Криворізький районний суд дніпропетровської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяСправа № 177/2272/24
Провадження № 2-во/177/21/25
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02.06.2025 Криворізький районний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді Суботіної С. А.
за участі: секретаря Ференц Я. З.,
розглянувши заяву представника позивача ОСОБА_1 , адвоката Мартинової Н.Ю., про виправлення описки в рішенні Криворізького районного суду Дніпропетровської області від 23.05.2025 по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Лозуватська сільська рада Криворізького району Дніпропетровської області, орган опіки та піклування виконавчого комітету Лозуватської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області, орган опіки та піклування виконавчого комітету Металургійної районної у місті ради, військова частина НОМЕР_1 , про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, -
ВСТАНОВИВ:
Криворізьким районним судом Дніпропетровської області 23.05.2025 ухвалено заочне рішенняв цивільнійсправі №177/2272/24запозовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Лозуватська сільська рада Криворізького району Дніпропетровської області, орган опіки та піклування виконавчого комітету Лозуватської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області, орган опіки та піклування виконавчого комітету Металургійної районної у місті ради, військова частина НОМЕР_1 , про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів.
Через систему «Електронний суд» 29.05.2025 представником позивача ОСОБА_3 подано заяву, в якій вона просить виправити описку в рішенні суду, де помилково вказано прізвище позивача ОСОБА_1 ,як « ОСОБА_4 ».
Відповідно доч.ч.1,2ст.269ЦПК України,суд можез власноїініціативи абоза заявоюучасників справівиправити допущеніу судовомурішенні опискичи арифметичніпомилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.
Згідно з ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі, якщо, відповідно до положень цього Кодексу, розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, ознайомившись із вимогою заяви, матеріалами цивільної справи, змістом судового рішення, приходить до наступного висновку.
Заочним рішенням Криворізьким районним судом Дніпропетровської області від 23.05.2025 (справа № 177/2272/24) позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено. Позбавлено ОСОБА_2 батьківських прав відносно малолітньої доньки ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання ОСОБА_5 , та витрати зі сплати судового збору.
Дослідженням змісту рішення суду від 23.05.2025 встановлено, що в мотивувальній його частині (абз. 5 стр. 3) помилково вказано прізвище позивача ОСОБА_1 ,як « ОСОБА_4 ».
Як роз`яснив Верховний Суд в постанові від 21.07.2020 у справі № 521/1074/17, описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків тощо. Суд зауважив, що не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його невірного сприйняття: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо. Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні, суд не має права змінювати зміст судового рішення, а лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
При цьому, не дозволяється під виглядом виправлення недоліків судового рішення вносити будь-які зміни до його змісту, зокрема, змінювати висновки та мотиви судового рішення.
Суд може виправити лише ті описки або арифметичні помилки, яких він сам припустився. Отже, виправлення допущених у рішенні описок чи арифметичних помилок допускається, якщо при цьому не зачіпається суть цих судових рішень.
Таким чином, із метою усунення неточностей, які можуть вплинути на виконання рішення суду, суд вважає за необхідне виправити описки, допущену в ньому, вказавши правильно в мотивувальній частині рішення прізвище позивача ОСОБА_1 , як « ОСОБА_6 », замість неправильного « ОСОБА_4 », у зв`язку з чим, заява представника позивача ОСОБА_3 підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 260, 269 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Заяву представника позивача ОСОБА_3 про виправлення описки, задовольнити.
Внести виправлення в мотивувальну частину заочного рішення Криворізького районного суду Дніпропетровської області від 23.05.2025у справі № 177/2272/24, вказавши правильно прізвище позивача ОСОБА_1 , як « ОСОБА_6 », зазначивши його в тексті рішення у відповідних відмінках.
Копію ухвали направити сторонам по справі.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання та підписання суддею.
Суддя:
Суд | Криворізький районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 02.06.2025 |
Оприлюднено | 04.06.2025 |
Номер документу | 127785531 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Цивільне
Криворізький районний суд Дніпропетровської області
Суботіна С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні