5/305
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02.08.2007 р. Справа №5/305
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Перемога", с. Гиряві Ісківці
до 1.Товариства з обмеженою відповідальністю "Перемога-Плюс", с. Гтрівя Ісківці
2. Гирявоісковецької мільської ради Лохвтцького району Полтавської області, с. Гиряві Ісківці
про стягнення грошових коштів
Суддя Гетя Н.Г.
Представники:
від позивача: Штепенко Є.О.
від відповідача: 1. Яценко М.П.
2. Безпалько М.М., сільський голова
Рішення приймається після перерви, оголошеної в судовому засіданні 31.07.2007р.
Розглядається позов про зобов"язання ТОВ "Перемога-Плюс" передати майно ТОВ "Перемога" та стягнення доходів від користування майном в сумі 113021,81 грн. та амортизаційні відрахування в сумі 58740,59 грн.
У доповненні до позовної заяви (вхід. № 08693 від 29.05.2007р.) позивач просить визнати договір довірчого управління майном, укладений 01.02.2005р. нікчемним.
Відповідач-2 проти позовних вимог заперечує з підстав, викладених у відзиві.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пердставників сторін, суд встановив, що 01.02.2005р. між ТОВ «Перемога» та ТОВ «Перемога-Плюс» укладено договір довірчого управління майном. Предметом договору є передача в управління майна соціальної сфери, наведеного в додатках до договору. Проте, окрім нерухомого майна об'єктів соціальної сфери, відповідно до додатків до договору, в управління передано рухоме і нерухоме майно об'єктів виробничого призначення, а саме:
- автомобіль АЦУ-10 інв.№ 254 залишковою вартістю 2112,28 грн.,
- готель реконструйований інв. № 406 залишковою вартістю 169823,44 грн.,
- адмінбудинок інв. № 418 залишковою вартістю 47804,52 грн.,
- будинок розвантаження інв. № 420 залишковою вартістю 13,00 грн.,
- готель з магазином-баром інв. № 439 залишковою вартістю 77796,40 грн.,
- водний комплекс інв. № 491 залишковою вартістю 52681,64 грн..
Разом: 420277,53 грн. з ПДВ.
Також було встановлено, що нежитлові будівлі комплексу водного по вул. Леніна, 8 та готелю-бару-магазину по вул. Ватутіна, 2 в с. Гиряві Ісківці, Лохвицького району належать ТОВ „Перемога” на підставі свідоцтв про право власності на нерухоме майно, про що внесені записи до Державного реєстру прав власності на нерухоме майно за № 409 від 26.08.2003 р. та №373 від 20.06.2002 р. відповідно. Свідоцтва підписані Головою Гирявоісковецької сільської ради Безпалько М.М. та зареєстровані Лубенським МБТІ.
Договір довірчого управління між ТОВ „Перемога” та ТОВ „Перемога-Плюс” по своїй суті є Договором управління майном, передбачений нормами глави 70 Цивільного кодексу України. Установником управління майна є власник майна, тобто ТОВ „Перемога”, а Управителем майна є ТОВ „Перемога-Плюс”. Згідно ст. 1040 ЦКУ у разі визнання Установника управління банкрутом Договір управління майном припиняється і воно включається до складу ліквідаційної маси. На підставі п. 3 ст. 1044 ЦКУ у разі припинення Договору управління майном майно, що було передано в управління передається Установникові управління. З цього приводу ліквідатором було направлено повідомлення про припинення Договору управління майном на ім'я директора ТОВ „Перемога-Плюс” Криги О.Ф. (вих. №251 від 31.10.2006 р. додається). Замість того, щоб передати ТОВ „Перемога” його майно, Крига О.Ф. склала і підписала акт передачі-приймання майна ТОВ „Перемога-Плюс” до Гирявоісковецької сільської ради від 3 листопада 2006 року (копія акту додається). Ліквідатором цей акт не підписано, тобто ТОВ „Перемога” не передавало ці нежитлові будівлі на баланс Гирявоісковецької сільської ради. Навіть якщо сільська рада в односторонньому порядку поставила ці будівлі на баланс , то перебування майна на балансі не є ознакою його права власності. Баланс підприємства (організації) є формою бухгалтерського обліку, визначення складу і вартості майна та обсягу фінансових зобов'язань на конкретну дату. Баланс не визначає підстав знаходження майна у власності (володінні) підприємства, установи, організації.(Інформаційний лист Вищого Господарського суду України №01-8/98 від 31.01.2001 р.)
09.11.2006 року винесено Рішення четвертої сесії п'ятого скликання Гирявоісковецької сільської ради (п.2) про прийняття в комунальну власність територіальної громади об'єктів соцкультпобуту згідно акту приймання-передачі майна ТОВ „Перемога – Плюс” від 03.11.2006 року без урахування об'єктів : будинок ветеранів, автомобіль АЦУ -10.
Постановою КМУ від 13.08.2003 р. №1253 затверджено Порядок безоплатної передачі у комунальну власність об'єктів соціальної сфери. Цим Порядком визначені об'єкти соціальної сфери, які підлягають передачі до складу майна комунальної власності. Такі об'єкти нерухомості як комплекс водний, готель-бар-магазин, будинок розвантаження, адмінбудинок, готель реконструйований та автомобіль АЦУ -10 – не визначені в якості об'єктів передачі. Згідно п. 7 вказаної Постанови право власності на об'єкт передачі виникає з дати підписання акта приймання-передачі, тобто в даному випадку немає ніякого переходу права власності на спірне майно від ТОВ „Перемога” до комунальної власності. Ні Голова сільської ради, ні депутати сільської ради, ні керівництво ТОВ «Перемога – Плюс» , ні інші особи Лохвицького району не є особами, уповноваженими визначати віднесення майна до об'єктів соціальної сфери і повинні керуватися вичерпним переліком, викладеним в названій Постанові. Згідно п. 4 названого Порядку у разі, коли ініціатором передачі об'єктів у комунальну власність є орган місцевого самоврядування, пропозиція погоджується з підприємством – правонаступником. Оскільки ТОВ «Перемога – Плюс» не є правонаступником ні колгоспу «Перемога Комунізму», ні агрофірми «Чиста криниця», така пропозиція повинна була бути надіслана ТОВ «Перемога» в особі ліквідатора банкрута, який виконує повноваження по розпорядженню майном банкрута на підставі Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника та визнання його банкрутом» та Постанови Господарського суду Полтавської області. До ліквідатора ніяких пропозицій стосовно передачі майна, яке було в довірчому управлінні від Гирявоісковецької сільської ради не надходило.
У зв'язку із визнанням ТОВ «Перемога» банкрутом (справа № 18/157, суддя Паламарчук В. В.) 31.10.2006 р. на підставі ст. 1040 ЦКУ товариству «Перемога-Плюс» надіслано повідомлення з вимогою повернення майна для включення його до складу ліквідаційної маси, відповіді на яке не отримано.
На підставі ст.26 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського віддання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, включаються до складу ліквідаційної маси, за винятком об'єктів житлового фонду, в тому числі гуртожитків, дитячих дошкільних закладів та об'єктів комунальної інфраструктури, які в разі банкрутства підприємства передаються в порядку, встановленому законодавством, до комунальної власності відповідних територіальних громад без додаткових умов і фінансуються в установленому порядку. Вказані будівлі були включені ліквідатором до складу майна ліквідаційної маси, з метою задоволення визнаних Господарським судом вимог кредиторів ТОВ „Перемога”. Право розпорядження майном банкрута закріплено за ліквідатором Законом та Постановою Господарського суду.
Пунктами 1;2 ст. 23 вищеназваного Закону передбачено:
З дня прийняття Господарським судом Постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:
- укладання угод, пов'язаних з відчуженням майна банкрута чи передачею його майна третім особам, допускається в порядку, передбаченому Розділом III (Ліквідаційна процедура);
- скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.;
- припиняються повноваження органів управління банкрута щодо до управління банкрутом та розпорядження його майном, .... а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута, якщо цього не було зроблено раніше.
З Переліку активів соціальної сфери та майна, що не підлягає паюванню, колишньою АФ „Чиста криниця” (правонаступник ТОВ „Перемога”) на дату паювання (1.01.2000 р.) та на дату врегулювання майнових відносин (01.07.2003 р.) вбачається, що спірне майно не відноситься до складу майна пайового фонду. Суб'єктом права власності на це майно є ТОВ „Перемога”, як правонаступник Агрофірми „Чиста криниця”, а відповідно і КСП „Перемога комунізму”. Не розпайоване майно КСП не може визнаватися спільною власністю його членів, оскільки для цього не має правових підстав.
Отже, дослідивши норми чинного законодавства, оцінивши надані докази, суд задовольняє вимоги позивача стосовно зобов"язання відповідача повернути майно.
Суд відмовляє в задоволенні позовних вимог в частині стягнення доходів від користування майном в сумі 113021,81 грн. та амортизаційні відрахування в сумі 58740,59 грн., оскільки позивач документально не обгрунтував та не визначив правову природу стягуваної суми.
Суд також відмовляє позивачу в частині визнання договору від 01.02.2005р. нікчемним, виходячи з наступного. Позивач вказує, що даний договір нотаріально не посвідчений і не спрямований на реальне настання правових наслідків. Підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені ст. 203 ЦК України. Недійсним є правочин, якщо його недійсність встановлена законом (нікчемний правочин) (ст. 215 ЦК України). У цьому разі визнання такого правочину недійсним судом не вимагається
На підставі матеріалів справи та керуючись 32, 33, 43, 49, 82-85 ГПК України, суддя, -
В И Р І Ш И В :
1. Задовольнити позовні вимоги частково.
2. Зобов"язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Перемога-Плюс" (Полтавська область, Лохвицький район, с. Гиряві Ісківці, код ЄДРПОУ 33251307) передати наступне майно:
- автомобіль АЦУ-10 інв.№ 254 залишковою вартістю 2112,28 грн.,
- готель реконструйований інв. № 406 залишковою вартістю 169823,44 грн.,
- адмінбудинок інв. № 418 залишковою вартістю 47804,52 грн.,
- будинок розвантаження інв. № 420 залишковою вартістю 13,00 грн.,
- готель з магазином-баром інв. № 439 залишковою вартістю 77796,40 грн.,
- водний комплекс інв. № 491 залишковою вартістю 52681,64 грн..
Товариству з обмеженою відповідальністю "Перемога" (Полтавська область, Лохвицький район, с. Гиряві Ісківці, код ЄДРПОУ 31327709).
3. В іншій частині вимог - відмовити.
Суддя Гетя Н.Г.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 02.08.2007 |
Оприлюднено | 02.04.2008 |
Номер документу | 1484408 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні