Рішення
від 24.06.2009 по справі 2-132/2009
ТАРАЩАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2-132/ 2009 р

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 червня 2009 року Тащанський районний суд Київської

області в складі:

головуючого Потеряйко С.А.

при секретарі Іванченко Т.Б.

за участю прокурора: Мрук С.П. розглянувши в відкритому судовому засіданні в м.Таращі справу за позовом прокурора Таращанського району в інтересах ОСОБА_1 до комітету співвласників майна бувшого КСП «Перше Травня», третя особа ОСОБА_2 про витребування майнового паю, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з вищеназваним позовом.

В судовому засіданні прокурор позов підтримав та просить суд виділити ОСОБА_1 в рахунок майнового паю в майні колишнього КСП «Перше Травня» сівалку СЗ-3, 6 вартістю 1950 грн.

ОСОБА_1 в судовому засіданні позов прокурора підтримала та суду пояснила, що вона має право на майновий пай в розмірі 13771 гривня, що підтверджується свідоцтвом про право на майновий пай, виданого Крутогорбівською сільською радою. В 2000 році відбулися загальні збори пайовиків села ОСОБА_3, яким затверджено перелік основних засобів, розпайованих між членами бувшого КСП «Перше Травня». Серед майна в пайовий фонд колишнього КСП «Перше Травня» комітетом співвласників КСП було включено сівалку СЗ-3, 6, яку було оцінено на засіданні комітету по розпаюванню бувшого КСП від 07.04.2008 року в розмірі 1950 гривень. Даною сівалкою без законних на те підставах володіє і користується ОСОБА_4, який дану сівалку незаконно викупив в с.Велика Березянка Таращанського району, після її викрадення. Вона отримала в рахунок майнового паю майна всього на 2000 гривень. ОСОБА_3 того, зібрала підписи пайовиків, бувших членів КСП, в кількості 120 чоловік, які не заперечують, щоб передали спірну сівалку в рахунок майнового паю їй та її чоловікові.

Представник відповідача ОСОБА_5 позов не визнав та суду пояснив, що спірна сівалка була списана в 1998 році. Після розпаювання майна КСП «Перше травня», дану сівалку, з якої залишилася одна рама і яка рахувалася як металобрухт, за власні кошти зібрали ОСОБА_6, ОСОБА_7 та він. Потім цю сівалку використовували до 2005 року: засівали жителям с.Круті Горби городи. Коли помер ОСОБА_7, який слідкував за даною сівалкою, то його син без відома людей, продав дану сівалку в с.Велика Березянка Таращанського району. ОСОБА_4, який є представником третьої особи, поїхав та забрав сівалку і потім використовували її для потреб жителів, а він відповідав за її цілісність і збереження, за власні кошти ремонтував. Після того, як позивачка почала звертатися у різні правоохоронні органи, що ОСОБА_4 цю сівалку викрав і використовує без законних на те підставах, почалися перевірки, приїздили працівники міліції, викликали в прокуратуру. У 2008 році, за рекомендацією прокурора району, була забрана комісія по розпаюванню, і на цій комісії оцінили сівалку в 1950 гривень. ОСОБА_4, щоб до нього не було ніяких питань, зняв із даної сівалки всі запчастини, які поставив на неї за власні кошти, і поставив її на збереження у ОСОБА_2, дружини покійного ОСОБА_7 На даний час спірна сівалка перебуває в тому стані, в якому була на момент списання в 1998 році. ОСОБА_3 того, рішення комісії з питань реорганізації та вирішення майнових питань, які виникли в процесі розпаювання бувшого КСП «Перше Травня» від 26.06.2008 року, на якому було прийняте рішення про оцінку даної сівалки в 1950 гривень та передачу її у рахунок майнового паю ОСОБА_5С, ОСОБА_6, ОСОБА_2, є незаконним, оскільки воно не затверджено рішенням загальних зборів членів бувшого КСП. ОСОБА_3 того, не можна брати до уваги ті списки пайовиків, членів бувшого КСП, які погодилися передати дану сівалку в рахунок майнового паю позивачці та її чоловікові, оскільки всього пайовиків є 578 осіб, а позивачка зібрала лише підписи 120 осіб. Рішення про передачу даної сівалки в рахунок майнового паю ОСОБА_1, повинно бути прийнято лише на загальних зборах пайовиків. Представник позивача просить суд відмовити в задоволенні даного позову.

Представник відповідача ОСОБА_8 позов не визнав, просить суд відмовити в його задоволенні. В судовому засіданні надав аналогічні покази.

Представник третьої особи позов не визнав та суду пояснив, що на момент розпаювання майна бувшого КСП «Перше Травня», він працював головним інженером на даному підприємстві. Дану сівалку дійсно списали ще в 1998 році. На території КСП стояла лише рама від даної сівалки. У 2000 році до нього звернулися пенсіонери з питанням надання дозволу взяти цю сівалку, яка на той момент рахувалася як металобрухт і при її здачі на металобрухт можна було отримати 12 карбованців, для того, щоб за власні кошти її відремонтувати та використовувати для допомоги пенсіонерам села в обробітку їх земельних ділянок. ОСОБА_5С, ОСОБА_6, ОСОБА_7 та він, відремонтували цю сівалку та почали використовувати. ОСОБА_3 того, хоче зазначити, що на загальних зборах пайовиків бувшого КСП, які відбулися 17.07.2003 року, було прийнято рішення виділити майна одноосібникам, до яких належить і позивачка в розмірі 213681 гривня. До складу цього майна ввійшла сівалка СЗ-3, 6, яка була в робочому стані. ОСОБА_3 того, за КСП «Перше Травня» рахувалося три сівалки СЗ- 3, 6, які були в робочому стані і були розпайовані. Спірна сівалка розпаюванню вже не підлягала. На даний час, спірна сівалка перебуває в тому стані, в якому була на момент списання в 1998 році. Він змушений був зняти з неї всі запчастини, які купував за власні гроші та ремонтував цю сівалку своїми силами, оскільки позивачка вже не один рік звертається в правоохоронні органи, що він викрав спірну сівалку. ОСОБА_3 того, рішення комісії з питань реорганізації та вирішення майнових питань, які виникли в процесі розпаювання бувшого КСП «Перше Травня» від 26.06.2008 року, на якому було прийняте рішення про оцінку даної сівалки в 1950 гривень та передачу її у рахунок майнового паю ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_2, є незаконним, оскільки воно не затверджено рішенням загальних зборів членів бувшого КСП.

Свідки ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 суду пояснили, що вони дійсно підписували заяву, з якою ходила по селу ОСОБА_3 позивачка, що не заперечують, щоб спірну сівалку продали і зробили дорогу до цвинтаря.

Свідки ОСОБА_12, ОСОБА_13 суду пояснили, що їм не відомо скільки було робочих сівалок на момент розпаювання КСП «Перше Травня». В с.Круті Горби була дійсно так звана « пенсіонерська сівалка», якою обробляли городи пенсіонерів.

Свідок ОСОБА_14 в судовому засіданні підтвердив, що списану сівалку, так звану «пенсіонерську сівалку», ремонтував ОСОБА_6 та ОСОБА_7 Даною сівалкою обробляли городи пенсіонерів.

Свідок ОСОБА_15 суду пояснив, що він працює головою сільської ради с.Круті Горби Таращанського району. На момент розпаювання КСП «Перше Травня» кількість пайовиків становила 578 осіб, а пайовий фонд КСП становить 2496488 гривень. Коли було розпайовано майно, люди по заключали договори оренди паю з СТОВ «Лука», з СФГ «Надія». Є й одноосібники. Все майно поділено відповідно до часток пайовиків. Всі питання щодо розподілу майна вирішувалися на загальних зборах пайовиків. Позивачка має у власності майновий пай у розмірі 13771 гривня. Вона отримала в рахунок майнового паю 1148, 60 гривень, решта частки її паю знаходиться в процентному відношенні у машинах, нерухомості та ін.. ЇЇ майнова частка не виділялася в натурі, оскільки вона не зверталася із даними питаннями до загальних зборів пайовиків. Спір за дану сівалку почався із звернень позивачки в різні правоохоронні органи. До комісії по реорганізації КСП «Перше Травня», було внесено подання прокурором району, про усунення порушень Закону України «Про колективне сільськогосподарське підприємство» на підставі звернень позивачки до нього. Прокурором було рекомендовано вирішити спірні питання щодо сівалки СЗ -3, 6 шляхом зібрання загальних зборів. Проте, загальні збори пайовиків бувшого КСП зібрати неможливо, люди не мають бажання іти на збори для вирішення лише одного питання, що стосується заяв ОСОБА_1 по спірній сівалці. Всі жителі села знають, що дану сівалку, так звану «пенсіонерську», було відремонтовано ОСОБА_6, ОСОБА_7 та ОСОБА_16 Вона використовувалась для обробітку городів пенсіонерів. Оскільки зібрати загальні збори неможливо, то було зібрано засідання комісії по розпаюванню КСП 26.06.2008 року, на якій було вирішено оцінити дану сівалку в 1950 гривень та передати її в рахунок майнового паю ОСОБА_5С, ОСОБА_6, ОСОБА_2 Проте, дане рішення комісії є нелегітимним, оскільки вона не затверджено загальними збороми бувших членів КСП. Щодо зібраних позивачкою підписів про передачу в рахунок майнового паю їй та її чоловікові даної сівалки, то рахувати дану заяву як документ неможливо. Можна взяти дану заяву як пропозицію, а питання про передачу майна необхідно вирішувати лише на загальних зборах.

Судом встановлено, що 25.03.2000 року загальними зборами членів КСП «Перше Травня» було прийнято рішення про реформування КСП. Вирішено на базі КСП «Перше Травня» створити ТОВ СП «Хлібодар». Цими ж зборами затверджено акт уточнення майна пайового фонду КСП, відповідно до якого визначено перелік майна пайового фонду.

06.12.2000 року відбулися загальні збори пайовиків с.Круті Горби, яким було затверджено перелік основних засобів, розпайованих між членами КСП «Перше Травня».

11.03.2003 року Крутогорбівською сільською радою позивачці видано свідоцтво про право власності на майновий пай члена КСП серії КИ XXII № 2115151 згідно цього свідоцтва її частка майна визначена в розмірі 13771 гривня. (а.с.19)

Позивачці, членам її сім’ї та членам сім’ї ОСОБА_17, як одноосібникам, виділено в натурі комора, плуг, прицеп 2ПТС-4, де частка позивачки становить 1848, 4 грн, 554, 53 грн, 387, 8 гривень відповідно. ОСОБА_3 того, позивачка отримала кошти по взаєморозрахунках між одноосібниками в розмірі 1148, 60 грн. (а.с.109)

На момент розпаювання КСП «Перше Травня» кількість пайовиків становила 578 осіб, а пайовий фонд КСП становить 2496488 гривень. (довідка Крутогорбівської сільської ради № 256 від 28.05.2009 року) (а.с.126)

До пайового фонду майна бувшого КСП «Перше Травня» входило чотири сівалки СЗ-3, 6, які піддягали розпаюванню. В зв’язку з укладенням пайовиками договорів оренди, дані сівалки перебувають в оренді СФГ «Надія» сівалка СЗ-3, 6 вартістю 1958 грн; у СТОВ «Лука» сівалка СТЗ -3, 6 вартістю 1632 грн; сівалка СЗ-3, 6 вартістю 1958 грн; в одноосібника ОСОБА_18 сівалка СЗ — 3, 6 вартістю 1958 грн. (а.с. 125).

В судовому засіданні було встановлено, що позивачка не зверталася до комісії з організації вирішення майнових питань та не зверталася до загальних зборів співвласників майна бувшого КСП "Перше Травня" з питанням про визнання за нею права власності на майно та виділення їй в натурі сівалки СЗ-3, 6.

ОСОБА_3 того, в судовому засіданні було встановлено, що спірна сівалка СЗ-3, 6, 1990 року випуску, так звана «пенсіонерська сівалка», була списана і знята з балансу КСП «Перше Травня» 25.11.1998 року, в зв’язку із зносом і відпрацюванням. (а.с.81)

З 2007 року позивачка почала звертатися в різні правоохоронні органи з приводу викрадення або ж незаконного заволодіння ОСОБА_4 «пенсіонерською сівалкою». В зв’язку з її неодноразовими зверненнями до прокуратури Таращанського району, відповідними посадовими особами прокуратури було запропоновано голові сільської ради с.Круті Горби вирішити дане питання через загальні збори співвласників майна бувшого КСП «Перше Травня». Оскільки зібрати дані збори було неможливо, то 26.06.2008 року відбулося засідання комісії по розпаюванню КСП, на якій було вирішено оцінити дану сівалку в 1950 гривень та передати її в рахунок майнового паю ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_2 Дане рішення комісії не затверджено загальними зборами членів КСП «Перше Травня» (а.с.16, 17)

В 2008 році позивачка зібрала підписи 226 осіб, жителів с.Круті Горби, яким вони дають згоду продати так звану «пенсіонерську сівалку» за 3950 грн і кошти витратити на ремонт дороги до цвинтаря (а.с.27-29)

Під час розгляду справи в суді, позивачка зібрала підписи 120 осіб, пайовиків бувшого КСП, яким вони стверджують, що не заперечують передати так звану «пенсіонерську сівалку» в рахунок майнового паю позивачці та її чоловікові. (а.с.79-80)

Відповідно до довідки виданої Крутогорбівською сільською радою від 14.05.2009 року №81, на майновий пай одноосібників, до складу яких входить ОСОБА_1, виділено майно, відповідно до рішення загальних зборів пайовиків КСП «Перше Травня» від 17.07.2003 року, на загальну суму 213681 гривня, в тому числі і сівалка СЗ-3, 6, вартістю 1958 гривень, що становить 0, 916 % частки майнового паю ОСОБА_1, тобто в грошовому виразі 126, 14 гривень. (а.с.113).

Вказані обставини встановлено з пояснень позивачки, представника відповідача, представника третьої особи, свідків та матеріалів справи, досліджених в судовому засіданні.

Враховуючи вище викладене, суд вважає за необхідне відмовити позивачу в задоволенні позову, оскільки відповідно до постанови KM України від 28.02.2001 року №177, заяви осіб щодо визнання за ними права на майновий пай та правильність розрахунку вартості паїв, виділення групі осіб (окремим особам), які є власникам паїв, індивідуально визначених об’єктів із складу майна реорганізованого підприємства та передачі їх у спільну власність, провадиться комісією з організації вирішення майнових питань. ОСОБА_3 того, рішення комісії повинне бути затверджено рішенням загальних зборів колишніх членів підприємства, що є співвласниками майна.

Позивачка не зверталися до комісії з організації вирішення майнових питань про виділення їй в натурі майна, комісія рішення не виносила та її рішення загальними зборами співвласників майна бувшого КСП "Перше Травня» " не затверджувалося.

ОСОБА_3 того, в судовому засіданні ні прокуратурою, ні позивачкою не було доведено, що так звана «пенсіонерська сівалка» входила до складу пайового фонду майна КСП «Перше Травня» і що вона була розпайована між співвласниками майна бувшого КСП.

Керуючись ст.ст.2, 4, 48, 50 Закону України «Про власність», ст. 9 Закону України «Про колективне сільськогосподарське підприємство», Указом Президента України "Про заходи щодо забезпечення захисту майнових прав селян у процесі реформування аграрного сектора економіки" від 29.01.2001 року №62/2001, Постановою КМУ від 28.02.2001 року №177, ст.ст. 2, 5, 8, 10, 15, 57-61, 84, 88, 209, 213-215, 218 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

В позові прокурора Таращанського району в інтересах ОСОБА_1 до комітету співвласників майна бувшого КСП «Перше Травня», третя особа ОСОБА_2 про витребування майнового паю — відмовити.

Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. На рішення може бути подано апеляційну скаргу протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Київської області через Таращанський суд.

СудТаращанський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення24.06.2009
Оприлюднено02.06.2011
Номер документу15865989
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-132/2009

Ухвала від 18.03.2015

Цивільне

Горохівський районний суд Волинської області

Чонка В. В.

Ухвала від 03.04.2009

Цивільне

Березанський районний суд Миколаївської області

Гапоненко Н.О.

Рішення від 14.04.2009

Цивільне

Яремчанський міський суд Івано-Франківської області

Гребик Л. В.

Рішення від 24.06.2009

Цивільне

Таращанський районний суд Київської області

Потеряйко С.А.

Рішення від 17.06.2009

Цивільне

Косівський районний суд Івано-Франківської області

Гордій В.І.

Рішення від 01.06.2009

Цивільне

Олександрівський районний суд Донецької області

Молчанов В. А.

Ухвала від 27.03.2009

Цивільне

Черкаський районний суд Черкаської області

Пальонний B.C.

Рішення від 19.03.2009

Цивільне

Тетіївський районний суд Київської області

Волошко Т.П.

Рішення від 03.03.2009

Цивільне

Галицький районний суд Івано-Франківської області

Клюба В.В.

Рішення від 30.03.2009

Цивільне

Рокитнівський районний суд Рівненської області

Денисюк М.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні