.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
“ 07 “ грудня 2010 року Г айворонський районний суд Кі ровоградської області в скла ді: головуючого судді Панасю ка І.В.,
при секретарі Волощу ку В.В.,
розглянувши у відкри тому судовому засіданні в мі сті Гайвороні справу за позо вом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про зменшення роз міру стягнення аліментів,-
В С Т А Н О В И В:
16 листопада 2010 року позивач звернувся у суд з поз овом до відповідачів про зме ншення розміру стягнення алі ментів.
Позов мотивував тим, щ о по рішенню Гайворонського районного суду від 21.04.2009 року з нього стягнуто аліменти на к ористь ОСОБА_3 на утриманн я - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ _1 р.н., в розмірі 1/4 частини всі х видів його заробітку (доход у) щомісячно до повноліття ди тини. Крім цього по рішенню Га йворонського районного суду від 14.04.2010 року він ще виплачує а ліменти ОСОБА_2 на утриман ня двох неповнолітніх дітей - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н. та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІ Я_2 р.н. в розмірі 1/3 частини вс іх видів його заробітку (дохо ду) щомісячно. Крім цього по рі шенню Гайворонського районн ого суду від 27.08.2010 року він випл ачує аліменти на користь ОС ОБА_3 на її утримання до дося гнення дитиною 3-х років в розм ірі 1/6 частини заробітку, щомі сячно до 14.10.2011 року. Зазначає, що загальний розмір аліментів, які відраховуються з його за робітної плати по вищезазнач еним рішенням суду складає 90 % його заробітку. В зв”язку з ви кладеним просить зменшити ро змір стягуваних аліментів. В ході розгляду справи позива ч подав до суду уточнену позо вну заяву в якій зазначив, що з 19.12.2010 р. буде звільнений з робо ти через скорочення штату. То му просить постановити рішен ня яким стягувати з нього алі менти по 150 грн. на кожну дитину до їх повноліття та 100 грн. на у тримання ОСОБА_3 до досягн ення дитиною 3-х років.
В судовому засіданні позивач свій позов підтрима в та попросив суд його задово льнити. Пояснив, що незабаром буде звільнений з роботи в ПС П “Нива” у зв”язку зі скороче нням штату, а тому не зможе спл ачувати аліменти в процентно му відношенні до заробітку. П исьмового повідомлення про з вільнення по скороченню штат у не має, а має лише довідку ві д 03.12.2010 р., яку надав суду.
2
Відповідачі ОСОБА _2, та ОСОБА_3 позов не виз нали, пояснили, що не погоджую ться на зниження аліментів д о зазначеної позивачем фіксо ваної суми, оскільки 150 грн. на м ісяць на утримання дитини це майже нічого та зовсім недос татньо для забезпечення дити ни.
Вислухавши поясненн я сторін, вивчивши матеріали справи суд приходить до висн овку, що позов підлягає частк овому задоволенню. Як вбачає ться з матеріалів справи з по зивача по рішенню Гайворонсь кого районного суду від 21.04.2009 ро ку стягнуто аліменти на кори сть ОСОБА_3 на утримання ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н., в розмірі 1/4 частини всіх виді в його заробітку (доходу) щомі сячно до повноліття дитини. К рім цього по рішенню Гайворо нського районного суду від 14.0 4.2010 року він ще виплачує алімен ти ОСОБА_2 на утримання дв ох неповнолітніх дітей - О СОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н. та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2 р .н. в розмірі 1/3 частини всіх вид ів його заробітку (доходу) щом ісячно. Крім цього по рішенню Гайворонського районного су ду від 27.08.2010 року позивач виплач ує аліменти на користь ОСОБ А_3 на її утримання до досягн ення дитиною 3-х років в розмір і 1/6 частини заробітку, щоміся чно до 14.10.2011 року. Загальний роз мір всіх аліментних платежів , які стягуються з позивача (1/4+1 /3+1/6) складає 75 відсотків. В зв”яз ку з викладеним суд не може по годитись з твердженням позив ача про те, що з нього стягують 90% від його заробітку на аліме нти.
Відповідно до ст.128 КЗп П України при кожній виплаті заробітної плати загальний розмір усіх відрахувань не м оже перевищувати двадцяти пр оцентів, а у випадках, окремо п ередбачених законодавством України, - п'ятдесяти проценті в заробітної плати, яка належ ить до виплати працівникові. При відрахуванні з заробітн ої плати за кількома виконав чими документами за працівни ком у всякому разі повинно бу ти збережено п'ятдесят проце нтів заробітку. Зазначені об меження не поширюються на ві драхування із заробітної пла ти при відбуванні виправних робіт і при стягненні алімен тів на неповнолітніх дітей. У цих випадках розмір відраху вань із заробітної плати не м оже перевищувати сімдесяти в ідсотків.
Судом встановлено, що розмір аліментів, які стягую ться з позивача на утримання неповнолітніх дітей та друж ини складає 75%. Враховуючи вик ладене суд вважає, що позовна вимога про зменшення загаль ного розміру аліментних плат ежів підлягає задоволенню.
При вирішенні питанн я про розмір аліментів, які пі длягають стягненню з позивач а суд виходить з наступного. П озивач згідно наданої довідк и про доходи має постійне осн овне місце роботи в ПСП “Нива ” та регулярну заробітну пла ту. Доказів, які б свідчили про те, що позивача мають звільни ти в зв”язку зі скороченням ш тату останній суду не надав, а тому суд, враховуючи також по зицію відповідачів по справі , не може погодитись з
3
клопотанням позивача пр о стягнення з нього аліменті в в твердій грошовій сумі по 15 0 грн. на кожну дитину, так як жо дних обставин, які б давали пі дстави визначити аліменти в твердій грошовій сумі по спр аві не вбачається. Довідку ві д 03.12.2010 р. №56, надану позивачем в х оді розгляду справи суд не пр иймає як доказ його звільнен ня з роботи по скороченню шта ту, оскільки вона не містить в ідповідної інформації та по своїй суті не являється пові домленням про майбутнє звіль нення. Суд вважає, що аліменти , які стягуються з позивача на утримання його неповнолітні х дітей зменшенню не підляга ють, оскільки складають 58% від його заробітку (1/3+1/4), позивач ма є постійне місце роботи та ре гулярну заробітну плату, обс тавин для визначення алімент ів в твердій грошовій сумі, ви кладених в ст.184 СК України не м ає.
Поряд з цим, керуючись вимогами ч.3 ст.128 КЗпП України та на підставі положень ч.3 ст. 80 СК України суд вважає за нео бхідне зменшити розмір аліме нтів, які стягуються з позива ча на утримання ОСОБА_3 з 1/6 частини його заробітку до 1/9 ч астини його заробітку.
На підставі викл аденого та керуючись ст.ст.10, 1 1, 209, 212, 215, 218 ЦПК України; ст.ст. 80, 180-183 С імейного кодексу України, с т.128 КЗпП України
В И Р І Ш И В :
Позов задовольн ити частково.
Стягувати з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 року народж ення, уродженця с. Хащувате , Гайворонського району, Кіро воградської області аліме нти на користь ОСОБА_3 на ї ї утримання у розмірі 1/9 части ни з усіх видів його заробітк у (доходу), щомісячно.
Стягування розпочат и з моменту вступу рішення су ду в законну силу й стягувати до 14.10.2011 року, тобто до досягнен ня ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н. трьохрічного віку.
В решті заявлених поз овних вимог - відмовити.
Виконавчий лист №2-1356 з а рішенням Гайворонського ра йонного суду Кіровоградсько ї області від 27.08.2010 року про стя гнення аліментів з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3 на її ут римання у розмірі 1/6 частини з усіх видів його заробітку (до ходу) - відкликати з виконанн я та приєднати до матеріалів справи.
Рішення може бути оск аржене в апеляційному порядк у до апеляційного суду Кіров оградської області через су д першої інстанції (Гайворо нський районний суд), шляхом п одачі в 10-денний строк з дня пр оголошення рішення апеляцій ної скарги.
Суддя:
Суд | Гайворонський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 07.12.2010 |
Оприлюднено | 13.12.2010 |
Номер документу | 12710337 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Костопільський районний суд Рівненської області
Таргоній В'ячеслав Олександрович
Цивільне
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області
Петрашек Леонід Іванович
Цивільне
Гайворонський районний суд Кіровоградської області
Панасюк Ігор Валентинович
Цивільне
Сарненський районний суд Рівненської області
Болотвіна Лілія Олександрівна
Цивільне
Гадяцький районний суд Полтавської області
Максименко Людмила Валентинівна
Цивільне
Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області
Березова Ірина Олексіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні