Ухвала
від 21.04.2025 по справі 545/2241/22
ХАРКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №545/2241/22

Провадження №1-кп/635/14/2025

У Х В А Л А

21 квітня 2025 року смт.Покотилівка

Харківський районний суд Харківської області у складі:

головуючого судді - ОСОБА_1 ,

секретар судового засідання ОСОБА_2 ,

за участю - прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченого ОСОБА_4 ,

захисника адвоката ОСОБА_5 ,

представника потерпілої адвоката ОСОБА_6 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Покотилівка Харківського району Харківської області обвинувальний акт у кримінальному провадженні №12022221160000289 від 26.03.2022 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України,-

В С Т А Н О В И В :

В провадженні суду перебуває обвинувальний акт у кримінальному провадженні №12022221160000289 від 26.03.2022 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України.

У судовому засіданні судом поставлено на обговорення клопотання власника майна ОСОБА_7 про скасування арешту на автомобіль TOYOTA TERCEL р.н. НОМЕР_1 у зв`язку з тим, що з майном проведені всі необхідні слідчі дії і потреба в арешті майна відпала.

Прокурор, захисник, обвинувачений та представник потерпілої проти задоволення клопотання не заперечували.

Суд, дослідивши матеріали справи, прийшов до наступних висновків.

Постановою керівника Харківської окружної прокуратури ОСОБА_8 від 26.03.2022 на підставі п. 2 ч. 1 ст. 615 КПК України накладено арешт на автомобіль TOYOTA TERCEL 21104 д.н.з. НОМЕР_1 білого кольору у даному кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 1ст. 170 КПК Україниарештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Згідно з ч. 2ст. 170 КПК Україниарешт майна допускається з метою забезпечення: 1)збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4)відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Згідно з ч. 10ст. 170 КПК Україниарешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.

Відповідно до ч. 3 ст.170КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Згідно ч. 1 ст.98КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

За змістом ч.1 статті 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Зі змісту статті 174 КПК України вбачається, що підставами для скасування арешту майна є доведення заявником, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Беручи до уваги позицію прокурора, який не заперечував проти скасування арешту з автомобіля, враховуючи, що на даний час по справі досліджено всі письмові докази та висновки експертів, які стосуються даного автомобіля, і клопотань щодо призначення додаткових або повторних експертиз щодо вказаного автомобіля учасниками судового розгляду не заявлено, у зв`язку з чим скасування арешту не може негативно вплинути на повноту судового розгляду, а також приймаючи до уваги, що позбавлення власника майна протягом тривалого часу права користуватися та розпоряджатися своїм майном є для нього надмірним тягарем, суд уважає за можливе клопотання власника майна про скасування арешту задовольнити.

Керуючись ст.ст. 170, 174 КПК України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання власника майна ОСОБА_7 про скасування арешту майна задовольнити.

Арешт, накладений постановою керівника Харківської окружної прокуратури ОСОБА_8 від 26.03.2022 на автомобіль TOYOTA TERCEL 21104 д.н.з. НОМЕР_1 білого кольору СКАСУВАТИ.

Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

СудХарківський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення21.04.2025
Оприлюднено24.04.2025
Номер документу126793710
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами

Судовий реєстр по справі —545/2241/22

Ухвала від 21.04.2025

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Савченко Д. М.

Ухвала від 21.04.2025

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Савченко Д. М.

Ухвала від 13.09.2024

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Савченко Д. М.

Ухвала від 07.06.2024

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Савченко Д. М.

Ухвала від 08.05.2024

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Савченко Д. М.

Ухвала від 26.10.2023

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Савченко Д. М.

Ухвала від 26.10.2023

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Савченко Д. М.

Ухвала від 18.05.2023

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Савченко Д. М.

Ухвала від 23.03.2023

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Савченко Д. М.

Ухвала від 09.03.2023

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Макаровець Алла Миколаївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні