Рішення
від 01.02.2011 по справі 16/147
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

16/147     

  

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

        01.02.2011 р.                                                                      Справа №16/147     

За позовом  Товариства з обмеженою відповідальністю "Алфаінтерпласт"

до   Товариства з обмеженою відповідальністю "Дуже смачно" в особі Полтавської філії

про стягнення грошових коштів в сумі 125878,72 грн.

                                                                           Суддя Тимощенко О.М.

                                                                        Представники сторін:

від позивача: Войло І.І.  

від відповідача:  відсутні

СУТЬ СПРАВИ: розглядається позовна заява про  стягнення з   Товариства з обмеженою відповідальністю "Дуже смачно" в особі Полтавської філії на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Алфаінтерпласт" заборгованості по оплаті поставленого товару в розмірі 112299,30грн., штрафної неустойки в розмірі 11629,42грн. та суму процентів річних в розмірі 1950,00грн.

Відповідач повноважного представника в судове засідання не направив, повідомлявся належним чином про час та місце проведення судового засідання, але ухвали суду, що направлялись за адресою вказаною позивачем у позові (вул.Хлібозаводська, 7, м. Полтава, 36009) та наданим позивачем   витягом  з ЄДР ( згідно якого місцезнаходження  юридичної особи ТОВ "Дуже смачно" -  м. Київ, вул. Володимирівська, 89/91, кв.22) повернулись до суду без вручення адресату із відміткою пошти "організація вибула".

   Відповідно до пункту 3.5.11 Інструкції з діловодства в господарських судах України, затвердженої наказом Вищого господарського суду України № 75 від 10.12.2002 року (з подальшими змінами), перший, належним чином підписаний, примірник процесуального документа (ухвали, рішення, постанови) залишається у справі; на звороті у лівому нижньому куті цього примірника проставляється відповідний штамп суду з відміткою про відправку документа, що містить: вихідний реєстраційний номер, загальну кількість відправлених примірників документа, дату відправки, підпис працівника, яким вона здійснена.

 Відмітки на ухвалах  суду від 20.12.2010 року, від 11.01.2011 року про порушення провадження у справі та відкладення розгляду справи  оформлені відповідно до наведених вимог названої Інструкції, а тому зазначеним  підтверджується  належне надіслання копій ухвали сторонам судового процесу.

    До повноважень господарських судів не відноситься з'ясування фактичного місцезнаходження юридичних осіб  - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій, у зв'язку з чим відповідні процесуальні документи надсилаються господарським судом згідно з поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи.

   В зв'язку з тим, що необхідних для вирішення спору доказів наявних в матеріалах справи достатньо, господарський суд двічі повідомляв належним чином відповідача про дату, час і місце судового розгляду, згідно з п. 3.5.11 Інструкції з діловодства в господарських судах України, затвердженої наказом Вищого господарського суду України від 10.12.2002 р. N 75, і це підтверджується журналом вихідної кореспонденції канцелярії господарського суду Полтавської області, відповідними відмітками на копіях ухвал, наявних в її матеріалах, справа розглядається без участі представника відповідача за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив:

Між товариством з обмеженою відповідальністю «Алфаінтерпласт»та Товариством з обмеженою  відповідальністю «Дуже смачно»в особі Полтавської філії було укладено два договори купівлі продажу № 10-11 від 27.11.2009 року та №4-02 від 26.02.2010 року.

На виконання умов  вказаних договорів  відповідачу  було  поставлено позивачем товарно-матеріальних   цінностей   на   загальну   суму   169232  грн. по накладним № РН-0000522 від 30.11.2009 року (по договору №10-11) та № РН-0000081 від 26.02.2010 року ( по договору №4-02).

Відповідач отримав товар через представника по довіреностям  №456 від 30. 11.2009 р. та  №011 від 26.02.2010р.

Відповідно до п.3.1. Договору № 10-11 від 27.11.2009 року розрахунок за товар здійснюється частинами від суми - протягом 45 (сорока п'яти) календарних днів з дня підписання накладної в рамках цього договору;  п.3.1. Договору № 4-02 від 26.02.2010 року передбачає, що розрахунок за товар здійснюється частинами від суми - протягом 45 (сорока п'яти) календарних днів з моменту отримання товару.

Відповідач не виконав належно своїх зобов'язань по оплаті за поставлений товар згідно вище вказаних договорів. Оплату здійснював частково, періодичними платежами в період з 15.03.10 року по 14.09.2010 року. Станом на 06.12.2010 року за ТОВ «Дуже смачно" в особі Полтавської філії існує  заборгованість в розмірі 112299,30 грн. перед позивачем.

Згідно ст.11 ЦК України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Відповідно до ст.626 ЦК України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Договір є обов'язковим для виконання сторонами (ст.629 ЦК України). Відповідно до ст.631 ЦК України, строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права та виконати обов'язки відповідно до договору.

 Частиною першою ст. 530 ЦК України встановлено, що якщо у зобов'язанні  встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк.

Матеріали справи свідчать про те, що між позивачем та відповідачем у справі виникли зобов'язання з договору купівлі - продажу, згідно якого, в силу ст. 655 ЦК України, продавець зобов'язується передати майно у власність покупцеві, а покупець зобов'язується прийняти майно і сплатити за нього певну грошову суму.

Згідно норм цивільного та господарського законодавства договір купівлі-продажу є оплатним, тобто при набуванні речі у власність, покупець сплачує продавцеві вартість (ціну) речі, яка обумовлена договором, зобов'язуючим, що обумовлено взаємним виникненням у кожної із сторін прав та обов'язків, а саме, зобов'язання продавця передати покупцю річ та право вимоги оплати і зобов'язання покупця сплати вартість отриманої речі та право її вимоги. Даний договір є консенсуальним, оскільки права та обов'язки  виникають  вже  в  момент досягнення  ними  угоди  за  всіма  істотними умовами.  Отже,  змістом договору  купівлі  продажу є ті  умови,  з  приводу яких сторони досягли згоди.

За змістом статті 692 ЦК України покупець зобов'язаний оплатити продукцію (товар) після його прийняття або прийняття товарно-розпорядчих документів на нього, якщо договором чи товарно-розпорядчими документами не визначено іншого строку оплати.

У відповідності до ст. 509 Цивільного кодексу України, ст. 173 Господарського кодексу України, в силу господарського зобов'язання, яке виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання, один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій. а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Відповідно до вимог ст. 526 Цивільного кодексу України, ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Відповідно до ст.546 ЦК України, виконання зобов'язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком. Правочин щодо забезпечення виконання зобов'язання  вчиняється у письмовій формі (ст.547 ЦК України).

Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання (ст.549 ЦК України). Предметом неустойки може бути грошова сума, рухоме і нерухоме майно. Якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства (ст.551 ЦК України).

          З огляду на ч.6 ст.232 Господарського кодексу, нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.

Згідно ст.1 Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань", платники грошових коштів  сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін. Відповідно до ст.2 цього закону, розмір пені обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки НБУ, що діяла у період, за який сплачується пеня.

Відповідно до п. п. 6.2  Договорів відповідачу за порушення термінів розрахунків позивачем правомірно  нарахована пеня в розмірі 1% від суми боргу, але не більше подвійної облікової ставки НБУ за кожен день прострочки, розмір якої становить  11629,42 грн.

Відповідно до ст.625 Цивільного кодексу України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити  три проценти річних з простроченої суми, якщо законом або договором не встановлений інший розмір процентів. Сума річних, що підлягає стягненню становить 1950 грн.

Таким чином, з огляду на викладене, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги є правомірними, обґрунтованими, підтверджуються належними доказами, що є у матеріалах справи, тому підлягають задоволенню.

На підставі матеріалів справи та керуючись  33,43,49,75,82-85   ГПК України, суддя, -

В И Р І Ш И В :

1. Позовні вимоги задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Дуже смачно" в особі Полтавської філії (36009, м. Полтава, вул. Хлібозаводська,7, р/р 26003050002655 в Кременчуцькій філії АКБ "Індустріалбанк", МФО 331304 ІПН 34803941,  свідоцтво № 100010218, код ЄДРПОУ 34803941) на користь  Товариства з обмеженою відповідальністю "Алфаінтерпласт" (43024, м. Луцьк, вул.Рівненська, 76а, р/р 26005055494110 в ВГРУ КБ "Приватбанк", МФО 303440, код ЄДРПОУ 20054570) заборгованості   по оплаті поставленого товару в розмірі 112299,30 грн., пеню   в розмірі 11629,42грн.,  суму процентів річних в розмірі 1950,00грн.,  1258,79 грн. державного мита та 236грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

          Суддя                                                                              О.М.Тимощенко

СудГосподарський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення01.02.2011
Оприлюднено04.02.2011
Номер документу13600150
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —16/147

Ухвала від 23.07.2020

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Немченко Л.М.

Рішення від 22.06.2011

Господарське

Господарський суд Донецької області

Манжур В.В.

Ухвала від 01.06.2011

Господарське

Господарський суд Донецької області

Манжур В.В.

Постанова від 12.10.2011

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Юркевич М.В.

Ухвала від 03.03.2010

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Калашник В. О.

Ухвала від 23.02.2010

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Калашник В. О.

Постанова від 12.02.2015

Господарське

Вищий господарський суд України

Кривда Д.C.

Ухвала від 03.02.2015

Господарське

Вищий господарський суд України

Кривда Д.C.

Постанова від 10.12.2014

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Данко Л.С.

Ухвала від 06.11.2014

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Данко Л.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні