Справа №2-8424/10
У Х В А Л А
03 грудня 2010 року Приморський районний суд м. Одеси в складі:
головуючого – судді Свяченої Ю.Б.
при секретарі Крецу М.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Одеса клопотання представника позивача про призначення судово – генетичної експертизи по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, за участі третьої особи на стороні відповідача – Третього Приморського відділу реєстрації актів цивільно стану Одеського міського управління юстицій про виключення запису з актового запису про народження дитини та стягнення моральної шкоди, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, за участі третьої особи на стороні відповідача – Третього Приморського відділу реєстрації актів цивільно стану Одеського міського управління юстицій про виключення запису з актового запису про народження дитини та стягнення моральної шкоди.
В судовому засіданні представник позивача заявив клопотання про призначення судово – генетичної експертизи з використанням аналізу ДНК по даній справі для визначення батьківства. Проведення експертизи слід доручити бюро судово-медичної експертизи управління охорони здоров’я та медицини катастроф Одеської облдержадміністрації (м. Одеса, пров. Валіховський, 4, тел.048-723-42-91), на вирішення якої поставити наступне питання: чи є ОСОБА_3 біологічно донькою ОСОБА_1; також вирішити інші питання за розсудом експертів, пов’язані з даною справою.
В судовому засіданні представник позивача підтримав заявлене клопотання.
Відповідач та представник Третього Приморського відділу реєстрації актів цивільно стану Одеського міського управління юстицій у судове засідання не з’явились не повідомивши суд про причини неявки, про час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином.
Відповідно до ч. 1 ст. 143 ЦПК України, для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд призначає експертизу за заявою осіб, які беруть участь у справі.
Заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши матеріали справи, суд вважає за доцільне, з метою забезпечення правильного вирішення справи та процесуальних прав та інтересів сторін, що проведення судово-генетичної експертизи дійсно потрібне, а для її проведення необхідні спеціальні знання, тому клопотання про призначення судово-генетичної експертизи підлягає до задоволення. По справі слід призначити судово-генетичну експертизу, а відповідно до п.5 ст.202 ЦПК України на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.
Керуючись ст.ст. 144, 146, 147, 202, 209, 210 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В :
Призначити по справі судово-медичну експертизу, проведення якої доручити експертам центру судово-медичних молекулярних генетичних експертиз Одеського обласного бюро судово-медичних експертиз (м.Одеса пров. Валіховський, 4 індекс 65082)
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384,385 КК України про дачу завідомо неправдивого висновку експерта та відмову від виконання покладених обов’язків без поважних причин.
На вирішення експертів поставити наступне питання :
1. Чи є неповнолітня ОСОБА_3 біологічною донькою ОСОБА_1.
2. Також вирішити інші питання за розсудом експертів, пов’язані з даною справою.
Зобов’язати ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 з’явитись до центру судово-медичних молекулярних генетичних експертиз Одеського обласного бюро судово-медичних експертиз (м.Одеса пров. Валіховський, 4).
В розпорядження експертів надати матеріали цивільної справи № 2-8424/10.
Витрати пов'язані з проведенням експертизи покласти на ОСОБА_1.
Роз’яснити сторонам положення ст. 146 ЦПК України, що разі ухилення особи, яка бере участь у справі, від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з'ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Провадження по справі на час проведення експертизи зупинити.
Ухвалу суду у частині зупинення провадження у справі може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження ухвали протягом п’яти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку ст. 295 ч.4 ЦПК України.
В іншій її частині ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.Ю.Свячена
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2010 |
Оприлюднено | 16.12.2010 |
Номер документу | 12743285 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Сарбей Олександр Федорович
Цивільне
Приморський районний суд м.Одеси
Свячена Юлія Борисівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні