ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАК АРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
11.05.2011 Справа № 5008/344/2011
за позовом відкрит ого акціонерного товариства „Закарпатське племпідпри ємство”, м. Мукачево
третя особа без самості йних вимог на предмет спору н а стороні позивача - то вариство з обмеженою відпові дальністю „Ясени” (м. Уж город)
до відповідача О СОБА_1 (м. Мукачево)
про витребування акц ій у кількості 362252 шт. загально ю вартістю 90563,00 грн.
Головуючий: Судд я Швед С.Б.
секретар судового засідан ня - Анісімова І.Ю.;
від позивача - Терпай В .П., голова правління, ОСОБ А_3, представник по довірено сті від 22.03.11;
від відповідача - ОСОБА _1, ОСОБА_4, представник п о довіреності від 02.08.10;
ВСТАНО ВИВ:
Відкрите акціонерне това риство „Закарпатське племпі дприємство” звернулос я до суду з позовом до фізично ї особи ОСОБА_1 про вит ребування акцій у кількості 362252 шт. загальною вартістю 90563,00 г рн.
Позовні вимоги обґру нтовуються відсутністю у від повідача прав власності на в казану кількість акцій, оскі льки вартість останніх не бу ла компенсована позивачу у в становленому порядку.
Заслухавши поясненн я представників сторін, розг лянувши матеріали справи та наявні у ній докази, що стосу ються предмета позову, суд ко нстатує наступне:
У відповідності з при писами ст. 12 Господарського процесуального кодексу Укра їни юрисдикція господарс ьких судів поширюється на сп рави, що виникають з корпора тивних відносин у спорах мі ж господарським товариством та його учасником (засновник ом, акціонером), у тому числі у часником, який вибув, а також м іж учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, що пов'язані із ств оренням, діяльністю, управлі нням та припиненням діяльнос ті цього товариства, крім тру дових спорів.
Пунктом 7 постанови В ерховного суду України від 24.1 0.08 №13 „Про практику розгляду с удами корпоративних спорів” передбачено, що у зв'язку з відсутністю в законодавстві норм про спеціальну підвідо мчість (підсудність) спорів, п ов'язаних з емісією цінних па перів, розміщенням акцій чи ї х обігом, а також часток у стат утному (складеному) капіталі товариства, що виникають між акціонерами (учасниками) гос подарського товариства та то вариством (крім передбачених пунктом 4 частини першої ст атті 12 Господарського процес уального кодексу України ), такі позови повинні приймат и господарські суди за прави лами статті 1 Господарсько го процесуального кодексу У країни, тобто з урахування м суб'єктного складу учасник ів спору.
Згідно з п.п. 1.11. рекоме ндацій Президії Вищого госпо дарського суду України від 28.1 2.07 №04-5/14 „Про практику застосув ання законодавства у розгляд і справ, що виникають з корпор ативних відносин” у визна ченні підвідомчості справ зі спорів, пов'язаних з обігом акцій, господарським судам н еобхідно розрізняти прав овідносини щодо акцій як реч ей та правовідносини з при воду реалізації корпоративн их прав, посвідчених акціями . Хоча змістом акцій є посвідч ені ними корпоративні права, однак відповідно до статт і 177 Цивільного кодексу Україн и, цінні папери (в тому чи слі акції) є речами. Корпор ативними є відносини, пов'яза ні з реалізацією корпоративн их прав, посвідчених акціями . Відносини, пов'язані з обі гом акцій, до корпоративних н е належать.
З урахуванням наведено го, спори про визнання права в ласності на акції, укладення , розірвання, зміну, виконання а також визнання недійсними договорів купівлі-продажу а кцій та спори щодо інших прав очинів з акціями, крім спорів , пов'язаних з порушенням пере важного права на придбання а кцій, не є такими, що виникають з корпоративних відносин і з алежно від суб'єктного склад у сторін підлягають розгляду господарськими або загальни ми судами.
У спірній по справі ситуа ції позовні вимоги стосуютьс я цивільно - правових віднос ин та носять характер віндик аційного позову про витребув ання цінних паперів у фізичн ої особи.
З огляду на наведене та з важаючи на процесуальний ст атус позивача як фізичної ос оби, провадження у справі нал ежить припинити, оскільки да ний спір не підлягає вирішен ню в порядку господарського судочинства.
Керуючись п. 1 частини пе ршої статті 80 Господарського процесуального кодексу Укра їни,
СУД УХВАЛИВ:
Провадження у справі пр ипинити.
Повернути позивачеві у встановленому порядку спла чені ним судові витрати при з верненні з позовом до господ арського суду.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, пере дбаченому частиною п' ятою с татті 85 Господарського проце суального кодексу України.
Порядок апеляційного ос карження судового рішення (у хвали) регламентовано стаття ми 91- 95 Господарського процесу ального кодексу України.
Суддя С.Швед
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 11.05.2011 |
Оприлюднено | 16.05.2011 |
Номер документу | 15156548 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Закарпатської області
Швед С.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні