Рішення
від 01.07.2010 по справі 2-5625
СВЕРДЛОВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2-5625

2010 р.

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 липня 2010 року м. Свердловськ

Свердловській міський суд Луганської області в складі :

одноособово судді: Ал ександриної І.О.,

при секретарі: Радч енко Л.О.,

розглянувши у відкритому с удовому засіданні в залі суд ових засідань Свердловськог о міського суду в місті Сверд ловську Луганської області ц ивільну справу за позовом О СОБА_1 до Управління Пен сійного Фонду України в м. Све рдловську Луганської област і про визнання дій неправомі рними і зобов' язання вчинит и певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до су ду з позовом і в обґрунтуванн я своїх вимог зазначає, що він , ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 р оку народження, відповідно д о статті 1 Закону України № 2195-І У від 18 листопада 2004 року «Про с оціальний захист дітей війни », є дитиною війни.

Згідно зі статтею 6 зазначен ого Закону з 1 січня 2006 року поз ивачу повинна виплачуватись щомісячна соціальна допомог а у розмірі 30 % мінімальної пен сії за віком. У 2006 - 2010 роках йому т ака допомога не виплачувалас ь, збільшення пенсії проведе но не було. Більш того, як вказ ує позивач, йому надають розд руківку виплат яких він не от римував взагалі. Це легко дос лідити та встановити перегля нувши його особисту справу.

Верховна Рада України свої м Законом України № 3235-ІУ від 20.12 .05 року «Про Державний бюджет України на 2006 рік», стаття 77 та с таття 110, та Законом України № 48 9-V від 19.12.2006 року «Про Державний б юджет України на 2007 рік», статт я 71, пункт 12, призупинила дію ст атті 6 Закону України «Про соц іальний захист дітей війни».

Однак Конституційний суд У країни своїм рішенням № 6-рп/2007 від 9 липня 2007 року по справі № 1 - 29/2007, керуючись статтями 147,150, 152 К онституції України та стат тями 45, 51, 61, 63, 65 Закону України «Пр о Конституційний суд України », вирішив:

Пункт 1. Визнати такими, що не відповідають Конституції України і є неконституційн ими, положення Закону Україн и «Про Державний бюджет Укра їни на 2007 рік», пункт 12 статті 71, я ким зупинено дію статті 6 Зако ну України № 2195-ІУ від 18 листопа да 2004 року «Про соціальний зах ист дітей війни.

Пункт 3. Положення статті 71 За кону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» № 489-V в ід 19.12.2006 року визнані неконстит уційними.

Пункт 5. Рішення Конституцій ного суду в цій справі має пре юдиціальне значення для судд ів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв'яз ку з правовідносинами, які ви никли внаслідок дій положень статей зазначених законів, щ о визнані неконституційними .

Пункт 6. Рішення Конституцій ного суду є обов'язковим до ви конання на території України , остаточним і не може бути оск аржене. Відповідно до частин и 2 статті 3 Закону України «Пр о соціальний захист дітей ві йни», державні соціальні гар антії дітям війни, встановле ні цим законом, не можуть бути обмежені або скасовані інши ми нормативно-правовими акта ми. Згідно частини 2 статті 19 та частини 3 статті 22 Конституц ії України, органи державно ї влади та органи місцевого с амоврядування, їх посадові о соби зобов'язані діяти на під ставі в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Ко нституцією та законами Укр аїни. При прийнятті нових зак онів або внесенні змін до чин них законів не допускається звуження змісту та обсягу іс нуючих прав і свобод.

Таким чином, зважаючи на вищ евикладене, позивачка вважає , що невиплата їй соціальної д опомоги, передбаченої статте ю 6 Закону України «Про соціал ьний захист дітей війни», є пр отиправною і такою, що супере чить Конституції та зако нам України.

Розмір соціальної допомог и, відповідно до статті 6 «Про соціальний захист дітей війн и», становить 30 % мінімальної п енсії за віком. Мінімальна пе нсія за віком, відповідно до с татті 28 Закону України «Про за гальнообов'язкове державне п енсійне страхування», встано влюється у розмірі прожитков ого мінімуму для осіб, які втр атили працездатність.

У порушення Наказу Президе нта № 569 "Про Концепцію формува ння системи безкоштовної пра вової допомоги в Україні" при виконавчому комітеті м. Свер дловськ немає безкоштовної ю ридичної консультації де б в ін зміг отримати цю інформац ію, скласти позив та отримати усі необхідні консультації з приводу порушення його пра в.

Позивач звернувся до Упр авління Пенсійного фонду у м. Свердловська та отримав ві дповідь з відмовою у перерах унку та з підтвердженням тог о, що строк звернення до суду п овинен рахуватися з моменту, коли він отримав відмову, а зн ачить дізнався, що Пенсійний фонд продовжує порушувати р ішення Конституційного суду України.

Позивач вважає, що його зако нні права було обмежено шлях ом прийняття окремих неконст итуційних положень норматив но-правових актів вищої сили , Законів України, крім того, п ро належні йому як дитині вій ни виплати його повідомлено не було, тому про факт продовж ення порушення його прав йом у стало відомо лише після отр имання відповіді з ПФ.

Той факт, що УПФ не донесло ц ю важливу інформацію до насе лення через офіційні повідом лення є бездіяльністю посадо вих осіб, покриттям важливої інформації та бездіяльністю органу місцевого самоврядув ання по інформуванню населен ня з прийняття важливих зако нодавчих рішень.

Той факт, що Управління пенсійного фонду у м. Свердло вськ. знаючи, що Конституційн ий суд прийняв таке рішення н е звернулось до громадян з пи сьмовими повідомленнями та н е перерахувало виплати самос тійно є бездіяльністю посадо вих осіб, покриттям важливої інформації, використанням п осадовими особами службових повноважень та незаконною і противоправною діяльністю.

Отже, про грубе порушення св оїх прав: що на момент винесен ня рішення Конституційним су дом триває і досі, і порушуєть ся і у 2009 та 2010 роках позивачу ст ало відомо тільки після отри мання відповіді наданої йому Управлінням пенсійного фонду у м. Свердловськ від 22.06.201 0 р. №2064, з яких встановлено, що УП ФУ нараховує йому виплати ме нше ніж встановлено законода вством.

У зв' язку з викладеним поз ивач просить зобов'язати Уп равління Пенсійного фонду України м. Свердловську Луга нської області провести пере рахунок його пенсії у відпов ідності до ст.6 «Про соціальни й захист дітей війни» та збіл ьшити її на 30% з 09.07.2007 року по 31.12.2007 р оку та з 22.05.2008 року і далі безстр оково та нарахувати на його к ористь недоплачену йому, як д итині війни, щомісячну держа вну соціальну допомогу з 09.07.2007 р оку по 31.12.2007 року та з 22.05.2008 року, ст ягнути з відповідача на його користь сплачені судові вит рати.

Позивач ОСОБА_1. у судо ве засідання не з' явився, на давши суду заяву з проханням розглянути справу за його ві дсутності.

Представник відповідача у судове засідання не з' явив ся, надав суду заперечення, де просить суд розглянути спра ву у їх відсутність, позов не в изнає, також у запереченні вк азує, що пунктом 10 Положення п ро Пенсійний фонд встановлен о, що кошти Пенсійного фонду У країни використовуються вик лючно за призначенням і вилу ченню не підлягають. В бюджет Пенсійного фонду України, як ий затверджується Кабінетом Міністрів України, не включе но витрати на виплату підвищ ення до пенсії дітям війни. Вр аховуючи, що механізм реаліз ації положень ст.6 Закону Укра їни «Про соціальний захист д ітей війни» відсутній, то вир ішити питання про реалізацію вказаного положення можливо лише внесенням змін до Закон у України «Про соціальний за хист дітей війни». До внесенн я таких змін правових підста в для призначення та виплати підвищення пенсії відповідн о до ст.6 Закону України «Про с оціальний захист дітей війни » Управлінням Пенсійног о фонду України в м. Свердловс ьку Луганської області немає . Просить відмовити позивачу у задоволенні позовних вимо г.

Дослідивши матеріали сп рави, суд вважає позов обґрун тованим та таким, що підлягає задоволенню у повному обсяз і з наступних підстав.

Згідно положень ст.ст.3, 11 та 15 ЦПК України кожна особа має п раво в порядку, встановленом у цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх поруш ених, невизнаних або оспорюв аних прав, свобод чи інтересі в.

Суд розглядає цивільні спр ави не інакше як за звернення м фізичної чи юридичної осіб , поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ви мог і на підставі доказів сто рін та інших осіб, які беруть у часть у справі.

Відповідно до ч.1 ст.60 ЦПК Укр аїни, кожна сторона зобов' я зана довести ті обставини, на які вона посилається як на пі дставу своїх вимог і запереч ень, крім випадків, встановле них ст.61 цього Кодексу.

Відповідно до ст.6 Закону Ук раїни „Про соціальний захист дітей війни”, дітям війни пен сії або щомісячне довічне гр ошове утримання чи державна соціальна допомога, що випла чується замість пенсії, підв ищуються на 30 відсотків мінім альної пенсії за віком.

Згідно ст.28 Закону України „ Про загальнообов' язкове де ржавне пенсійне страхування ” мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чолов іків 25, а у жінок - 20 років стра хового стажу встановлюється у розмірі прожиткового міні муму для осіб, які втратили пр ацездатність, визначеного за коном.

Згідно паспорту на ім' я ОСОБА_1 (а.с.4) убачається, що в ін народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року є громадянином України .

Судом встановлено, що позив ач має статус дитини війни, що підтверджується посвідченн ям № НОМЕР_1, виданим Сверд ловським УПСЗН Луганської об ласті 25.05.1993 року (а.с.5).

Згідно повідомлення Упра вління Пенсійного Фонду Ук раїни в м. Свердловську Луган ської області (а.с.6) надбавка д о пенсії, призначена згідно і з законом України «Про соціа льний захист дітей війни» у 200 7 році ОСОБА_1 не нараховув алась та не виплачувалась, а з 01.01.2008 року по 31.03.2008 року у розмірі 47,00 грн., з 01.04.2008 року по 30.06.2008 року - у розмірі 48,10 грн., з 01.07.2008 року по 30 .09.2008 року - у розмірі 48,20 грн., з 01.10 .2008 року - у розмірі 49,80 грн. та по зивачу було відмовлено у вип латі щомісячної соціальної д опомоги в розмірі 30% мінімальн ої пенсії за віком як дитиній війни у 2006-2010 роки за відсутніст ю на це юридичних підстав.

Суд вважає, що позовні вимог и щодо визнання неправомірни ми дії Управління Пенсій ного Фонду України в м. Свердл овську в частині невиплати п озивачу державної соціальн ої допомоги до пенсії, як дити ні війни у період з 09 липн я 2007 року по 31 грудня 2007 року , і зобов'язання Управління Пенсійного Фонду України в м. Свердловську Луганської о бласті нарахувати і виплатит и на його користь недоплачен у як дитині війни щомісячну д ержавну соціальну допомогу з а період з 09 липня 2007 року по 31 гр удня 2007 року підлягає задовол енню з наступних підстав:

Статтею 62 Закону України «П ро державний бюджет України на 2007 рік» від 19 грудня 2006 року, що набрав чинності з 1 січня 2007 ро ку (із змінами від 15 березня 2007 р оку), був затверджений прожит ковий мінімум на одну особу, я ка втратила працездатність - з 1 січня - 380 грн., з 1 квітня - 406 гр н. Крім цього, цією статтею пер едбачено, що для визначення м інімального розміру пенсії з а віком відповідно до абзацу першого частини 1 статті 28 Зак ону України «Про загальнообо в'язкове державне пенсійне с трахування» з 1 жовтня 2007 року з астосовується прожитковий м інімум для осіб, які втратили працездатність, визначений абзацом 5 частини першої цієї статті, збільшений на 1 відсот ок, що складає відповідно 410 гр н. 06 коп., 415 грн. 11 коп.

Статтею 71 Закону України «П ро державний бюджет на 2007 рік» дія ст. 6 Закону України «Про с оціальний захист дітей війни » була зупинена.

Рішенням Конституційног о Суду України від 09 липня 2007 року № 6-рп/2007 положення статті 71 Закону України «Про державн ий бюджет на 2007 рік», якими була зупинена дія статті 6 Закону У країни «Про соціальний захис т дітей війни», визнанні таки ми, що не відповідають Конс титуції України.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що дії відповіда ча в частині невиплати позив ачу державної соціальної до помоги до пенсії, як дитині в ійни у період з 09 липня 2007 р оку по 31 грудня 2007 року є н еправомірними, тому суд вваж ає зобов' язати відповідача нарахувати та виплатити поз ивачу доплату до пенсії у роз мірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком як дитині вій ни з 09 липня 2007 року по 31 гру дня 2007 року з урахуванням підвищення прожиткового мін імуму на одну особу.

Розглядаючи позовні вимог и про визнання дій відповіда ча неправомірними та зобов'я зання здійснити підвищення п енсії як дитині війни за пері од з 22 травня 2008 року по 31 гр удня 2008 року суд виходить з наступного.

Законом України «Про Держа вний бюджет України на 2008 рік т а про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007 року внесено зміни до Закону України «Про соціаль ний захист дітей війни», зокр ема статтею 6 вказаного Закон у після внесення змін передб ачалось, що дітям війни до пен сії або щомісячного довічног о грошового утримання чи дер жавної соціальної допомоги, що виплачується замість пенс ії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановл еної для учасників війни.

Однак, рішенням Конститу ційного Суду України № 10-рп/2 008 від 22.05.2008 року положення пункт у 28 розділу II «Внесення змін до деяких законодавчих актів У країни» Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до д еяких законодавчих актів Укр аїни» від 28.12.2007 року щодо внесен ня змін до Закону України «Пр о соціальний захист дітей ві йни» визнані такими, що не від повідають Конституції У країни.

З урахуванням вищевикладе ного суд вважає, що дії відпов ідача в частині виплати не в п овному обсязі позивачу держа вної соціальної допомоги до пенсії, як дитині війни у період з 22 травня 2008 року по 31 гр удня 2008 року є неправомір ними і тому відповідач зобов ' язаний був перерахувати та виплатити позивачу підвищен ня до пенсії як дитині війни з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року з урахуванням пр ожиткового мінімуму на одну особу, встановленого статтею 58 Закону України «Про Державн ий бюджет України на 2008 рік та п ро внесення змін до деяких за конодавчих актів України» ві д 28.12.2007 року.

Розглядаючи позовні вимог и щодо визнання дій УПФУ в м. С вердловську неправомірними в частині виплати не в повном у обсязі позивачу щомісячної державної соціальної допомо ги згідно із Законом України „Про соціальний захист діте й війни” з 01 січня 2009 року, суд вважає їх обґрунтова ними та такими, що підлягають задоволенню з наступних під став. Право позивача на отрим ання щомісячного підвищення до пенсії з 01 січня 2009 року підтверджується безпо середньо вимогами ст.6 Закону України «Про соціальний зах ист дітей війни», які за цей пе ріод були чинними.

Відповідно до ст.6 Закону Ук раїни „Про соціальний захист дітей війни”, дітям війни пен сії або щомісячне довічне гр ошове утримання чи державна соціальна допомога, що випла чується замість пенсії, підв ищуються на 30 відсотків мінім альної пенсії за віком.

Згідно зі ст.54 Закону Україн и „Про державний бюджет Укра їни на 2009 рік” у 2009 році встановл ено прожитковий мінімум на о дну особу та для тих, хто відно ситься до основних соціальни х і демографічних груп насел ення, в розмірах, що діяли у гр удні 2008 року. Розміри державни х соціальних гарантій на 2009 рі к, що визначаються залежно ві д прожиткового мінімуму, вст ановлюються відповідними за конами України, цим законом т а нормативно-правовими актам и Кабінету Міністрів України .

Статтею 71 Закону України „П ро державний бюджет України на 2009 рік” Кабінету Міністрів надано право у 2009 році встанов лювати розміри соціальних ви плат, які відповідно до закон одавства визначаються залеж но від розміру мінімальної з аробітної плати, в абсолютни х сумах асигнувань, передбач ених за відповідними бюджетн ими програмами. Вказана норм а передбачає встановлення в абсолютних сумах розмірів ли ше тих виплат, вихідним крите рієм розрахунку яких є розмі р мінімальної заробітної пла ти. Відповідно, її дія не пошир юється на спірні відносини, о скільки розмір зазначених со ціальних виплат згідно із за коном „Про соціальний захист дітей війни” залежить від ро зміру мінімальної пенсії за віком.

Тотожні положення містять ст.ст.52, 70 Закону України „Про д ержавний бюджет України на 2010 рік” № 2154-УІ від 27.04.10 року. Отже ро змір підвищення до пенсії ос обі, яка має статус „дитина ві йни” у 2009 та 2010 роках має визнача тися відповідно до Закону Ук раїни „Про соціальний захист дітей війни”, а саме, у розмір і 30% мінімальної пенсії за вік ом.

За чинним законодавством р озмір мінімальної пенсії за віком визначається лише за п равилами, передбаченими част иною першою статті 28 Закону Ук раїни «Про загальнообов' яз кове державне пенсійне страх ування», іншого нормативно-п равового акту, який би визнач ав цей розмір або встановлюв ав інший розмір, немає.

Враховуючи вказані положе ння частини першої статті 28 За кону України «Про загальнооб ов' язкове державне пенсійн е страхування» та положення ст.6 Закону України „Про соціа льний захист дітей війни”, як ою встановлено право особи з і статусом «дитина війни» на отримання щомісячного підви щення до пенсії у розмірі 30 ві дсотків мінімальної пенсії з а віком, суд вважає, що відпові дач зобов' язаний призначит и, нарахувати та виплатити по зивачу підвищення до пенсії на 30 відсотків мінімальної пе нсії за віком, виходячи з міні мального розміру пенсії за в іком, встановленого у січні-г рудні 2009 року, січні - червні 2 010 року.

На час розгляду цієї справи судом розмір мінімальної пе нсії за віком згідно ст.28 Зако ну України „Про загальнообов ' язкове державне пенсійне с трахування” дорівнює прожит ковому мінімуму встановлени х для осіб, що втратили працез датність.

Відповідно до ст.2 ч.1 Закону У країни „Про прожитковий міні мум” від 15 липня 1999 року, прожит ковий мінімум застосовуєтьс я для встановлених розмірів мінімальної заробітної плат и та мінімальної пенсії за ві ком.

Статтею 147 Конституції У країни передбачено, що єдини м органом конституційної юри сдикції в Україні є Констит уційний Суд України. Лише Конституційний Суд Україн и вирішує питання про відпов ідність законів та інших пра вових актів Конституції України і дає офіційне тлума чення Конституції Украї ни та законів України.

Статтею 152 Конституції У країни передбачено, що закон и, інші правові акти або їх окр емі положення, що визнані нек онституційними, втрачають чи нність з дня ухвалення Конс титуційним Судом України р ішення про їх неконституційн ість.

Згідно з ст. 19 Конституції України органи державної в лади та органи місцевого сам оврядування, їх посадові осо би зобов'язані діяти лише на п ідставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України. Наве дене свідчить, що відповідач повинен був здійснювати нар ахування та виплату позивачу підвищення до пенсії після в инесення Конституційним суд ом рішення від 22.05.2008 року № 10-рп/20 08.

Відповідно до ст. 8 Констит уції України в Україні визн ається і діє принцип верхове нства права. Конституція України має найвищу юридичн у силу. Закони та інші нормати вно-правові акти приймаються на основі Конституції Ук раїни і повинні відповідати їй. Норми Конституції Ук раїни є нормами прямої дії. Зв ернення до суду для захисту к онституційних прав і свобод людини і громадянина безпосе редньо на підставі Констит уції України гарантується .

Суттю положень ст. 46 Конст итуції України є те, що гром адяни мають право на соціаль ний захист, що включає право н а забезпечення їх у разі повн ої, часткової або тимчасової втрати працездатності, втра ти годувальника, безробіття з незалежних від них обстави н, а також у старості та в інши х випадках, передбачених зак оном. Пенсії, інші види соціа льних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування , мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожитко вого мінімуму, встановленого законом

Згідно ст. 55 Конституції України кожному гарантуєт ься право на оскарження в суд і рішень, дій чи бездіяльност і органів державної влади, ор ганів місцевого самоврядува ння, посадових і службових ос іб.

На вимогу п.2 Постанови Пле нуму Верховного Суду України від 01.11.1996 року № 9 «Про застосув ання Конституції Україн и при здійсненні правосуддя» , оскільки Конституція Ук раїни, як зазначено в її ст. 8, ма є найвищу юридичну силу, а її н орми є нормами прямої дії, суд и при розгляді справ мають оц інювати зміст будь-якого зак ону чи іншого нормативно-пра вового акта з точки зору його відповідності Конституці ї і в усіх необхідних випад ках застосовувати Констит уцію як акт прямої дії. Судо ві рішення мають ґрунтуватис ь на Конституції, а також на чинному законодавстві, як е не суперечить їй.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що дії відповідач а - Управління Пенсійного фонду України в м. Свердловсь ку Луганської області в част ині виплати не в повному обся зі позивачу державної соціал ьної допомоги до пенсії, як д итині війни у період з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року є неп равомірними, тому суд вважає зобов' язати Управління Пенсійного фонду України в м . Свердловську Луганської об ласті перерахувати та виплат ити на користь позивача підв ищення до пенсії у розмірі 30 в ідсотків мінімальної пенсії за віком, як дитині війни, з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 р оку та з 22 травня 2008 року з урахуванням фактично здійс нених виплат.

Відповідно до вимог ст.88 Ц ПК України і на підставі пост анови КМУ від 21 грудня 2005 року № 1258 “Про затвердження порядку оплати витрат з інформаційно -технічного забезпечення роз гляду цивільних справ та їх р озмірів”, суд вважає за необх ідне стягнути з відповідача Управління Пенсійного фо нду України в м. Свердловську Луганської області на корис ть позивача сплачені витрати на інформаційно-технічне за безпечення розгляду цивільн ої справи у сумі 37 грн. 00 коп. Згі дно п.34 ст.4 Декрету КМУ «Про дер жавне мито» відповідач звіль нений від сплати судового зб ору, у зв' язку з чим сума спла ченого позивачем судового зб ору 8,50 грн. не підлягає стягнен ню з відповідача, тому суд вва жає стягнути цю суму на корис ть позивача з держави.

На підставі ст.ст. 8, 19 , 46, 55, 147, 152 Конституції Україн и, Постанови Пленуму Верховн ого Суду України від 01.11.1996 року № 9 «Про застосування Конст итуції України при здійсне нні правосуддя», Закону Укра їни „Про соціальний захист д ітей війни” від 19.12.2006 року № 489-V, Рі шення Конституційного С уду України № 6-рп/2007 від 09 липня 2007 року, Закону України „Про Де ржавний бюджет України на 2007 р ік”, Рішення Конституційн ого Суду України № 10-рп/2008 від 22 травня 2008 року, Закону Україн и „Про Державний бюджет Укра їни на 2008 рік та про внесення зм ін до деяких законодавчих ак тів України ”, Закону України „Про державний бюджет Украї ни на 2009 рік”, „Про державний бю джет України на 2010 рік”, Закону України „Про прожитковий мі німум”, Закону України «Про з агальнообов'язкове державне пенсійне страхування», к еруючись ст.ст.3, 10-11, 15, 60, 61, 79, 81, 88 та 212-215 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до Упр авління Пенсійного Фонду У країни в м. Свердловську Луга нської області про визнання дій неправомірними і зобов' язання вчинити певні дії зад овольнити у повному обсязі.

Визнати неправомірними дії Управління Пенсійно го фонду України в м. Свердлов ську Луганської області щодо виплати не в повному обсязі ОСОБА_1 щомісячної державн ої соціальної допомоги згідн о Закону України «Про соціал ьний захист дітей війни» за п еріод з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 ро ку.

Зобов' язати Управлін ня Пенсійного фонду Україн и в м. Свердловську Лугансько ї області нарахувати та випл атити ОСОБА_1 підвищення д о пенсії у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком , як дитині війни, з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 т равня 2008 року з урахуванн ям здійснених виплат.

Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в м. Свердловську Луганської о бласті на користь ОСОБА_1 сплачені витрати на ін формаційно-технічне забезпе чення розгляду цивільної спр ави у розмірі 37 гривень.

Стягнути з держави на кор исть ОСОБА_1 сплачений суд овий збір у розмірі 8 грив ень 50 копійок.

Рішення суду набирає зак онної сили після закінчення строку подання заяви про апе ляційне оскарження, якщо зая ву про апеляційне оскарження не було подано.

Рішення може бути оскаржен е в апеляційному порядку до а пеляційного суду Луганської області через Свердловський міський суд Луганської обла сті шляхом подачі в 10-денний с трок з дня проголошення ріше ння заяви про апеляційне оск арження і поданням після цьо го протягом 20 днів апеляційно ї скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

СУДДЯ

СудСвердловський міський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення01.07.2010
Оприлюднено28.12.2010
Номер документу13051420
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-5625

Рішення від 23.07.2010

Цивільне

Бердянський міськрайонний суд Запорізької області

Полєва Надія Миколаївна

Рішення від 01.07.2010

Цивільне

Свердловський міський суд Луганської області

Александрина Ірина Олексіївна

Ухвала від 03.12.2010

Цивільне

Мар`їнський районний суд Донецької області

Клікунова Анастасія Сергіївна

Рішення від 06.12.2010

Цивільне

Калінінський районний суд м.Донецька

Ткаченко Лариса Василівна

Рішення від 07.09.2010

Цивільне

Кіровський районний суд м.Донецька

Жолтий Д. В.

Рішення від 19.07.2010

Цивільне

Краснодонський міськрайонний суд Луганської області

Баличева Марина Борисівна

Рішення від 03.11.2010

Цивільне

Совєтський районний суд м.Макіївки

Нікішин Юрій Васильович

Рішення від 29.10.2010

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Іванченко Микола Миколайович

Рішення від 24.09.2010

Цивільне

Дзержинський міський суд Донецької області

Нємиш Наталія Володимирівна

Рішення від 07.09.2010

Цивільне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Ярошенко Андрій Григорович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні