Рішення
від 12.01.2011 по справі 5020-4/227
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД М. СЕВАСТОПОЛЯ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

Іменем України

РІШЕННЯ

12 січня 2011 року справа № 5020-4/227

за позовом Фізичної особ и-підприємця ОСОБА_1 (ід ентифікаційний код НОМЕР_1 , 99014, АДРЕСА_1)

до Споживчого кооперати ву “Підприємці ринку “Фіолен товський” (вул. Фіолентовс ьке шосе, 6, м. Севастополь, 99006, ід ентифікаційний код 34957686)

про визнання недійсним ріш ення загальних зборів Спожив чого кооперативу “Підприємц і ринку “Фіолентовський” від 25.02.2009,

Суддя Погребняк О.С .

За участю представників :

позивача: ОСОБА_1 - па спорт АР № НОМЕР_2 від 23.12.1997; ОСОБА_2 - представник, довіре ність від 01.12.2010;

відповідач: Філонов О .О., - представник, довіреніст ь №1 від 02.04.2010;

Суть спору:

Фізична особа-підприєм ець ОСОБА_1 звернувся до с уду з позовом до Споживчого к ооперативу “Підприємці ринк у “Фіолентовський” про визнання недійсним рішення загальних зборів Споживчого кооперативу “Підприємці рин ку “Фіолентовський” від 25.02.2009, в ідновлення ОСОБА_1 в члена х кооперативу, зобов`язання С поживчого кооперативу “Підп риємці ринку “Фіолентовськи й” знову закріпити за ним над ану раніше земельну ділянку, пойменовану згідно схеми ро зташування ділянок, як місце № 2 в ряду «Z», а також зобов`яза ння Споживого кооперативу “П ідприємці ринку “Фіолентовс ький” повернути торговельни й павільйон ОСОБА_1 на тер иторію ринку на закріплене з а ним місце.

Ухвалою господарського су ду міста Севастополя від 16.11.2010 п орушено провадження у справі , розгляд справи призначений на 02.12.2010.

Позовні вимоги мотивовані тим, що в порушення вимог чинн ого законодавства та статуту Споживчого кооперативу “Під приємці ринку “Фіолентовськ ий”(далі - Кооператив) фі зична особа-підприємець ОС ОБА_1 рішенням загальних зб орів Кооперативу був вик лючений з його членів, а його т орговельний павільйон безпі дставно перенесено за межі т ериторії ринку.

У судовому засіданні 02.12.2010 пр едставник відповідача надав клопотання про припинення п ровадження у справі в частин і позовних вимог щодо визнан ня недійсним рішення загаль них зборів Споживчого коопер ативу “Підприємці ринку “Фіо лентівський”про визнання не дійсним рішення загальних з борів Споживчого кооператив у “Підприємці ринку “Фіолент овський”від 25.02.2009 в частині вик лючення з членів кооперативу приватного підприємця ОСО БА_1 та зобов' язання правл іння Споживчого кооперативу “Підприємці ринку “Фіоленто вський” відновити приватног о підприємця ОСОБА_1 в чле нах кооперативу на підставі пункту 1 частини першої статт і 80 Господарського процесуал ьного кодексу України, оскіл ьки такій спір не підлягає ви рішенню в господарських суда х України.

Представник позивача прот и задоволення клопотання від повідача заперечував.

Суд відмовив у задоволенні клопотання про припинення п ровадження у справі з огляду на статтю 1 Господарського п роцесуального кодексу Украї ни, відповідно до якої, підпри ємства, установи, організаці ї, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, як і здійснюють підприємницьку діяльність без створення юр идичної особи і в установлен ому порядку набули статусу с уб'єкта підприємницької діял ьності (далі - підприємства та організації), мають право зве ртатися до господарського су ду згідно з встановленою під відомчістю господарських сп рав за захистом своїх поруше них або оспорюваних прав і ох оронюваних законом інтересі в, а також для вжиття передбач ених цим Кодексом заходів, сп рямованих на запобігання пра вопорушенням.

В даному випадку ОСОБА_1 звернувся до господарськог о суду м. Севастополя як фізич на особа-підприємець до юрид ичної особи - Споживчого кооп еративу “Підприємці ринку “Ф іолентовський”. Тому, за суб`є ктним складом даний спір під лягає вирішенню у господарсь кому суді по суті позовних ви мог.

Представнкам сторін у судо вих засіданнях були роз`ясне ні їх процесуальні права, пер едбачені статтями 20, 22, 78 Господ арського процесулаьного код ексу України.

Розглянувши матеріали спр ави, суд

встановив:

16.01.2008 ОСОБА_1 на загал ьних зборах Споживчого коопе ративу “Підприємці ринку “Фі олентовський” був прийнятий у його члени, що підтверджуєт ься протоколом зборів правлі ння Кооперативу № 9 від 16.01.20 08 (а.с.10-12), членською книжкою (а.с.1 6).

25.02.2009 рішенням загальних збор ів Кооперативу зі складу членів був виключений ОСОБ А_1, що підтверджується прот околом зборів правління Ко оперативу № 16 від 25.02.2009, що і ста ло підставою для звернення П озивача до суду за захистом с воїх прав.

Надаючи правову оцінку поз овним вимогам ОСОБА_1 в ча стині вимог про визнання нед ійсним рішення загальних збо рів Споживчого кооперативу “ Підприємці ринку “Фіолентов ський” від 25.02.2009 про виключення з членів кооперативу, віднов лення ОСОБА_1 в членах коо перативу, суд вважає такі вим оги не підлягаючими задоволе нню виходячи з наступного.

За суб' єктним складом да на справа підвідомча господа рському суду, але спір не є так им, що випливає з корпоративн их відносин, а оскаржуване рі шення не є таким, що зачіпає пр ава ОСОБА_1 як фізичну осо бу-підприємця, через наступн е.

Згідно зі статтею 10 Закону У країни “Про кооперацію” член ами кооперативу можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, юр идичні особи України та іноз емних держав, що діють через с воїх представників, які внес ли вступний внесок та пай у ро змірах, визначених статутом кооперативу, додержуються ви мог статуту і користуються п равом ухвального голосу. Чле ном кооперативу може бути фі зична особа, яка досягла 16-річ ного віку і виявила бажання б рати участь у його діяльност і. Кооператив зобов' язаний вести облік своїх членів та в идати кожному з них посвідче ння про членство.

Відповідно до статей 5, 6 Зако ну України “Про споживчу коо перацію” первинною ланкою сп оживчої кооперації є споживч е товариство - самостійна, дем ократична організація грома дян, які на основі добровільн ості членства і взаємодопомо ги за місцем проживання або р оботи об'єднуються для спіль ного господарювання з метою поліпшення свого економічно го і соціального стану.

Основним документом, що рег улює діяльність споживчого т овариства, є статут. У ньому ви значається порядок вступу до товариства і виходу з нього, п рава та обов'язки членів това риства, його органи управлін ня, контролю та їх компетенці я, порядок утворення майна то вариства і розподілу прибутк у, умови реорганізації і лікв ідації товариства та інші по ложення, що не суперечать зак онодавчим актам України.

Членство у споживчому това ристві може бути індивідуаль ним і колективним.

Індивідуальними членами с поживчого товариства можуть бути громадяни, які досягли 16 -річного віку і виявили бажан ня брати участь у здійсненні цілей і завдань споживчого т овариства.

Членами учнівських спожив чих товариств, що створюютьс я при загальноосвітніх школа х та інших навчальних заклад ах, можуть бути особи, які дося гли 14-річного віку.

Колективними членами спож ивчого товариства можуть бут и фермерські господарства, к олективні сільськогосподар ські підприємства, господарс ькі товариства, кооперативні , державні та інші підприємст ва, що поділяють його цілі та і нтереси.

Відповідно до пункту 3.1 Ст атуту Кооперативу членами кооперативу можуть бути г ромадяни України, іноземці т а особи без громадянства, юри дичні особи України та інозе мних держав, що діють через своїх представників, які вин если вступний внесок та пай у розмірах, визначених Стату том Кооперативу, додержуют ься вимог Статуту і корис туються правом ухвального го лосу. Членом кооперативу мож е бути фізична особа, яка дося гла 16-річного віку і виявила б ажання брати участь у його ді яльності. Кооператив зобов' язаний вести облік своїх чле нів та видати кожному з них по свідчення про членство.

Зі змісту пункту 3.1 Статут у Споживчого кооперативу “ Підприємці ринку “Фіолентов ський”, статті 10 Закону Украї ни “Про кооперацію”, статей 5, 6 Закону України “Про споживч у кооперацію”, вбачається, що індивідуальними членами К ооперативу можуть бути тільки фізичні особи, обме ження щодо наявності статусу підприємця або іншого стату су не встановлено, тобто ОС ОБА_1 являється членом Спож ивчого кооперативу “Підприє мці ринку “Фіолентовський” с аме фізична особа.

Зазначена правова позиція викладена також у постанові Вищого господарського суду України від 23.12.2010 у справі № 5020-10/168.

Таким чином, суд дійшов висн овку, що оскаржуваним рішенн ям ОСОБА_1 було виклчюено із членів кооперативу саме я к громадянина, тому права О СОБА_1 зачіпаються саме як г ромадянина, а не як фізичної о соби-підприємця.

Фізичні особи, які здійснюю ть підприємницьку діяльніст ь без створення юридичної ос оби і в установленому порядк у набули статусу суб' єкта п ідприємницької діяльності, м ають право на звернення до го сподарського суду за захисто м своїх порушених або оспорю ваних прав і охоронюваних за коном інтересів.

Тому, суд вважає за необхідн е з' ясувати за захистом яки х саме прав підприємець ОСО БА_1 звернувся до господарс ького суду та чи позбавляєть ся підприємець можливості зд ійснювати підприємницьку ді яльність на ринку “Фіолентів ський” внаслідок виключення його з членів кооперативу.

Так, Наказом Міністерства е кономіки та з питань європей ської інтеграції України, Мі ністерства внутрішніх справ України, Державної податков ої адміністрації України, Де ржавного комітету стандарти зації, метрології та сертифі кації України 26.02.02 № 57/188/84/105 затвер джено Правила торгівлі на ри нках.

Відповідно до пункту 1 Прави л торгівлі на ринках, ці Прави ла визначають вимоги щодо фу нкціонування створених в уст ановленому порядку ринків ус іх форм власності, організац ії оптового та роздрібного п родажу на них сільгосппродук тів, продовольчих і непродов ольчих товарів, худоби, твари н, кормів тощо, надання послуг , додержання ветеринарних, са нітарних, протипожежних вимо г і правил безпеки праці на ри нках, прав споживачів і вимог податкового законодавства.

Відповідно до пунктів 2-4 Пра вил торгівлі на ринках, ринок - це суб'єкт господарювання, с творений на відведеній за рі шенням місцевого органу вико навчої влади чи органу місце вого самоврядування земельн ій ділянці і зареєстрований в установленому порядку, фун кціональними обов'язками яко го є надання послуг та створе ння для продавців і покупців належних умов у процесі купі влі-продажу товарів за цінам и, що складаються залежно від попиту і пропозицій.

Ринок незалежно від форми в ласності та організаційно-пр авової форми керується у сво їй діяльності законодавство м України.

Торгівлю на ринках можуть з дійснювати фізичні особи - гр омадяни України, іноземні гр омадяни, особи без громадянс тва, суб'єкти підприємницько ї діяльності, а також юридичн і особи незалежно від форм вл асності.

Пункт 13 Правил торгівлі на р инках закріплює поняття торг овельного місця - площа, відве дена для розміщення необхідн ого для торгівлі інвентарю (в агів, лотків тощо) та здійснен ня продажу продукції з прила вків (столів), транспортних за собів, причепів, візків (у тому числі ручних), у контейнерах, кіосках, палатках тощо.

Пунктом 2 Наказу від 26.02.2002 № 57/188/84 /105 про затвердження Правил то ргівлі на ринках встановлено , що Правила торгівлі на ринка х носять рекомендаційний хар актер для затвердження прави л торгівлі органами місцевог о самоврядування.

Судом встановлено, що рішен ням Севастопольської місько ї ради № 1879 від 06.04.2004 було затверд жено Правила торгівлі на рин ках м. Севастополя.

Так, частиною 4 пункту 16 Прави л торгівлі на ринках м. Севаст ополя встановлено, що у випад ку використання торгового мі сця на умовах оренди у продав ця має бути копія угоди з адмі ністрацією ринку.

Пунктом 20 Правил торгівлі н а ринках м. Севастополя перед бачено, що адміністрація рин ку при наданні продавцям т орговельних місць на визначе ний строк укладає з ними пись мову угоду, в якій рекоменд ується встановити строк дії угоди, асортимент (вид) товару , які реалізуються, розташува ння торгового місця, умови ор енди торгового місця, розмір і порядок оплати за оренду ма йна, перелік послуг, які надає ринок, та їх вартість.

Таким чином, права ОСОБА_1 як фізичної особи-підприєм ця оскаржуваним рішенням про виключення його членів кооп еративу, як громадянина, не по рушуються, а сам ОСОБА_1, як фізична особа-підприємець, н е позбавляється можливості з дійснювати підприємницьку д іяльність на ринку “Фіоленті вський” внаслідок виключенн я його з членів кооперативу.

Оскільки позов подано ОС ОБА_1 саме як фізичною особо ю-підприємцем, то суд відмовл яє у задоволенні позову з огл яду на відсутність порушених прав ОСОБА_1 саме як фізич ної особи-підприємця.

В той же час, суд звертає ува гу ОСОБА_1 на той факт, що йо го права можуть бути захищен і як права громадянина в поря дку цивільного судочинства в суді загальної юрисдикції, о скільки, з огляду на положенн я пункту 4 частини першої стат ті 12 Господарського процесуа льного кодексу України, стат ті 167 Господарського кодексу У країни, статті 1 Закону Україн и "Про господарські товарист ва", статті 2 Закону України “П ро кооперацію” та пункту 3 Пос танови Пленуму Верховного Су ду України № 13 від 24.10.2008 “Про прак тику розгляду судами корпора тивних спорів”, спір за участ ю суб'єкту господарювання, як ий не є господарським товари ством (кооператив, приватне, к олективне підприємство тощо ) не є корпоративним.

Надаючи правову оцінку п озовним вимогам ОСОБА_1 в частині вимог про зобов`язан ня Споживчого кооперативу “П ідприємці ринку “Фіолентовс ький” знову закріпити за ним надану раніше земельну діля нку, пойменовану згідно схем и розташування ділянок, як мі сце № 2 в ряду «Z», то суд вважає такі вимоги не підлягаючими задоволенню виходячи з насту пного.

Листом (а.с.13) Споживчий коо ператив „Підприємці ринку „Ф іолентівський” повідомив по зивача про те, що рішенням П равління Кооперативу, офор мленим протоколом № 8 від 14.01.2008, й ому буде надано земельну діл янку площею 24 м2 для будівницт ва торгівельного павільйону згідно з наведеною схемою. Ви ділення земельної ділянки зд ійснюватиметься після уклад ення та державної реєстрації договору оренди земельної д ілянки площею 2,85 га за адресою : Фіолентівське шосе, 6 у м. Сева стополі.

Як вбачається з матеріалі в справи, 23.07.2008 між Севастопольс ькою міською Радою (Орендода вець) та СК „Підприємці ринку „Фіолентівський” (Орендар) у кладений Договір оренди земе льної ділянки б/н (далі - Дого вір оренди землі), згідно з пун ктами 1.1, 2.1 Договору оренди зем лі Орендодавець надає, а Орен дар приймає в строкове платн е користування земельну діля нку, загальною площею 2,8500 га, як а знаходиться за адресою: м. Се вастополь, Фіолентівське шос е, 6, - для будівництва та обсл уговування речового ринку з віднесенням цих земель до ка тегорії земель житлової та г ромадської забудови. Договір зареєстрований у Севастопол ьській міській філії ДП „Цен тр Державного земельного кад астру при Державному комітет і України по земельних ресур сах”, про що у Державному реєс трі земель вчинено запис від 12.08.2008 за № 040865900093.

На виконання досягнутих до мовленостей Споживчий коопе ратив „Підприємці ринку „Фіо лентівський” запропонував ф ізичній особі-підприємцю О СОБА_1 укласти договір про д ольову участь у будівництві (далі - Договір), який би визна чав умови будівництва та екс плуатації підприємцем торгі вельного об' єкта на земельн ій ділянці площею 2,85 га, розташ ованій за адресою: м. Севастоп оль, Фіолентівське шосе, 6 (пун кт 1.1 Договору). За умовами цьог о Договору Сторони стають сп іввласниками торгівельного об' єкта з розміром часток: А дміністрація (Споживчий кооп ератив „Підприємці ринку „Фі олентівський”) - 5/100, Підприєм ець - 95/100 (пункт 1.6 проекту Догов ору) (а.с.31-33).

25.04.2009 ОСОБА_1 направив на а дресу Кооперативу лист, в якому просив розглянути і пі дписати його варіант договор у дольової участі в будівниц тві двоповерхового торговел ьного об`єкту у зв`язку з тим, щ о на представленому Кооперат ивом договорі не обумовлені основні умови договору, вклю чено пункти, які не стосуютьс я договору дольової участі, а відносяться до договору про надання послуг та договору п ідряду.

Фактично договір про дольо ву участь у будівництві, який би визначав умови будівницт ва та експлуатації підприємц ем торгівельного об' єкта на земельній ділянці площею 2,85 г а, між сторонами у справі не ук ладено.

Відповідно до статті 15 Циві льного кодексу України, кожн а особа має право на захист св ого цивільного права у разі й ого порушення, невизнання аб о оспорювання, а також свого і нтересу, який не суперечить з агальним засадам цивільного законодавства.

Статтею 20 Господарського ко дексу України та статтею 16 Цив ільного кодексу України вста новлено, що кожна особа, і зокр ема суб' єкт господарювання , має право звернутися до суду за захистом своїх прав і зако нних інтересів. Цими ж стаття ми визначені шляхи (способи) з ахисту прав та законних інте ресів особи.

Згідно зі статтею 16 Цивільн ого кодексу України способам и захисту цивільних прав та і нтересів можуть бути:

1) визнання права;

2) визнання правочину н едійсним;

3) припинення дії, яка п орушує право;

4) відновлення станови ща, яке існувало до порушення ;

5) примусове виконання обов' язку в натурі;

6) зміна правовідношен ня;

7) припинення правовід ношення;

8) відшкодування збитк ів та інші способи відшкодув ання майнової шкоди;

9) відшкодування морал ьної (немайнової) шкоди;

10) визнання незаконни ми рішення, дій чи бездіяльно сті органу державної влади, о ргану влади Автономної Респу бліки Крим або органу місцев ого самоврядування, їхніх по садових і службових осіб.

Суд може захистити цивіль не право або інтерес іншим сп особом, що встановлений дого вором або законом.

Аналогічні положення міст ить стаття 20 Господарського к одексу України, який є спеціа льним законом по відношенню до Цивільного кодексу Україн и.

Відповідно до частини друг ої статті 20 Господарського ко дексу України права та закон ні інтереси суб' єктів госпо дарювання та споживачів захи щаються шляхом:

- визнання наявн ості або відсутності прав;

- визнання повніст ю або частково недійсними ак тів органів державної влади та органів місцевого самовря дування, актів інших суб' єк тів, що суперечать законодав ству, ущемляють права та зако нні інтереси суб' єкта госпо дарювання або споживачів;

- визнання недійсн ими господарських угод з під став, передбачених законом;

- відновлення стан овища, яке існувало до поруше ння прав та законних інтерес ів суб' єктів господарюванн я;

- припинення дій, що порушують право або створюю ть загрозу його порушення;

- присудження до ви конання обов' язку в натурі;

- відшкодування зби тків;

- застосування штрафн их санкцій;

- застосування о перативно-господарських сан кцій;

- застосування адм іністративно-господарських санкцій;

- установлення, змі ни і припинення господарськи х правовідносин;

- іншими способами , передбаченими законом.

Частиною третьою цієї ст атті передбачено, що порядок захисту прав суб' єктів гос подарювання та споживачів ви значається цим Кодексом, інш ими законами.

Спосіб захисту обирається залежно від права, за захисто м якого звертається особа.

Так, набуття і реалізація пр ав на землю громадянами та юр идичними особами унормовані главою 19 Земельного кодексу У країни.

Відповідно до частини друг ої статті 116 зазначеного Кодек су, набуття права на землю гро мадянами та юридичними особа ми здійснюється шляхом перед ачі земельних ділянок у влас ність або надання їх у корист ування.

Як встановлено судом, відпо відач є орендарем земельної ділянки площею 2,8500 га, яка знах одиться за адресою: м. Севасто поль, Фіолентовське шосе, 6, на підставі договору оренди ві д 23.07.2008.

Право оренди земельної діл янки - це засноване на догов орі строкове платне володінн я і користування земельною д ілянкою, необхідною орендаре ві для провадження підприємн ицької та іншої діяльності (ч . 1 ст. 93 ЗК України).

Земельні ділянки можуть пе редаватися в оренду громадян ам та юридичним особам Украї ни, іноземним громадянам і ос обам без громадянства, інозе мним юридичним особам, міжна родним об' єднанням і органі заціям, а також іноземним дер жавам (ч. 2 ст. 93 ЗК України).

Орендована земельна ділян ка або її частина може за згод ою орендодавця передаватись орендарем у володіння та кор истування іншій особі (субор енда) (ч. 4 ст. 93 ЗК України).

Порядок передачі земельни х ділянок в оренду передбаче ний статтею 124 Земельного коде ксу України. Згідно з частино ю першою зазначеної норми, пе редача в оренду земельних ді лянок, що перебувають у держа вній або комунальній власнос ті, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування чи договору купівлі-продажу пр ава оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладання договору ор енди земельної ділянки.

Питання виникнення права в ласності та права користуван ня земельною ділянкою унормо вані статтею 125 Земельного код ексу України. Так, відповідно до вказаної статті, право вла сності та право постійного к ористування на земельну діля нку виникає після одержання її власником або користуваче м документа, що посвідчує пра во власності чи право постій ного користування земельною ділянкою, та його державної р еєстрації. Право на оренду зе мельної ділянки виникає післ я укладання договору оренди і його державної реєстрації.

Згідно зі статтею 126 Земельн ого кодексу України право вл асності на земельну ділянку і право постійного користува ння земельною ділянкою посві дчується державними актами, право оренди земельної ділян ки посвідчується договором о ренди землі, зареєстрованим відповідно до закону.

Суд звертає увагу на те, що у позовній заяві фізична особ а-підприємець ОСОБА_1 вима гає від Споживчого кооперати ву „Підприємці ринку „Фіолен тівський” закріпити за ним надану раніше земельну д ілянку.

Частиною другою статті 116 Зе мельного Кодексу України пер едбачено, що набуття права на землю громадянами та юридич ними особами здійснюється шляхом передачі земельних д ілянок у власність або н адання їх у користування. Т акого способу захисту прав я к „закріплення земельної ділянки” чинним законода вством України не передбачен о.

Отже, позивачем неправильн о обраний спосіб захисту пор ушеного права.

У свою чергу, невірно обра ний спосіб захисту права та і нтересу є підставою для відм ови в позові.

Аналогічна правова позиці я викладена в пункті 14 Інформа ційного листа Вищого господа рського суду України „Про де які питання практики застосу вання норм Господарського пр оцесуального кодексу Україн и, порушені у доповідних запи сках про роботу господарськи х судів у 2004 році” № 01-8/344 від 11.04.2005 (з наступними змінами і доповн еннями), в якому зазначено, що суд, дійшовши висновку, що пре дмет позову не відповідає вс тановленим законом або догов ором способам захисту прав, п овинен відмовити у позові.

Беручи до уваги вищевиклад ене, позовні вимоги задоволе нню не підлягають.

Що стосується позовних в имог ОСОБА_1 в частині вим ог про зобов`язання Споживчо го кооперативу “Підприємці р инку “Фіолентовський” повер нути торговельний павільйон ОСОБА_1 на територію ринк у на закріплене за ним місце, то суд також відмовляє у за доволенні позовних вимог у з в`язку з відсутністю закріпл еного за ОСОБА_1 місця та з а відсутності у ОСОБА_1 оф ормленого відповідно до вимо г чинного законодавства прав а на земельну ділянку.

За правилами статті 49 Госпо дарського процесуального ко дексу України при відмові в з адоволенні позову витрати, п ов'язані з розглядом справи, п окладаються на Позивача.

Керуючись статтями 49, 82-85 Госп одарського процесуального к одексу України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову відм овити в повному обсязі.

Суддя підпис О.С. Погребняк

Повне рішення в п орядку статті 84 ГПК України

оформлено і підписано 14.01.2011.

СудГосподарський суд м. Севастополя
Дата ухвалення рішення12.01.2011
Оприлюднено26.01.2011
Номер документу13499945
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5020-4/227

Постанова від 21.03.2011

Господарське

Севастопольський апеляційний господарський суд

Борисова Юлія Володимирівна

Ухвала від 28.02.2011

Господарське

Севастопольський апеляційний господарський суд

Борисова Юлія Володимирівна

Ухвала від 07.02.2011

Господарське

Севастопольський апеляційний господарський суд

Лисенко Валентина Анатоліївна

Рішення від 12.01.2011

Господарське

Господарський суд м. Севастополя

Погребняк Олексій Станіславович

Постанова від 03.11.2009

Господарське

Господарський суд м. Севастополя

Погребняк Олексій Станіславович

Ухвала від 19.10.2009

Господарське

Господарський суд м. Севастополя

Погребняк О.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні