ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУ Д УКРАЇНИ
УХВАЛА
21 лютого 2011 р. № 47/167-10 (57/294-09)
Вищий господарський су д України у складі колегії су ддів:
Головуючого Кота О.В.
суддів Шевчук С.Р.
Кролевець О.А.
перевіривши касаційну ск аргу фізичної особи - підприєм ця ОСОБА_4
на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 13.10.2010р .
у справі № 47/167-10 господарського суду Х арківської області
за позовом 1.фізичної особи - підприєм ця ОСОБА_5,
2.фізичної особи - підприєм ця ОСОБА_6,
3.фізичної особи - підприєм ця ОСОБА_7
до Харківської міської ради
треті особи 1.фізична особа - підприєме ць ОСОБА_4,
2.Інспекція державного архі тектурно-будівельного контр олю у Харківській області,
3.ОСОБА_8
про визнання права власності
Фізична особа-підприєм ець ОСОБА_4 повторно зверн увся до Вищого господарськог о суду України з касаційною с каргою від 13.01.2011р. на постанову Харківського апеляційного г осподарського суду від 13.10.2010р. у справі № 47/167-10.
Одночасно скаржником заяв лено клопотання про відновле ння пропущеного строку для п одання касаційної скарги, з м отивів того, що вперше подана касаційна скарга залишена б ез розгляду.
Відповідно до вимог ст. 110 Гос подарського процесуального кодексу України касаційна с карга може бути подана протя гом двадцяти днів з дня набра ння рішенням місцевого госпо дарського суду чи постановою апеляційного господарськог о суду законної сили.
Оскаржувана постанова Хар ківського апеляційного госп одарського суду прийнята 13.10.201 0р. Тоді як, з касаційною скарг ою ФОП ОСОБА_4 звернувся л ише 13.01.2010р., про що свідчить штам п Харківського апеляційного господарського суду, тобто і з значним пропуском встановл еного ст. 110 ГПК України процес уального строку.
Згідно до частини 1 статті 53 Г ПК України за заявою сторони , прокурора чи з своєї ініціат иви господарський суд може в изнати причину пропуску вста новленого законом процесуал ьного строку поважною і відн овити пропущений строк. При ц ьому, Господарський процесуа льний кодекс України не пов' язує право суду відновити пр опущений строк з певним коло м обставин, що спричинили про пуск строку. Отже, у кожному ви падку, суд з урахуванням конк ретних обставин пропуску стр оку оцінює доводи, що наведен і на обґрунтування клопотанн я про його відновлення, та роб ить висновок щодо поважності чи не поважності причин проп уску строку.
Розглянувши подане скаржн иком клопотання колегія судд ів дійшла висновку, що заявни к не навів поважних причин та кого значного пропуску строк у.
При цьому, колегія суддів вр аховує, що скаржник вже зверт ався до Вищого господарськог о суду України з касаційною с каргою, однак ухвалою від 10.12.2010р . її було повернуто без розгля ду, що свідчить про власну нед балість скаржника і перебува є у причинному зв' язку знач ного пропуску встановленого статтею 110 ГПК України процес уального строку на подання к асаційної скарги.
За таких обставин та врахов уючи що з дня прийняття оскар жуваного судового рішення ми нув значний проміжок часу, а н аведені скаржником причини н е є поважними, Вищий господар ський суд України не вбачає п ідстав для задоволення пода ного клопотання, а тому згідн о приписів ст.53 ГПК України сл ід відмовити у відновленні п ропущеного строку.
Враховуючи наведене та кер уючись ст.ст. 53, 86, 110, п. 5 ст.1113 Госпо дарського процесуального Ко дексу України, суд
У Х В А Л И В:
1. Відхилити клопотан ня фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 про відновлення п ропущеного строку для подачі касаційної скарги, відмовит и у відновленні пропущеного процесуального строку.
2. Касаційну скаргу з додан ими до неї документами повер нути скаржнику.
Головуючий О.В. Кот
С у д д я С .Р. Шевчук
С у д д я О.А. Кролевець
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 21.02.2011 |
Оприлюднено | 28.03.2011 |
Номер документу | 14345695 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Шевчук C. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні