михайлівка, вул. Центральна, буд. 43-А)

до Солонянської селищної ради (52400, Дніпропетровська область, Дніпровський район, сел.Солоне, вул. Задернюка, буд. 3)

про визнання незаконним та скасування рішення, визнання укладеною додаткової угоди до договору оренди землі

Суддя Дичко В.О.

Секретар судового засідання Жукова К.Д.

Представники:

від позивача: Єськова О.В., адвокат (ордер серії АЕ № 1368644 від 13.03.2025)

від відповідача: не з`явився

СУТЬ СПОРУ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Колос" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою до Солонянської селищної ради про:

- визнання незаконним та скасування рішення Солонянської селищної ради № 2295-49/VIII від 19.12.2024 щодо відхилення проєкту рішення про внесення змін до договору оренди землі від 19.01.2005 та додаткової угоди до договору оренди землі № 3 від 26.12.2012, укладеного з Товариством з обмеженою відповідальністю "Колос", у зв`язку з ненабранням достатньої кількості голосів;

- визнання укладеною між Товариством з обмеженою відповідальністю "Колос" та Солонянською селищною радою додаткової угоди до договору оренди землі від 19.01.2005 (з урахуванням змін, внесених до нього відповідно до додаткової угоди № 3 від 26.12.2012) у редакції, наведеній у позові.

Судові витрати просить покласти на відповідача.

Позовні вимоги обґрунтовані відхиленням Солонянською селищною радою додаткової угоди до договору оренди землі від 19.01.2005, кадастровий номер земельної ділянки 1225055100:01:001:0011, загальною площею 125,75 га.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 19.03.2025 прийнято позовну заяву до розгяду, відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання на 15.04.2025 о 12:00 год.

01 квітня 2025 року через підсистему "Електронний суд" до Господарського суду Дніпропетровської області від відповідача надійшов відзив на позовну заяву. Солонянська селищна рада просить відмовити в задоволенні позовних вимог.

07 квітня 2025 року через підсистему "Електронний суд" до Господарського суду Дніпропетровської області від позивача надійшла відповідь на відзив. Товариство з обмеженою відповідальністю "Колос" наполягає на неправомірності прийнятого Солонянською селищною радою рішення та просить задовольнити позовні вимоги.

15 квітня 2025 року через підсистему "Електронний суд" до Господарського суду Дніпропетровської області від відповідача надійшла заява. Солонянська селищна рада просить розглядати справу в усіх судових засіданнях (у підготовчому засіданні та розгляду справи по суті) без участі представника відповідача. Проти позовних вимог заперечує.

У підготовчому засіданні 15.04.2025 судом з власної ініціативи поставлено на обговорення питання про залучення Дніпровської районної державної адміністрації Дніпропетровської області як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні Солонянської селищної ради.

Суд звертає увагу, що договір оренди землі від 19.01.2005 та додаткова угода до договору оренди землі № 3 від 26.12.2012 укладені із Солонянською районною державною адміністрацією.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 № 1635-р "Про реорганізацію та утворення районних державних адміністрацій" Солонянську районну державну адміністрацію Дніпропетровської області реорганізовано шляхом приєднання до Дніпровської районної державної адміністрації Дніпропетровської області.

Згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (відповідь № 1294130 від 15.04.2025) Дніпровська районна державна адміністрація Дніпропетровської області є правонаступником Солонянської районної державної адміністрації Дніпропетровської області.

Отже, повноваження Солонянської районної державної адміністрації Дніпропетровської області в даний час припинено, її правонаступником є Дніпровська районна державна адміністрація Дніпропетровської області.

Представниця позивача, присутня 15.04.2025 у залі суду, проти залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача не заперечувала.

Відповідно до ст. 50 Господарського процесуального кодексу України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін.

Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.

Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права та обов`язки, встановлені статтею 42 цього Кодексу.

Вступ у справу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, не тягне за собою розгляду справи спочатку.

З огляду на обставини справи, з метою виконання всіх завдань підготовчого провадження, судом залучається до участі у справі як третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Дніпровська районна державна адміністрація Дніпропетровської області, оскільки рішення в даній справі може вплинути на її права та обов`язки.

Згідно з ч. 2 ст. 183 Господарського процесуального кодексу України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках:

1) визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу;

2) залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача;

3) в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

З огляду на необхідність надання учасникам справи можливості належним чином реалізувати свої процесуальні права для забезпечення повного, всебічного та об`єктивного дослідження фактичних обставин справи, суд вважає за необхідне відкласти підготовче засідання на іншу дату.

Відповідно до ч. 3 ст. 216 Господарського процесуального кодексу України про відкладення розгляду справи або перерву в судовому засіданні, місце, дату і час нового судового засідання або продовження судового засідання суд повідомляє під розписку учасників справи, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів, які були присутніми в судовому засіданні. Учасники справи, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не прибули або яких суд вперше залучає до участі в судовому процесі, повідомляються про судове засідання ухвалами.

Керуючись статтями 50, 172, 177, 182, 183, 185, 202, 216, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Залучити до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Дніпровську районну державну адміністрацю Дніпропетровської області (52005, Дніпропетровська область, Дніпровський район, сел.Слобожанське, вул. Героїв України, буд. 5, код ЄДРПОУ 04052264).

Позивачу протягом 2 днів з дня отримання цієї ухвали суду:

- направити на адресу третьої особи копії позовної заяви (з додатками) та відповіді на відзив (з додатками), надати суду докази такого направлення.

Відповідачу протягом 2 днів з дня отримання цієї ухвали суду:

- направити на адресу третьої особи копію відзиву на позовну заяву (з додатками), надати суду докази такого направлення.

Третій особі протягом 5 днів з дня отримання цієї ухвали суду:

- надати письмові пояснення на позовну заяву;

- направити на адреси інших учасників справи копії письмових пояснень, надати суду докази такого направлення.

2. Відкласти підготовче засідання у справі № 904/1131/25 на 24.04.2025 о 12:00 год, яке відбудеться у приміщенні Господарського суду Дніпропетровської області в залі судових засідань (кабінеті) № 3-411 за адресою: 49027, м. Дніпро, вул. Володимира Винниченка, 1.

Ухвала суду набирає законної сили відповідно до ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Повна ухвала суду складена 15.04.2025.

Суддя В.О. Дичко

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення15.04.2025
Оприлюднено17.04.2025
Номер документу126646723
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —904/1131/25

Ухвала від 03.06.2025

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Дичко Володимир Олександрович

Ухвала від 15.05.2025

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Дичко Володимир Олександрович

Ухвала від 24.04.2025

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Дичко Володимир Олександрович

Ухвала від 15.04.2025

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Дичко Володимир Олександрович

Ухвала від 19.03.2025

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Дичко Володимир Олександрович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні