Справа № 2-226/2009
заочне
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 травня 2009 року Славутицький міський суд Київської області у складі судді Орла А.С., при секретарі Качан В.М., з участю прокурора Котяша А.І.,
розглянувши у судовому засіданні в м. Славутичі цивільну справу за позовною заявою прокурора м. Славутича Київської області в інтересах держави в особі державного закладу спеціалізованої медико-санітарної частини № 5 Міністерства охорони здоров’я України до ОСОБА_1 про відшкодування витрат та стаціонарне лікування потерпілого від злочину, -
УСТАНОВИВ:
До суду звернувся прокурор в інтересах держави в особі державного закладу спеціалізованої медико-санітарної частини № 5 Міністерства охорони здоров’я України, що фінансується з державного бюджету, з вимогами про стягнення з ОСОБА_1 витрат на стаціонарне лікування потерпілого від злочину на суму 630 гривень 2 копійки.
У судовому засіданні прокурор просив задовольнити позов, пославшись на вирок суду відносно відповідача, яким встановлено його вину у вчиненні злочину та довідку лікувального закладу про розмір витрат на стаціонарне лікування потерпілого.
Позивач - державний заклад спеціалізована медико-санітарна частина № 5 Міністерства охорони здоров’я України свого представника до суду не направив, надіславши листа про підтримання позову та розгляд справи за його відсутності.
Відповідач у судове засідання не з’явився, при причини неявки не повідомив, письмових заперечень проти позову чи заяви про визнання позову до суду не надіслав, у зв’язку з чим за згодою прокурора за правилами ст. 224 ЦПК України суд ухвалив заочне рішення на підставі наявних доказів.
Вислухавши пояснення прокурора, дослідивши подані ним письмові докази, суд дійшов висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що вироком Славутицького міського суду Київської області від 30 грудня 2008 року, який набрав законної сили, ОСОБА_1 визнаний винним у вчиненні злочину, передбаченого ст. 121 ч. 1 КК України і засуджений до п’яти років позбавлення волі із застосуванням ст. 75 КК України з іспитовим строком три роки за те, що 15 серпня 2008 року на грунті особистих неприязних стосунків умисно завдав удару кулаком в обличчя, а також удару ножем у ліву частину тулубу ОСОБА_2, внаслідок чого заподіяв їй тілесні ушкодження у виді крововиливу навкруги лівого ока, проникаючого колото-різаного поранення грудної клітки з пошкодженням лівої легені і розвиненням підшкірної емфіземи, які відносяться до категорії тяжких тілесних ушкоджень.
Згідно долученої до справи довідки про вартість лікування державним закладом «Спеціалізована медико-санітарна частина № 5» МОЗ України витрачено на стаціонарне лікування потерпілої ОСОБА_2 620 гривень 2 копійки.
Відповідно до ч. 1 ст. 1206 ЦК України особа, яка вчинила злочин, зобов’язана відшкодувати витрати закладові охорони здоров’я на лікування потерпілого від цього злочину, крім випадку завдання шкоди при перевищенні меж необхідної оборони або у стані, сильного душевного хвилювання, що виникло раптово внаслідок насильства або тяжкої образи з боку потерпілого.
За правилами ст. 88 ЦПК України у разі задоволення позову судові витрати підлягають стягненню з відповідача.
Керуючись ст. 209, 215, 226 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь державного закладу «Спеціалізована медико-санітарна частина № 5» Міністерства охорони здоров’я України 630 гривень 2 копійки на відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілої від злочину ОСОБА_2.
Стягнути з відповідача судовий збір у розмірі 51 гривня та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 30 гривень.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його постановив, за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана протягом десяти днів з дня одержання копії рішення.
Заочне рішення може бути оскаржено позивачем, а також відповідачем у разі залишення його заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, до апеляційного суду Київської області. Заява про апеляційне оскарження може бути подана позивачем протягом десяти днів з дня проголошення рішення, відповідачем - у той же строк з дня проголошення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення. Апеляційна скарга може бути подана до суду першої інстанції протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суд | Славутицький міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 25.05.2009 |
Оприлюднено | 28.04.2011 |
Номер документу | 14646951 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Славутицький міський суд Київської області
Орел А. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні