Справа № 2-1338/11р.
РІШЕННЯ
Іменем України
10 травня 2011 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого - судді Журавського В.В.
при секретарі Хутінаєвій О.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Борисполі цивільну справу за позовом Приватного підприємства «САДІС»до ОСОБА_1 про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою, -
ВСТАНОВИВ:
07.04.2011 року позивач звернувся до суду з вищезазначеним позовом, посилаючись на те, що у жовтні 2010 року Приватне підприємство «САДІС»відповідно до Договору купівлі-продажу земельної ділянки купило у ОСОБА_1 земельну ділянку загальною площею 1,00 га, кадастровий номер 3220883200:02:004:0066, яка розташована в Київській області, Бориспільський район, Гірська сільська рада, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства. За вказану земельну ділянку позивач повністю розрахувався з відповідачем та сплатив їй обумовлену Договором вартість.
За умовами вищезазначеного Договору право власності на дану земельну ділянку виникло у ПП «САДІС»з моменту його державної реєстрації, тобто з 13.12.2010 року. Також в Договорі визначено, що ОСОБА_1 зобов’язалась передати ПП «САДІС»куплену останнім земельну ділянку вільну від будь-якого майна, майнових прав і претензій третіх осіб.
Проте, до цього часу на земельній ділянці без будь-яких правових підстав, знаходиться самовільно встановленні споруди (гаражі) та різне рухоме майно.
Тому позивач просить суд усунути перешкоди у користуванні земельною ділянкою привівши її у придатний для використання за цільовим призначенням стан, зобов’язавши відповідача звільнити земельну ділянку від будь-яких споруд та іншого майна шляхом знесення та вивезення, або здійснити їх знесення та вивезення за її рахунок.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_2 заявлені позовні вимоги підтримала, надала суду пояснення аналогічно тексту викладеному у позовній заяви, просила заявлені вимоги задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з’явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином. При цьому, направила на адресу суду заяву про визнання позову.
Суд ухвалив слухати справу у відсутність відповідача.
Вислухавши доводи представника позивача та дослідивши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги обгрунтованими та підлягаючими задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що 20 жовтня 2010 року ПП«САДІС»відповідно до Договору купівлі-продажу земельної ділянки від 20.10.2010 року, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_3, зареєстровано в реєстрі за № 6622 купило у ОСОБА_1 земельну ділянку загальною площею 1,00 га, кадастровий номер 3220883200:02:004:0066, яка розташована в Київській області, Бориспільський район, Гірська сільська рада, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства. Судом встановлено, що ПП«САДІС»за вказану земельну ділянку повністю розрахувався з відповідачем.
Відповідно до п.5.1. Договору, право власності на вищезазначену земельну ділянку виникає у ПП«САДІС»з моменту державної реєстрації такого права та самого Договору відповідно до вимог чинного законодавства України, що і було здійснено ПП «САДІС», про що свідчить відповідний напис на державному акті від 13.12.2010 року.
Відповідно до п.3.2. Договору визначено, що відповідач зобов’язується передати позивачу земельну ділянку вільну від будь-якого майна, майнових прав і претензій третіх осіб.
Про те, на земельній ділянці без будь-яких правових підстав, знаходяться самовільно встановленні споруди (гаражі) та різне рухоме майно.
Згідно ст.78 Земельного кодексу України, право власності на землю - це право володіти, користуватися і розпоряджатися земельними ділянками.
Відповідно до ст.391. Цивільного кодексу України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
Статтею 90 Земельного кодексу України передбачено, що власники земельних ділянок мають право самостійно господарювати на землі.
В ст.152 Земельного кодексу України зазначено, що держава забезпечує громадянам та юридичним особам рівні умови захисту прав власності на землю. Власник земельної ділянки може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків.
Відповідно до ч.3 цієї статті, захист прав юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом, зокрема, відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав.
Як зазначено в ст.122 Земельного кодексу України, самовільно зайняті земельні ділянки підлягають поверненню власникам землі або землекористувачам без відшкодування затрат, понесених за час незаконного користування ними. Приведення ж земельних ділянок у придатний для використання стан, включаючи знесення будинків, будівель і споруд, здійснюється за рахунок громадян або юридичних осіб, які самовільно зайняли земельні ділянки.
Згідно до ст.16 Цивільного кодексу України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. При цьому, способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути, зокрема, припинення дії, яка порушує право.
Виходячи з положень ст.ст.16, 391, 386 ЦК України, власник має право звернутися до суду з вимогою про захист порушеного права будь-яким способом, що є адекватним змісту порушеного права, який ураховує характер порушення та дає можливість захистити порушене право.
В силу вимог ст.60 ЦПК України, сторона зобов’язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Частиною 1 статті 11 ЦПК України передбачено, що суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Таким чином, аналізуючи вище викладене, дослідивши обставини справи, перевіривши їх доказами, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок доказів у їх сукупності, виходячи з принципів розумності, виваженості та справедливості, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог ПП«САДІС» в заявлених межах та про наявність правових підстав для їх задоволення, а саме усунення перешкоди Приватному підприємству «САДІС»у користуванні земельною ділянкою загальною площею 1,00 га, кадастровий номер 3220883200:02:004:0066, яка розташована в Київській області, Бориспільський район, Гірська сільська рада, привівши її у придатний для використання за цільовим призначенням стан, зобов’язавши ОСОБА_1 звільнити таку земельну ділянку від будь-яких споруд та іншого майна шляхом їх знесення та вивезення або здійснити їх знесення та вивезення за її рахунок.
З відповідача на користь позивача, відповідно до ст.88 ЦПК України, необхідно стягнути понесені останнім судові витрати, так як позов підлягає задоволенню.
На підставі ст.ст.3, 328, 331, 376, 391 ЦК України, ст.ст.12, 152 Земельного кодексу України, керуючись ст.ст.10, 11, 57-61, 88, 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Приватного підприємства «САДІС»до ОСОБА_1 про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою задовольнити.
Усунути перешкоди Приватному підприємству «САДІС»(ідентифікаційний код 35125991, адреса місцезнаходження: Київська обл., Бориспільський р-н, с. М. Олександрівка, вул. Центральна, 55) у користуванні земельною ділянкою загальною площею 1,00 га, кадастровий номер 3220883200:02:004:0066, яка розташована в Київській області, Бориспільський район, Гірська сільська рада, привівши її у придатний для використання за цільовим призначенням стан, зобов’язавши ОСОБА_1 звільнити таку земельну ділянку від будь-яких споруд та іншого майна шляхом їх знесення та вивезення або здійснити їх знесення та вивезення за її рахунок.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Приватного підприємства «САДІС»51 грн. 00 коп. судового збору та 37 грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ.
Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги через Бориспільський міськрайонний суд Київської області до апеляційного суду Київської області протягом десяти днів з дня його проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні під час проголошення, на протязі десяти днів з дня отримання копії рішення.
Суддя: підпис
Суд | Бориспільський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 19.05.2011 |
Оприлюднено | 27.05.2011 |
Номер документу | 15675486 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні