Рішення
від 21.03.2011 по справі 50/134
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД мі ста КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницьк ого,44-Б тел. 284-18-98

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 50/134 21.03.11

За позовом Заступника прокурора Дніпровського ра йону м. Києва в інтересах держ ави в особі Державної еколог ічної інспекції в м. Києві

до Комунального підприєм ства "Дніпро - парксервіс" Дніп ровської районної у м. Києві р ади

про відшкодування шкоди в розмірі 81 770,79 грн.

Суддя Головатюк Л.Д.

Представники:

Від прокуратури Лядецька Л.В.(пом. прок. Дніпр овського р-ну м. Києва, посв. № 21 1)

Від позивача Даць ко Я.О.(дов. від 11.01.2011)

Від відповідача Лав ріненко Т.М.(дов. від 16.02.2011)

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

На розгляд господарськог о суду м. Києва передані вимог и заступника прокурора Дніпр овського району м. Києва в інт ересах держави в особі Держа вної екологічної інспекції в м. Києві до Комунального підп риємства "Дніпро - парксервіс " Дніпровської районної у м. Ки єві ради про відшкодування ш коди в розмірі 81 770,79 грн. за само вільне використання відпові дачем земельної ділянки площ ею 0,18 га по вул. Туманяна 2 у Дніп ровському районі м. Києва.

Ухвалою господарського су ду м. Києва від 22.02.2011 порушено пр овадження у справі № 50/134 та при значено її до розгляду на 14.03.2011.

В судовому засіданні 14.03.2011 бу ло оголошено перерву на 21.03.2011 дл я подання додаткових доказів по справі.

21.03.2011 в судове засідання приб ули представники прокуратур и, позивача та відповідача, да ли пояснення по справі і пода ли докази.

Представник прокуратури п одав суду додаткові письмові обґрунтування заявлених поз овних вимог та просив позов з адовольнити в повному обсязі . Представник позивача також просив позовні вимоги проку ратури задовольнити.

Представник відповідача п одав суду письмовий відзив н а позовну заяву, в якому проси в в задоволенні позову відмо вити.

Розглянувши подані докуме нти і матеріали, всебічно і по вно з' ясувавши фактичні обс тавини, на яких ґрунтується п озов та заперечення проти по зову, об' єктивно оцінивши д окази, які мають юридичне зна чення для розгляду справи і в ирішення спору по суті, заслу хавши пояснення представник ів сторін, господарський суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до ст. 36-1 Зако ну України “Про прокуратуру” прокурор звертається з позо вом до суду від імені держави та в її інтересах у разі наявн ості порушень або загрози по рушень економічних, політичн их та інших державних інтере сів внаслідок протиправних д ій фізичних або юридичних ос іб.

У відповідності з п. 4 мотиву вальної частини рішення Конс титуційного суду України від 08.04.1999 прокурор у кожному конкре тному випадку самостійно виз начає з посиланням на законо давство на підставі якого по дається позов в чому саме пол ягають порушення інтересів д ержави, обґрунтовує у позовн ій заяві необхідність її зах исту та зазначає орган, уповн оважений державою здійснюва ти відповідні функції у спір них відносинах.

Статтею 37 Закону України “П ро охорону навколишнього при родного середовища” встанов лено, що нагляд за додержання м законодавства про охорону навколишнього природного се редовища здійснює Генеральн ий прокурор України та підпо рядковані йому органи прокур атури.

При здійсненні нагляду орг ани прокуратури, згідно част ини 2 ст. 37 вказаного Закону, зас тосовують надані їм законода вством України права, включа ючи звернення до судів з позо вами про відшкодування шкоди , заподіяної в результаті пор ушення законодавства про охо рону навколишнього природно го середовища.

Преамбулою Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища” визн ачено, що охорона навколишнь ого природного середовища, р аціональне використання при родних ресурсів, забезпеченн я екологічної безпеки життєд іяльності людини - невід'ємна умова сталого економічного та соціального розвитку Укра їни.

З цією метою Україна здійсн ює на своїй території еколог ічну політику, спрямовану на збереження безпечного для і снування живої і неживої при роди навколишнього середови ща, захисту життя і здоров' я населення від негативного в пливу, зумовленого забруднен ням навколишнього природног о середовища, досягнення гар монійної взаємодії суспільс тва і природи, охорону, раціон альне використання і відтвор ення природних ресурсів.

Відповідно до ст. 1 Закону Ук раїни “Про охорону навколишн ього природного середовища” завданням законодавства про охорону навколишнього приро дного середовища є регулюван ня відносин у галузі охорони , використання і відтворення природних ресурсів, забезпе чення екологічної безпеки, з апобігання і ліквідації нега тивного впливу господарсько ї та іншої діяльності на навк олишнє природне середовище, збереження природних ресурс ів, генетичного фонду живої п рироди, ландшафтів та інших п риродних комплексів, унікаль них територій та природних о б' єктів, пов' язаних з істо рико-культурною спадщиною.

Згідно ст.ст. 4, 5 Закону Украї ни “Про охорону навколишньог о природного середовища” при родні ресурси України є влас ністю народу України, який ма є право на володіння, викорис тання та розпорядження приро дними багатствами республік и, а державній охороні і регул юванню використання на терит орії України підлягають: нав колишнє природне середовище як сукупність природних і пр иродно-соціальних умов та пр оцесів, природні ресурси, як з алучені в господарський обіг , так і невикористовувані в на родному господарстві в даний період (земля, надра, води, атм осферне повітря, ліс та інша р ослинність, тваринний світ), л андшафти та інші природні ко мплекси.

Згідно зі статтею 3 Закону У країни "Про охорону навколиш нього

природного се редовища" основними принципами охорони навко лишнього природного середов ища, зокрема, є гарантування е кологічно безпечного середо вища для життя і здоров'я люде й.

Відповідно до положень ст. 1 6 Закону України "Про охорону н авколишнього

природного середовища" державне уп равління в галузі охорони на вколишнього природного сере довища здійснюють Кабінет Міністрів України, Ради та їх виконавчі і розпорядчі ор гани, а також спеціально упов новажені на те державні орга ни по охороні навколишнього природного середовища і вико ристанню природних ресурсів та інші державні органи відп овідно до законодавства Укра їни.

Спеціально уповноваженими державними органами управлі ння в галузі охорони навколи шнього природного середовищ а і використання природних р есурсів у республіці є спеці ально уповноважений централ ьний орган виконавчої влади з питань екології та природн их ресурсів, його органи на мі сцях та інші державні органи , до компетенції яких законод авством України та Автономно ї Республіки Крим віднесено здійснення зазначених функц ій.

До компетенції спеціально уповноваженого центральног о органу виконавчої влади з п итань екології та природних ресурсів і його органів на мі сцях згідно зі статтею 20 Закон у України "Про охорону навкол ишнього природного середови ща" належить, зокрема, право зв ертатися до суду із позовами про відшкодування збитків і втрат, заподіяних в результа ті порушення законодавства п ро охорону навколишнього при родного середовища.

Відповідно до “Положення п ро Державну екологічну інспе кцію” затвердженого постано вою Кабінету Міністрів в ід 17.11.2001 № 1520 Державна екологічна інспекція є урядовим органо м державного управління, яки й діє у складі Мінприроди і йо му підпорядковується.

Основними завданнями Держ екоінспекції є: участь у межа х своєї компетенції у реаліз ації державної політики у сф ері охорони навколишнього пр иродного середовища, раціона льного використання, відтвор ення та охорони природних ре сурсів (земля, надра, поверхне ві води, атмосферне повітря, т варинний та рослинний світ, п риродні ресурси територіаль них вод, континентального ше льфу та виключної (морської) е кономічної зони України), пов одження з відходами (крім пов одження з радіоактивними від ходами), небезпечними хімічн ими речовинами, пестицидами та агрохімікатами, екологічн ої та, в межах компетенції, рад іаційної безпеки, заповідної справи; здійснення державно го контролю за додержанням в имог законодавства про охоро ну навколишнього природного середовища, раціональне вик ористання, відтворення та ох орони природних ресурсів, ек ологічну та в межах своєї ком петенції радіаційну безпеку , поводження з відходами (крім поводження з радіоактивними відходами) та небезпечними х імічними речовинами (п. 3 Полож ення).

Відповідно до Положення пр о Державну екологічну інспек цію в областях, містах Києві т а Севастополі затвердженого Наказом Міністерства охорон и навколишнього природного с ередовища України від 19.12.2006 №548 Д ержавна екологічна інспекці я в областях, містах Києві та С евастополі є спеціальним під розділом Мінприроди, який пі дзвітний та підконтрольний в частині здійснення державно го контролю Державній еколог ічній інспекції.

Інспекція в межах своїх пов новажень забезпечує реаліза цію державної політики у сфе рі охорони навколишнього при родного середовища, раціонал ьного використання, відтворе ння та охорони природних рес урсів, поводження з відходам и (крім поводження з радіоакт ивними відходами), екологічн ої та в межах своєї компетенц ії радіаційної безпеки на ві дповідній території.

Згідно з п. 5 Положення про Де ржавну екологічну інспекцію в областях, містах Києві та Се вастополі інспекція має прав о уживати в установленому по рядку заходів досудового вре гулювання спорів та подавати позови про відшкодування вт рат і збитків, завданих унасл ідок порушення вимог законод авства про охорону навколишн ього природного середовища.

Прокуратурою Дніпровськог о району м. Києва з залученням представників Державної еко логічної інспекції в місті К иєві проведено перевірку дот римання вимог земельного та природоохоронного законода вства України при облаштуван ні автомобільної стоянки та знищенні зелених насаджень п о вул. Туманяна, 2 у Дніпровськ ому районі м. Києва.

В ході перевірки встановле но, що на земельній ділянці по вул. Туманяна, 2 у Дніпровсько му районі м. Києва розміщена а втомобільна стоянка згідно д востороннього договору № 10-2 в ід 08.10.2010 між Комунальним підпри ємством «Дніпро-парксервіс» Дніпровської районної в м. Ки єві ради (далі - КП «Дніпро-пар ксервіс») та ФОП Олешко В.П. , відповідно до вказаного дог овору ФОП Олешко В.П. отри мав в експлуатацію паркуваль ний майданчик за вищевказано ю адресою.

Згідно п. 2.1.2 вищезазначеного договору оператор, тобто КП « Дніпро-парксервіс», забезпеч ує отримання необхідної для розміщення паркувального ма йданчику документації.

Судом встановлено, що на момент перевірки за вищевка заною адресою встановлено фа кт огородження самовіл ьно зайнятої земельної ділян ки площею 0,18 га сітчастим забором, розміщено вагончик охорони, наявні всі ознаки ви користання майданчика для па ркування автомобілів, без от римання документів, що посві дчують право власності чи ко ристування земельною ділянк ою.

Крім того, встановлено, що в результаті облаштування авт остоянки частина території а втомобільної стоянки площею 70 кв.м. покрита відсівом для ор ганізації паркувальних місц ь, чим самовільно пошкоджено до ступеня припинення росту газон звичайний (трав'яний по крив) без належним чином офор мленої дозвільної документа ції (ордеру на видалення зеле них насаджень), що є порушення м вимог ст. ст. 40, 68, Закону Україн и «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. 5, 40 Закону України «Про рослинн ий світ»та п. 4 «Порядку видале ння дерев, кущів, газонів і кві тників у населених пунктах»з атверджених Постановою Кабі нету Міністрів України в ід 01.08.06 № 1045 зі змінами від 07.02 10 №135.

За результатами перевірки державним інспектором Держа вної екологічної інспекції у м. Києві складено акт перевір ки дотримання вимог природоо хоронного законодавства від 25.10.2010 та проведено розрахунки з авданої шкоди, заподіяної вн аслідок самовільного зайнят тя земельної ділянки та само вільного знищення газону зви чайного при облаштуванні авт остоянки КП «Дніпро-парксерв іс»по вул. Туманяна, 2 у Дніпро вському районі м. Києва на заг альну суму 81 770, 79 грн.

Статтею 14 Конституції Украї ни передбачено, що земля є осн овним національним багатств ом, що перебуває під особливо ю охороною держави, право вла сності на землю гарантується . Це право набувається і реалі зується громадянами, юридичн ими особами та державою викл ючно відповідно до закону.

Згідно ст. 3 Земельного Код ексу України земельні віднос ини регулюються Конституціє ю України, цим Кодексом, а тако ж прийнятими відповідно до н их нормативно - правовим акта ми.

Розпорядження землями тер иторіальної громади м. Києва , передача земельних ділянок у власність громадян та юрид ичних осіб, надання земельни х ділянок у користування від носиться до повноважень Київ ської міської ради (ст. 9, п. 12 Пер ехідних положень Земельного кодексу України).

У відповідності до ст. 116 Зе мельного кодексу України, на буття права власності та пра ва користування земельними д ілянками із земель державної або комунальної власності з дійснюється за рішенням орга нів виконавчої влади або орг анів місцевого самоврядуван ня в межах їх повноважень, виз начених цим Кодексом.

Відповідно до частини 1 стат ті 124 Земельного Кодексу Украї ни передача в оренду земельн их ділянок, що перебувають у д ержавній або комунальній вла сності, здійснюється на підс таві рішення відповідного ор гану виконавчої влади або ор гану місцевого самоврядуван ня шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

Згідно ст. 125 Земельного Коде ксу України право власності, а також право постійного кор истування та оренди земельно ї ділянки виникають з момент у державної реєстрації цих п рав.

Право власності на земельн у ділянку і право постійного користування земельною діля нкою посвідчується державни ми актами. Право оренди землі оформлюється договором орен ди, який реєструється відпов ідно до закону що зазначено с т. 126 Земельного Кодексу Украї ни.

Таким чином, законодавств о України забороняє використ ання земельної ділянки до вс тановлення її меж в натурі (на місцевості), одержання держа вного акта на право власност і на земельну ділянку, держав ного акта на право постійног о користування земельною діл янкою або укладання договору оренди та їх державної реєст рації.

Документи, що підтверджуют ь право власності, користува ння або оренди земельної діл янки у КП «Дніпро-парксервіс », відсутні, що є порушенням ви мог ст. ст. 9, 116, 125, 126 Земельного код ексу України.

В статті 1 Закону України «П ро державний контроль за вик ористанням та охороною земел ь»визначено поняття «самові льне зайняття земельної діля нки», як будь - які дії особи, як і свідчать про фактичне вико ристання земельної ділянки з а відсутності рішення відпов ідного органу виконавчої вла ди чи органу місцевого самов рядування про її передачу у в ласність або надання у корис тування (оренду) або за відсут ності вчиненого правочину що до такої земельної ділянки, з а винятком дій, які відповідн о до закону є правомірними.

Таким чином, земельна ділян ка по вул. Туманяна, 2 у Дніпров ському районі м. Києва КП «Дні про-парксервіс», зайнята сам овільно, всупереч вимог Земе льного кодексу України.

Як вбачається з матеріалів справи за результатами пере вірки державним інспектором з охорони навколишнього при родного середовища в м. Києві Державної екологічної інспе кції м. Києва складено акт пер евірки дотримання вимог прир одоохоронного законодавств а № 08/87А від 25.10.2010, в якому зафіксов ано факт зайняття КП «Дніпро -парксервіс»земельної ділян ки площею 0,18 га під влаштуванн я автомобільної стоянки по в ул. Туманяна, 2 у Дніпровському районі м. Києва.

Відповідно до Методики ви значення розміру шкоди, запо діяної внаслідок самовільно го зайняття земельних діляно к, використання земельних ді лянок не за цільовим признач енням, зняття ґрунтового пок рову (родючого шару ґрунту) бе з спеціального дозволу, затв ердженого Постановою Кабіне ту Міністрів України від 25.07.2007 № 963, шкода за самовільне за йняття КП «Дніпро-парксервіс »земельної ділянки по вул. Ту маняна, 2 у Дніпровському райо ні становить 80 580,79 грн.

Крім того суд зазначає, що автостоянка по вул. Туманяна , 2 влаштована у безпосередній близькості до будівлі ліцею № 208 впритул до паркану стадіо ну, який використовується дл я проведення занять з фізичн ої культури ліцеєм та СЗШ № 125, щ о заборонено п. 23 «Положення п ро устаткування, утримання с ередніх загальноосвітніх на вчально-виховних закладів та організації навчально-вихов ного процесу», затвердженого Постановою Першого заступни ка Головного державного сані тарного лікаря України від 30.1 2.1998 № 8 та погоджено Листом Мі ністра освіти України від 1 5.02.1999 № 1/12-347.

Крім того, згідно ст.ст. 4, 5 Зак ону України «Про охорону нав колишнього природного серед овища»природні ресурси Укра їни є власністю народу Украї ни, який має право на володінн я, використання та розпорядж ення природними багатствами республіки, а державній охор оні і регулюванню використан ня на території України підл ягають: навколишнє природне середовище як сукупність при родних і природно-соціальних умов та процесів, природні ре сурси, як залучені в господар ський обіг, так і невикористо вуванні в народному господар стві в даний період (земля, над ра, води, атмосферне повітря, л іс та інша рослинність, твари нний світ), ландшафти та інші п риродні комплекси.

Стаття 28 Закону України «Пр о благоустрій населених пунк тів»передбачає, що охороні т а відновленню підлягають усі зелені насадження в межах на селених пунктів під час пров едення будь-якої діяльності. Видалення дерев, кущів, газон ів і квітників здійснюється в порядку, затвердженому Каб інетом Міністрів Україн и.

Відповідно до постанови Ка бінету Міністрів Україн и від 01.08.06 № 1045, затверджено «Поря док видалення дерев, кущів, га зонів і квітників у населени х пунктах», у п. 3 якого зазнача ється, що видалення зелених н асаджень на території населе ного пункту здійснюється за рішенням виконавчого органу міської, селищної, сільської ради на підставі ордеру.

Державний контроль за доде ржанням законодавства про ох орону земель здійснює спеціа льно уповноважений орган вик онавчої влади з питань еколо гії та природних ресурсів (та ким органом відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України «Про держа вний контроль за використанн ям та охороною земель»є Держ авна екологічна інспекція та її територіальні органи).

Відповідно до Положення пр о державну екологічну інспек цію в областях, містах Києві т а Севастополі, затвердженого наказом Міністерства охорон и навколишнього природного с ередовища № 548 від 19.12.2006, Державна екологічна інспекція в м. Киє ві є спеціальним підрозділом Мінприроди, який підзвітний та підконтрольний в частині здійснення державного контр олю Державній екологічній ін спекції. В межах своїх повнов ажень екологічна інспекція з абезпечує реалізацію держав ної політики у сфері охорони навколишнього природного се редовища, раціонального вико ристання, відтворення та охо рони природних ресурсів, пов одження з відходами (крім пов одження з радіоактивними від ходами), екологічної та в межа х своєї компетенції радіацій ної безпеки на відповідній т ериторії.

Згідно з п. 5 Положення інспе кція має право складати акти перевірок, вживати у встанов леному порядку заходів досуд ового врегулювання спорів та подавати позови про відшкод ування витрат і збитків, завд аних внаслідок порушення вим ог законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

Матеріали справи свідчать , що відповідно до акту переві рки дотримання вимог природо охоронного законодавства ві д 25.10.10 № 08/87А Державною екологічн ою інспекцією в місті Києві п ри облаштування автомобільн ої стоянки КП «Дніпро-парксе рвіс»виявлено та зафіксован о факт відсипки земельної ді лянки відсівом, що призвело д о самовільного знищення газо ну звичайного площею 70 кв. м., бе з оформлення відповідних доз вільних документів, на земел ьній ділянці по вул. Туманяна , 2 у Дніпровському районі м. Ки єва.

Таким чином, відповідачем п орушено встановлений держав ою порядок утримання зелених насаджень міст та інших насе лених пунктів України, а тако ж територій (об'єктів) природн о-заповідного фонду, чим держ аві завдано матеріальні збит ки (шкоду).

Відповідно до постанови Ка бінету Міністрів Україн и № 559 від 08.04.1999 (зі змінами, внесен ими згідно постанови КМУ №1789 в ід 28.12.01), розмір шкоди, заподіяно ї зеленим насадженням у межа х міст та інших населених пун ктів, обчислюється за таксам и, що затверджені цією постан овою, працівниками Міністерс тва охорони навколишнього пр иродного середовища та ядерн ої безпеки, його органів на мі сцях та інших спеціально упо вноважених органів виконавч ої влади, яким надано право ро зглядати справи про адмініст ративні правопорушення.

Згідно розрахунку розміру збитків, проведеного Держав ною екологічною інспекцією в місті Києві відповідно до « Такс для обчислення розмір у відшкодування шкоди, запод іяної зеленим насадженням у межах міст та інших населени х пунктів», зазначеними діям и КП «Дніпро-парксервіс»запо діяно державі матеріальні зб итки на 1 190,00 грн.

Згідно ст. 68 Закону України « Про охорону навколишнього пр иродного середовища»підпри ємства, установи, організаці ї та громадяни зобов'язані ві дшкодовувати шкоду, заподіян у ними внаслідок порушення з аконодавства про охорону нав колишнього природного серед овища, в порядку та розмірах, в становлених законодавством України. На час пред'явлення п озову, вказані суми збитків н е сплачені.

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 69 Зак ону України «Про охорону нав колишнього природного серед овища»шкода завдана внаслід ок порушення законодавства п ро охорону навколишнього при родного середовища підлягає компенсації в повному обсяз і без застосування норм зниж ення розміру стягнення та не залежно від плати за забрудн ення навколишнього природно го середовища погіршення яко сті природних ресурсів.

Державним органом, який зд ійснює державні функції з ре гулювання в сфері охорони на вколишнього природного сере довища в місті Києві, є Держав на екологічна інспекція в мі сті Києві.

Враховуючи викладене, позо вні вимоги про стягнення з Ко мунального підприємства "Дні про - парксервіс" Дніпровсько ї районної у м. Києві ради шкод и в розмірі 80 580,79 грн. заподіяної внаслідок самовільного зайн яття земельної ділянки площе ю 0,18 га по вул. Туманяна 2 у Дніпр овському районі м. Києва та 1 190 ,00 грн. шкоди заподіяної зелен им насадженням на вказаній з емельній ділянці визнаються судом обґрунтованими та так ими, що підлягають задоволен ню.

Відповідно до ст. ст. 43, 33, 34 ГПК України судочинство у господ арських судах здійснюється н а засадах змагальності, стор они та інші особи, які беруть у часть у справі, обґрунтовуют ь свої вимоги і заперечення п оданими суду доказами. Кожна сторона повинна довести ті о бставини, на які вона посилає ться як на підставу своїх вим ог і заперечень. Господарськ ий суд приймає тільки ті дока зи, які мають значення для спр ави. Обставини справи, які від повідно до законодавства пов инні бути підтверджені певни ми засобами доказування, не м ожуть підтверджуватись інши ми засобами доказування.

Все вищенаведене спростов ує доводи відповідача виклад ені ним у відзиві на позовну з аяву. Відповідач жодними нал ежними доказами не довів від сутність у нього обов' язку відшкодувати шкоду, завдану внаслідок самовільного зайн яття земельної ділянки площе ю 0,18 га по вул. Туманяна 2 у Дніпр овському районі м. Києва та шк оду, заподіяну зеленим насад женням на вказаній земельній ділянці.

Суд відхиляє доводи відпов ідача викладені ним у відзив і на позовну заяву щодо того, щ о Комунальне підприємство "Д ніпро - парксервіс" Дніпровсь кої районної у м. Києві ради є єдиним оператором в Дніпровс ькому районі м. Києва з наданн я платних послуг по відстою т а зберіганню транспортних за собів на автостоянках, зокре ма і по вул. Туманяна 2, оскільк и як вбачається з рішення гос подарського суду м. Києва від 05.11.2009 по справі № 6/385 за КП "Дніп ро - парксервіс" не визнано право на виконання функці й єдиного оператора в Дніпро вському районі м. Києва з нада ння платних послуг по відсто ю та зберіганню транспортних засобів по вул. Туманяна 2 у Дніпровському районі м. Ки єва.

Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанн ям, що ґрунтується на всебічн ому, повному і об'єктивному ро згляді в судовому засіданні всіх обставин в їх сукупност і, та враховуючи, що кожна стор она повинна довести ті обста вини, на які вона посилається , як на підставу своїх вимог і заперечень, суд дійшов висно вку, що заявлені позивачем ви моги є обґрунтованими та так ими, що підлягають задоволен ню в повному обсязі.

Відповідно до ст.ст. 44, 49 ГПК Ук раїни, державне мито та витра ти на інформаційно-технічне забезпечення судового проце су, від сплати яких позивач зв ільнений у встановленому зак оном порядку, стягується з ві дповідача в доход бюджету пр опорційно розміру задоволен их вимог.

На підставі викладеного, ке руючись Цивільним Кодексом У країни, Земельним Кодексом У країни та ст.ст. 33, 34, 49, 64, 75, 82, 83, 84, 85 ГПК України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повн істю

2. Стягнути з Комунального п ідприємства "Дніпро - парксер віс" Дніпровської районної у м. Києві ради (02094, м. Київ, бульва р Праці, 1/1, код ЄДРПОУ 32959821) з будь -якого рахунку (виявленого де ржавним виконавцем під час в иконання судового рішення) н а користь держави в особі Дер жавної екологічної інспекці ї в м. Києві (04071, м. Київ, вул. Набер ежно- Лугова, 4; ідентифікаці йний код 34481451, одержувач УДК у Дн іпровському районі м. Києві, б анк ГУДКУ р/р 33112331700005, МФО 820019, код ЄД РПОУ 26077906, код бюджетної кваліф ікації 24062100) суму шкоди заподія ної внаслідок самовільного з айняття земельної ділянки пл ощею 0,18 га по вул. Туманяна 2 у Дн іпровському районі м. Києва в розмірі 80 580 (вісімдесят т исяч п' ятсот вісімдесят)грн . 79 коп. та суму шкоди запо діяної зеленим насадженням н а земельній ділянці площею 0,18 га по вул. Туманяна 2 у Дніпров ському районі м. Києва в розмі рі 1 190(одна тисяча сто дев ' яносто) грн. 00 коп.

3. Стягнути з Комунального п ідприємства "Дніпро - парксер віс" Дніпровської районної у м. Києві ради (02094, м. Київ, бульва р Праці, 1/1, код ЄДРПОУ 32959821) з будь -якого рахунку (виявленого де ржавним виконавцем під час в иконання судового рішення) в дохід Державного бюджету Ук раїни державне мито у розмір і 817 (вісімсот сімнадцять ) грн. 71 коп. та 236 (двіс ті тридцять шість) грн. 00 коп. витрат на інформаційно-т ехнічне забезпечення судово го процесу.

4. Рішення набирає законної сили після закінчення десяти денного строку з дня його під писання, оформленого відпові дно до ст. 84 Господарського пр оцесуального кодексу Україн и, та може бути оскаржене в пор ядку та строки, визначені Гос подарським процесуальним ко дексом України.

5. Видати накази після набра ння рішенням законної сили.

6. Копію рішення розіслати с торонам.

Суддя Головатюк Л.Д

Дата підписання рішенн я 25.03.2011

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення21.03.2011
Оприлюднено07.04.2011
Номер документу14624496
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —50/134

Постанова від 29.06.2011

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Федорчук Р.В.

Рішення від 21.03.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головатюк Л.Д.

Ухвала від 22.02.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головатюк Л.Д.

Рішення від 23.09.2009

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 03.07.2009

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головатюк Л.Д.

Рішення від 09.09.2008

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 05.09.2007

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 01.11.2006

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні