ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУ Д УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 березня 2011 р. № 19/147-27/99
Вищий господарський суд У країни у складі: суддя Се ліваненко В.П. - головуючий, с удді Бенедисюк І.М. і Львов Б .Ю.,
розглянувши касаційну ска ргу приватного підприє мства "КуДі", м. Львів,
на рішення господарсь кого суду Полтавської област і від 30.09.2010
та постанову Харківсь кого апеляційного господарс ького суду від 01.12.2010
зі справи № 19/147-27/99
за позовом приватного підприємства "КуДі" (далі - Пі дприємство)
до фізичної особи-під приємця ОСОБА_2 (далі - Пі дприємець), м. Полтава,
третя особа на стороні поз ивача, яка не заявляє самості йних вимог на предмет спору, - ОСОБА_3, м. Львів,
про захист прав інтел ектуальної власності,
за участю представників:
позивача - не з' яви вся,
відповідача - ОСОБА_ 4,
третьої особи - не з' явився,
ВСТАНОВИВ:
Підприємство як власник т орговельних марок (знаків дл я товарів і послуг) за свідоцт вами України №№ 77796 "OPTICUM" та № 83616 "GLOBO" д ля товарів і послуг 9 (зокрема, приймачі супутникових канал ів, ресивери), 37, 38 класів Міжнар одної класифікації товарів і послуг звернулося до господ арського суду Полтавської об ласті з позовом (з урахування м подальшої зміни та уточнен ь позовних вимог) про: визнанн я використання зазначених зн аків для товарів і послуг Під приємцем неправомірним; зобо в'язання Підприємця не викор истовувати знаки для товарів і послуг "OPTICUM" та "GLOBO"; визнання не правомірним використання Пі дприємцем ділової репутації Підприємства; зобов'язання П ідприємця не використовуват и ділову репутацію Підприємс тва; визнання дій Підприємця фактом недобросовісної конк уренції; зобов'язання Підпри ємця не здійснювати дій, пов'я заних з недобросовісною конк уренцією стосовно Підприємс тва; визнання дій Підприємця фактом введення в обіг фальс ифікованої та не сертифікова ної продукції; стягнення з Пі дприємця моральних збитків у сумі 15 000 грн.
Рішенням господарського с уду Полтавської області від 30.09.2010 (суддя Солодюк О.В.), залишен им без змін постановою Харкі вського апеляційного господ арського суду від 01.12.2010 (колегія суддів у складі: Могилєвкі н Ю.О. - головуючий суддя, су дді Пушай В.І., Плужник О.В.), у по зові відмовлено повністю.
Прийнятті судові рішення з посиланням на приписи стате й 427, 492, 494, 495 Цивільного кодексу Ук раїни (далі - ЦК України) та ст атті 1, 5, 16 Закону України від 15.12.1 993 № 3689-XII "Про охорону прав на знак и для товарів і послуг" (далі - Закон № 3689) мотивовано недовед еністю позивачем ні порушенн я відповідачем його майнових прав на зазначені торговель ні марки, ані використання йо го ділової репутації.
У касаційній скарзі до Вищо го господарського суду Украї ни Підприємство просить ріше ння місцевого та постанову а пеляційного господарських с удів зі справи скасувати вна слідок їх прийняття з поруше нням норм матеріального і пр оцесуального права та прийня ти нове рішення про повне зад оволення позову.
Підприємець подав відзив н а касаційну скаргу, в якому за значив про безпідставність ї ї доводів та просив судові рі шення зі справи залишити без змін, а скаргу - задоволення .
Учасників судового процес у відповідно до вимог статті 1114 Господарського процесуаль ного кодексу (далі - ГПК Укра їни) належним чином повідомл ено про час і місце розгляду к асаційної скарги.
Перевіривши повноту встан овлення попередніми судовим и інстанціями обставин справ и та правильність застосуван ня ними норм матеріального і процесуального права, заслу хавши представника відповід ача, Вищий господарський суд України дійшов висновку про відсутність підстав для зад оволення касаційної скарги з урахуванням такого.
Відповідно до ч астин пер шої та другої статті 494 ЦК Укра їни набуття права інтелектуа льної власності на торговель ну марку засвідчується свідо цтвом. Умови та порядок видач і свідоцтва встановлюються з аконом. Обсяг правової о хорони торговельної марки ви значається наведеними у свід оцтві її зображенням та пере ліком товарів і послуг, якщо і нше не встановлено законом.
Згідно з частиною першою ст атті 495 ЦК України майновими п равами інтелектуальної влас ності на торговельну марку є , зокрема: право на використан ня торговельної марки; виклю чне право дозволяти використ ання торговельної марки; вик лючне право перешкоджати неп равомірному використанню то рговельної марки, в тому числ і забороняти таке використан ня.
Пунктом 4 статті 5 Закону № 3689 в становлено, що обсяг пра вової охорони, що надається, в изначається зображенням зна ка та переліком товарів і пос луг, внесеними до Реєстру , і засвідчується свідоцтво м з наведеними у ньому копією внесеного до Реєстру зображ ення знака та переліком това рів і послуг.
За приписами пункту 2 статті 16 Закону № 3689 свідоцтво на дає його власнику право вико ристовувати знак та інші пра ва, визначені цим Законом .
Пункти 4, 5, 8, 9 цієї статті Зако ну містять приписи щодо: визн ачення використання знака; з місту права на заборону непр авомірного використання; над ання дозволу на використання знака на підставі ліцензійн ого договору.
Відповідно до статті 20 Зако ну № 3689 будь-яке посягання на пр ава власника свідоцтва, пере дбачені статтею 16 цього Закон у, в тому числі вчинення без зг оди власника свідоцтва дій, щ о потребують його згоди, та го тування до вчинення таких ді й, вважається порушенням пра в власника свідоцтва, що тягн е за собою відповідальність згідно з чинним законодавств ом України. На вимогу власник а свідоцтва таке порушення п овинно бути припинено, а пору шник зобов'язаний відшкодува ти власнику свідоцтва заподі яні збитки. Вимагати поновле ння порушених прав власника свідоцтва може за його згодо ю також особа, яка придбала лі цензію.
Водночас у прийнятті судов их рішень зі справи місцевий та апеляційний господарські суди на підставі повного і вс ебічного дослідження фактич них обставин справи та перев ірки їх наявними доказами, вс тановивши як відсутність док азів використання Підприємц ем торговельних марок за сві доцтвами України № 77796 та № 83616, та к і недоведеність позивачем використання відповідачем й ого ділової репутації, дійшл и обґрунтованого висновку що до відсутності підстав для з адоволення даного позову.
Доводи Підприємства щодо б езпідставності відмови в роз гляді його позовних вимог у р едакції останньої заяви (т. 4, а .с. 29-33) спростовуються приписам и частини четвертої статті 22 Г ПК України щодо права позива ча змінити предмет позову ли ше до початку розгляду госпо дарським судом справи по сут і.
Постанова Октябрського ра йонного суду міста Полтави в ід 06.08.2008 зі справи № 3-13506/08 відповід но до статті 35 ГПК України не м ає преюдиціального значення для даної справи, а тому також не може бути підставою для за доволення вимог скаржника.
Інші доводи скаржника так с амо не спростовують висновкі в, викладених у оскаржуваних судових рішеннях. При цьому в частині встановлення фактич них обставин справи та перео цінки наявних доказів касаці йна скарга не відповідає вим огам статті 1117 ГПК України сто совно меж перегляду справи в касаційній інстанції.
Отже, рішення місцевого та п останова апеляційного госпо дарських судів зі справи від повідають встановленим ними фактичним обставинам, прийн яті з дотриманням норм матер іального і процесуального пр ава та передбачені законом п ідстави для їх скасування ві дсутні.
Керуючись статтями 1117, 1119 - 11111 ГПК України, Вищий господарс ький суд України
ПОСТАНОВИВ:
Рішення господарсь кого суду Полтавської област і від 30.09.2010 та постанову Харківс ького апеляційного господар ського суду від 01.12.2010 зі справи № 19/147-27/99 залишити без змін, а каса ційну скаргу приватного підп риємства "КуДі" - без задовол ення.
Суддя В.Селі ваненко
Суддя І.Бенедисюк
Суддя Б.Львов
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 01.03.2011 |
Оприлюднено | 28.03.2011 |
Номер документу | 14347082 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Львов Б. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні