Постанова
від 15.04.2008 по справі 3/91
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

3/91

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

Господарський суд Чернігівської області


14000 м. Чернігів, проспект Миру 20                                        Тел. 698-166, факс 7-44-62

Іменем України

ПОСТАНОВА

          

 "15" квітня 2008 р.                                                  Справа № 3/91

« 15 »  квітня  2008 року                                                                      справа №  3/91

11 год. 30 хв.

За позовом  Прокурора Борзнянського району в інтересах держави в особі Борзнянського районного центру зайнятості м.Борзна, вул.Г. Кирпоноса, 10а                                                                                 

до  Товариства з обмеженою відповідальністю „Смолянка”  с.Комарівка Борзнянського району                          

про стягнення 8202,56 грн.              

                                                                                                                                                                  Суддя               В. М. Репех

За участю секретаря судового засідання   Карнабеда Т. О.

Представники сторін :

від позивача:  Шевченко С. О. –провідний спеціаліст відділу взаємодії з роботодавцями, довіреність № 433 від 15.04.2008р.

від відповідача:  не з”явився

В засіданні прийняв участь представник прокуратури Чернігівської області Демидок Д. А., посвідчення № 123 від 24.03.2005р.    

СУТЬ СПОРУ:

Заявлено позов про стягнення недоїмки по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття  в сумі  8202,56 грн.      

Відповідач не використав наданого законом права на подання відзиву на позов та участь у судовому засіданні. Суд вважає, що дана обставина не перешкоджає розгляду справи, оскільки про час та місце розгляду справи він повідомлений належним чином, про що свідчать повідомлення про вручення поштового відправлення № 813007 та № 848056.       

Суд, з'ясувавши обставини та докази по справі, встановив наступне:

              Правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового   державного   соціального   страхування  на випадок безробіття визначаються  Законом  України  від  02.03.2000 N 1533-III "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття",  який набрав чинності з 01.01.2001р.

  Відповідно до ст.8 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” фонд загальнообов'язкового    державного    соціального страхування   України   на   випадок   безробіття  (далі  -  Фонд) створюється для управління  страхуванням  на  випадок  безробіття, провадження  збору  та  акумуляції страхових внесків,  контролю за використанням коштів,  виплати забезпечення та надання  соціальних послуг,  здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.

Управління Фондом здійснюють правління Фонду та виконавча дирекція Фонду (ст. 10 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”).

          Згідно ст.12 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на  органи державної служби зайнятості, які є робочими органами виконавчої дирекції Фонду. Виконавча дирекція Фонду  та її робочі органи організовують виконання рішень правління Фонду та забезпечують дотримання законодавства України про страхування на випадок безробіття, діють від імені Фонду, контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, представляють інтереси Фонду в судових та інших органах.

Згідно з абзацом другим частини першої статті 16 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, джерелом формування коштів Фонду є страхові внески страхувальників - роботодавців, застрахованих осіб,  що  сплачуються  на  умовах  і в порядку,  передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами.

          Відповідно до статті 34 цього Закону забезпечення збору  страхових внесків,  контроль правильності їх нарахування та своєчасності сплати віднесено до обов'язків Фонду.

              Згідно з частиною другою статті 35 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”  відповідач зобов'язаний своєчасно та в повному  обсязі  сплачувати страхові   внески   на   загальнообов'язкове   державне  соціальне страхування України на випадок безробіття.

              Статтею 38  Закону Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” передбачено,  що у разі несвоєчасної або неповної сплати страхових внесків  страхувальники сплачують   суму   донарахованих  контролюючим  органом  страхових внесків та  пеню.   

          Товариство з обмеженою відповідальністю „Смолянка” зареєстровано в Борзнянському районному центрі зайнятості як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття з 17.03.2000р.

У зв”язку з несплатою внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття заборгованість відповідача по сплаті страхових внесків станом на 01.01.2008р. становить 8202,56 грн. за період з 01.10.2006р. по 31.12.2007р. Дана сума заборгованості підтверджується розрахунковою відомістю про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за IV квартал 2007 року.   

Законом України "Про загальнообов'язкове  державне  соціальне  страхування  на  випадок безробіття" передбачено,   що   внески   на загальнообов'язкове  державне  соціальне  страхування  на  випадок безробіття  мають  сплачувати   всі   роботодавці   (підприємства, установи, організації та фізичні особи, які використовують найману працю) незалежно від того, яку систему оподаткування вони обрали - загальну  чи  спрощену (сплачують фіксований сільськогосподарський податок,  єдиний  податок,  прибутковий  податок   за   фіксованим розміром   шляхом   придбання  патенту  або  придбали  спеціальний торговий патент).  

З огляду на зазначене, суд вважає, що доводи позивача заслуговують на увагу, оскільки ґрунтуються на вимогах закону, відповідають фактичним обставинам справи.

Керуючись ст.ст.17, 19, 35, 38, 39 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”,  ст.ст.69, 70, 71, 72, 86,  158, 160-163, 167, 186, 254, 255, пунктом 6 розділу VII  Кодексу адміністративного судочинства України суд, –     

                                                                  ПОСТАНОВИВ:

          Позов задовольнити.

          Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Смолянка”  ( с.Комарівка Борзнянського району, код 03796169 ) на користь Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття ( м.Борзна, вул.Г. Кирпоноса, 10а ) на р/р 37170971900057 в УДК в Чернігівській області –5924,07  грн. заборгованості зі сплати страхових внесків та на р/р 37179972900057 в УДК в Чернігівській області – 2278,49 грн. заборгованості зі сплати страхових внесків.

          Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України  заява  про  апеляційне  оскарження  постанови  суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення,  а в разі   складення   постанови  у  повному  обсязі  відповідно  до статті 160 цього Кодексу -  з  дня  складення  в  повному  обсязі. Апеляційна  скарга  на  постанову  суду першої інстанції подається протягом  двадцяти  днів  після  подання  заяви   про   апеляційне оскарження.

          Згідно статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду першої інстанції  набирає законної сили після  закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,  встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

          Якщо було подано  заяву  про  апеляційне  оскарження,  але апеляційна  скарга  не  була  подана  у  строк,  встановлений  цим Кодексом,  постанова  суду  першої  інстанції  набирає законної сили після закінчення цього строку.

          У  разі  подання  апеляційної скарги судове рішення,  якщо його  не  скасовано,  набирає  законної  сили   після   закінчення апеляційного розгляду справи.

          Постанова суду,  яка набрала законної сили,  є обов'язковою для осіб,  які беруть  участь  у  справі,  для  їхніх правонаступників,  а також для всіх органів,  підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.

          Обставини,  які  були  встановлені постановою,  що набрала законної  сили,  в  одній  адміністративній   справі   не   можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.

          Суддя                                                                                                В. М. Репех

          Повний текст постанови підписаний       

  

 

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення15.04.2008
Оприлюднено23.04.2008
Номер документу1555181
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —3/91

Ухвала від 11.03.2016

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

Рішення від 28.04.2010

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Юзіков Станіслав Георгійович

Ухвала від 03.01.2013

Господарське

Господарський суд Львівської області

Мазовіта А.Б.

Ухвала від 06.07.2010

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Мамченко Ю. А.

Ухвала від 20.07.2010

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Мамченко Ю. А.

Ухвала від 14.06.2010

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Мамченко Ю. А.

Ухвала від 10.09.2010

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Турецький І.М.

Рішення від 06.11.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Сівакова В.В.

Ухвала від 21.10.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Сівакова В.В.

Ухвала від 17.04.2013

Господарське

Вищий господарський суд України

Дерепа В.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні