Чернівецький апеляційний суд
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяЧЕРНІВЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
про проведення судового засідання в режимі відеоконференції
23 вересня 2025 року місто Чернівці справа №714/935/25
провадження №22-ц/822/866/25
Чернівецький апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справВисочанської Н.К., розглянувши заяву представника ОСОБА_1 адвоката Мечкало Ірини Валентинівни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції з розгляду апеляційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу Герцаївського районного суду Чернівецької областівід 21 липня 2025 року по справі за заявою ОСОБА_2 про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором про співпрацю,
В С Т А Н О В И В:
В провадження апеляційного суду перебуває на розгляді апеляційна скарга ОСОБА_1 на ухвалу Герцаївського районного суду Чернівецької областівід 21 липня 2025 року.
Ухвалою апеляційного суду закінчено підготовчі дії у справі та призначено її до розглядуу відкритому судовому засіданні на 10.30 год. 01 жовтня 2025 року.
22 вересня 2025 року через систему «Електронний суд» до апеляційного суду надійшла заява представника ОСОБА_1 адвоката Мечкало Ірини Валентинівни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, з використанням власних технічних засобів.
Відповідно до частини першої статті 212 ЦПК України учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи (частина друга статті 212 ЦПК України).
Учасники справи беруть участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну системи та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів) (частина третя статті 212 ЦПК України).
В умовах воєнного стану, Радою суддів України та Верховним Судом, опубліковано рекомендації щодо роботи судів, в яких зазначено, що якщо суд не припинив здійснювати судочинство, учасники судових процесів мають можливість подати заяву про відкладення розгляду справ у зв`язку з воєнними діями та/або про розгляд справ у режимі відеоконференції за допомогою будь-яких технічних засобів, зокрема власних.
Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку, тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Пунктом 2 розділу ІІ Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі - Порядок) визначено, що система відеоконференцзв`язку (далі - Система) - це комплекс технічних засобів та програмного забезпечення (за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua) або інші доступні суду та учасникам судового процесу засоби, що забезпечують проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку та відповідають вимогам законодавства.
Відповідно допункту 1розділу ІІІПорядку,для участіу судовомузасіданні врежимі відеоконференціїучасник справиповинен попередньозареєструватись звикористанням власногоелектронного підписув Системіта перевіритинаявні унього власнітехнічні засобина відповідністьтехнічним вимогам,визначеним дляроботи зобраною дляпроведення відеоконференціїСистемою.У разі,якщо учасникне маєелектронного підпису(абоСистема недозволяє реєстраціюз використаннямелектронного підпису),то вінповинен попередньозареєструватись вСистемі звикористанням логінута паролючи задопомогою іншихпередбачених обраноюСистемою засобів реєстрації.
З урахуванням викладеного заява адвоката Мечкало І.В. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції підлягає задоволенню.
Керуючись ст.212ЦПК України,суддя,-
ПОСТАНОВИВ :
Заяву представника ОСОБА_1 адвоката Мечкало Ірини Валентинівни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції з розгляду апеляційної скарги ОСОБА_1 наухвалу Герцаївськогорайонного судуЧернівецької областівід21липня 2025року посправі зазаявою ОСОБА_2 про забезпеченняпозову поцивільній справіза позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_1 простягнення заборгованостіза договоромпро співпрацю задовольнити.
Повідомити секретаря судового засідання про проведення всіх судовихзасіданьусправі в режимі відеоконференції за участю ОСОБА_4 поза межами приміщення суду за допомогою системи «EasyCon».
Роз`яснити Мечкало Ірині Валентинівні, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції вона зобов`язана попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті, зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до початку судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники, камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
Попередити заявника, що відповідно до частини 4 статті 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Копію ухвали надіслати заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та в касаційному порядку оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач: Н.К. Височанська
| Суд | Чернівецький апеляційний суд |
| Дата ухвалення рішення | 23.09.2025 |
| Оприлюднено | 24.09.2025 |
| Номер документу | 130407243 |
| Судочинство | Цивільне |
| Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Чернівецький апеляційний суд
Височанська Н. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні