ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
13 травня 2011 року
м. Полтава
Справа № 2а-1670/4038/11
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Шевяков І.С., перевіривши матеріали подання Державної податкової інспекції у м.Полтаві до Приватного науково-виробничого багатопрофільного підприємства "Архікад" про стягнення коштів з рахунків платника податків за податковим боргом, -
В С Т А Н О В И В:
13 травня 2011 року Державна податкова інспекція у м.Полтаві звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з поданням до Приватного науково-виробничого багатопрофільного підприємства "Архікад" (надалі - ПНВБП "Архікад") про стягнення коштів з рахунків платника податків за податковим боргом.
При вивченні матеріалів подання встановлено, що відповідачем у заголовку подання вказаного ПНВБП "Архікад" та в описовій і мотивувальній частинах подання йдеться про наявність підстав для стягнення податкового боргу саме з ПНВБП "Архікад".
У той же час в прохальній частині подання ДПІ м.Полтави просить стягнути податковий борг з рахунку ПП "Поларт", стосовно якого будь-які дані в матеріалах відсутні.
Згідно п.9 ч. 1 ст. 3 КАС України, відповідач - суб"єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Таким чином, суд не має можливості визначити з матеріалів подання, до якого саме платника звернута вимога податкового органу про стягнення боргу та вимоги, висунуті ДПІ м.Полтави у поданні, підлягають уточненню.
Крім того, вимоги до подання встановлені ч. 2 ст. 183-3 КАС України. Згідно змісту останньої, подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі та повинно містити:
1) найменування адміністративного суду;
2) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку заявника;
3) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, якщо такий відомий, відносно сторони, до якої застосовуються заходи, передбачені частиною першою цієї статті;
4) підстави звернення з поданням, обставини, що підтверджуються доказами, та вимоги заявника;
5) перелік документів та інших матеріалів, що додаються;
6) підпис уповноваженої особи суб'єкта владних повноважень, що скріплюється печаткою.
Дане подання не містить жодних зазначень засобів зв"язку відповідача, платника податку, що унеможливлює виконання судом обов"язку повідомлення платника податку про судовий розгляд даного подання, з огляду на стислі терміни розгляду та може привести до порушення законних прав та інтересів даного платника податків.
Окрім того, згідно з частиною третьою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України суб’єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов’язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. Оскільки статтею 1833 цього Кодексу не встановлено інше, зазначене правило поширюється і на випадки звернення податкового органу з відповідним поданням. ДПІ м.Полтави не додано до подання оригіналу документу про направлення копії подання платнику податку, а тому в суду відсутні докази його повідомлення про звернення до суду з цим поданням.
Згідно ч.3 ст. 183-3 КАС України, у разі недотримання вимог частини другої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків.
Таким чином, суд приходить до висновку про необхідність залишення подання без руху.
Перебіг строків залишення без руху подання органу державної податкової служби внормований ч. 10 ст. 183-3 КАС України, згідно якої на обчислення строків, установлених цією статтею, не поширюються правила статті 103 цього Кодексу.
Строки, встановлені цією статтею, обчислюються годинами і закінчуються із закінченням години, на яку припадає таке закінчення.
Строки, визначені цим підпунктом, не включають добові години, що припадають на вихідні та святкові дні.
Таким чином, подання підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку у 24 години для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Подання Державної податкової інспекції у м.Полтаві до Приватного науково-виробничого багатопрофільного підприємства "Архікад" про стягнення коштів з рахунків платника податків за податковим боргом залишити без руху.
Позивачеві надати строк у 24 години для усунення недоліків та роз'яснити, що в разі неусунення недоліків подання, воно буде повернутим.
Недоліки необхідно усунути шляхом надання до Полтавського окружного адміністративного суду подання з уточненням відповідача (вимог подання), вказанням засобів зв"язку відповідача та доказами направлення відповідачу копії подання.
Копію ухвали направити позивачеві.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя І.С. Шевяков
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2011 |
Оприлюднено | 28.05.2011 |
Номер документу | 15416983 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
І.С. Шевяков
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні