5020-2/315
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
УХВАЛА
09 грудня 2010 року справа № 5020-2/315
За позовом: Відкритого акціонерного товариства „Мусон"
(99053 м. Севастополь, вул. Вакуленчука, 29)
до: Відкритого акціонерного товариства "Енергетична компанія Севастопольенерго"
(99040 м. Севастополь, вул. Хрустальова, 44)
про спонукання виконати певні дії
Суддя Шевчук Н.Г.
Представники сторін:
Позивача - Папоротна Н.Ф., довіреність № 11074-5 від 05.01.2010,
відповідача –Ірхін М.Ю., довіреність № 6580/0/2-10 від 12.05.2010.
Відкрите акціонерне товариство „Мусон" звернулось до господарського суду міста Севастополя з позовом до Відкритого акціонерного товариства "Енергетична компанія Севастопольенерго" про спонукання укласти договір на поставку електричної енергії в редакції, запропонованій позивачем.
Представник відповідача надав нові документи до матеріалів справи та заявив клопотання про продовження строку вирішення спору, для надання нових документів.
Відповідно до статті 181 Господарського кодексу України господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів.
Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках.
Сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору.
За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.
Сторона, яка одержала протокол розбіжностей до договору, зобов'язана протягом двадцяти днів розглянути його, в цей же строк вжити заходів для врегулювання розбіжностей з другою стороною та включити до договору всі прийняті пропозиції, а ті розбіжності, що залишились неврегульованими, передати в цей же строк до суду, якщо на це є згода другої сторони.
У разі досягнення сторонами згоди щодо всіх або окремих умов, зазначених у протоколі розбіжностей, така згода повинна бути підтверджена у письмовій формі (протоколом узгодження розбіжностей, листами, телеграмами, телетайпограмами тощо).
Якщо сторона, яка одержала протокол розбіжностей щодо умов договору, заснованого на державному замовленні або такого, укладення якого є обов'язковим для сторін на підставі закону, або сторона - виконавець за договором, що в установленому порядку визнаний монополістом на певному ринку товарів (робіт, послуг), яка одержала протокол розбіжностей, не передасть у зазначений двадцятиденний строк до суду розбіжності, що залишилися неврегульованими, то пропозиції другої сторони вважаються прийнятими.
У разі якщо сторони не досягли згоди з усіх істотних умов господарського договору, такий договір вважається неукладеним (таким, що не відбувся). Якщо одна із сторін здійснила фактичні дії щодо його виконання, правові наслідки таких дій визначаються нормами Цивільного кодексу України.
Відповідачем ці вимоги не дотримані. Протокол розбіжностей до проекту договору № 17 на поставку електричної енергії від 30.03.2009, який був підписаний ВАТ „Мусон” і який був направлений на адресу ВАТ "Енергетична компанія „Севастопольенерго", останнім не був оформлений. При цьому із запропонованим позивачем умовами договору відповідач не погодився.
З метою дотримання встановленого законом порядку укладення договору суд важає за необхідне зобов'язати ВАТ „Енергетична компанія „Севастопольенерго” викласти свої заперечення (при наявності таких) проти запропонованого проекту договору у формі протоколу розбіжностей.
З урахуванням викладеного та керуючись статтями 22, 69, 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Продовжити строк вирішення спору по 24.12.2010.
2. Відкласти розгляд справи.
3. Наступне судове засідання призначити на 22 грудня 2010 о 10 год. 30 хв.
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду міста Севастополя за
адресою: м. Севастополь, вул. Павліченко, 5, каб. № 205.
4. Зобов'язати ВАТ "Енергетична компанія Севастопольенерго" надати до 20.12.2010 до матеріалів справи копію протоколу розбіжностей по проекту договору № 17 на поставку електричної енергії від 30.03.2009, підписаного ВАТ „Мусон” 30.03.2009 та докази направлення двох екземплярів цього протоколу на адресу ВАТ „Мусон”.
На підставі пункту 5 статті 83 Господарського процесуального кодексу України господарський суд має право стягнути на користь державного бюджету штраф у розмірі до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 1700 грн.) за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону.
Суддя підпис Н.Г. Шевчук
Суд | Господарський суд м. Севастополя |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2010 |
Оприлюднено | 16.12.2010 |
Номер документу | 12835357 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Севастопольський апеляційний господарський суд
Євдокімов Ігор Вячеславович
Господарське
Севастопольський апеляційний господарський суд
Євдокімов Ігор Вячеславович
Господарське
Севастопольський апеляційний господарський суд
Євдокімов Ігор Вячеславович
Господарське
Господарський суд м. Севастополя
Шевчук Наталія Григорівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні