Рішення
від 20.05.2008 по справі 20/124
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

20/124

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б     тел.230-31-34

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

справа №  20/124

20.05.08

За позовом     Підприємства з іноземними інвестиціями у формі товариства з обмеженою

                        відповідальністю «Телерадіокомпанія «НБМ»

До                    Товариства з обмеженою відповідальністю «Моніторинг телебачення

                       України»

Про                     заборону вчинення дій

                                                                                                        Суддя  Палій В.В.

                                                                                                                 Секретар Молочна Н.С.                                                                                                 

Представники:

Від позивача                     Грабєжов О.Е.- предст. (дов. від 02.01.2008р.)

Від відповідача          не з'явився

Обставини  справи:

          Позивач звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Моніторинг телебачення України», у якому просить суд заборонити відповідачу здійснювати запис телевізійної програми та/або телевізійних передачі позивача, що транслюються на телевізійному каналі «5»; заборонити відповідачу розповсюджувати вже зроблені записи телевізійної програми та/або телевізійних передач позивача; заборонити відповідачу продавати та/або передавати за гроші або з оплатою в будь-якій іншій формі, або без оплати примірники із записом (записами) телевізійної програми та/або телевізійних передачі позивача. В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач здійснював використання телевізійних передач позивача (запис та розповсюдження зацікавленим особам) всупереч чинному законодавству.

          Представник відповідача у судове засідання 09.04.2008р. не з”явився, витребуваних судом документів не надав.

          У судовому засіданні 09.04.2008р. представник позивача надав суду додаткові письмові пояснення по справі.

          У зв'язку з неявкою у судове засідання представника відповідача та неподання витребуваних судом документів, розгляд справи 09.04.2008р. відкладено.

          У судовому засіданні 07.05.2008р. представник позивача надав суду для залучення до матеріалів справи постанову Львівського апеляційного господарського суду від 14.04.2008р. у справі №14/175.

          Наданий позивачем документ долучений судом до матеріалів справи №20/124.

          Представник відповідача у судове засідання 07.05.2005р. не з'явився, витребуваних судом документів не надав. Відповідач належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи за адресою, яка зазначена у довідці про включення до ЄДРПОУ відповідача: м. Київ, вул. Голосіївська, 7, корпус 3.

          Суд вважає за можливе розглянути справу №20/124 за наявними в ній матеріалами.

           У судовому засіданні 07.05.2008р. судом оголошено перерву до 20.05.2008р., з метою виготовлення повного тексту рішення по справі.

          Дослідивши матеріалами справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд, -

                                                                ВСТАНОВИВ:

          

Позивач є телерадіоорганізацією, яка на підставі виданої Національною радою з питань телебачення і радіомовлення ліцензії на мовлення (серія НР №0305-м від 04.04.2002р.) створює передачі та розповсюджує їх за допомогою технічних засобів мовлення.

          Відповідно до вказаної ліцензії на мовлення позивач веде мовлення у 37 містах України під логотипом «5», права на який належать позивачу на підставі свідоцтва на знак для товарів і послуг №56665 від 15.12.2005р.

          Як зазначає позивач, під час розгляду справи №14/175 Господарським судом Рівненської області за позовом ТОВ «Лікеро-горілчаний завод «Хортиця»до ТОВ «Телерадіокомпанія Рівне-1»та ТОВ «ТРК «НБМ»про захист прав інтелектуальної власності, позивачем у справі №14/175 було надано на підтвердження факту порушення відповідачами права інтелектуальної власності позивача довідку ТОВ «Моніторинг телебачення України»із записом частини телевізійної програми ТОВ «ТРК «НБМ», зробленим ТОВ «Моніторинг телебачення України».

          Позивач вважає, що відповідач проводив використання телевізійних перед позивача (запис та розповсюдження) всупереч чинному законодавству, у зв'язку з чим просить суд  заборонити відповідачу здійснювати запис телевізійної програми та/або телевізійних передачі позивача, що транслюються на телевізійному каналі «5»; заборонити відповідачу розповсюджувати вже зроблені записи телевізійної програми та/або телевізійних передач позивача; заборонити відповідачу продавати та/або передавати за гроші або з оплатою в будь-якій іншій формі, або без оплати примірники із записом (записами) телевізійної програми та/або телевізійних передачі позивача.

          Відповідач відзиву на позовну заяву не надав.

          Відповідно до ст. 1 Закону України «Про телебачення і радіомовлення»програма (телерадіопрограма) - поєднана єдиною творчою концепцією сукупність передач (телерадіопередач), яка має постійну назву і транслюється телерадіоорганізацією за певною сіткою мовлення;

передача (телерадіопередача) - змістовно завершена частина програми (телерадіопрограми), яка має відповідну назву, обсяг трансляції, авторський знак, може бути використана незалежно від інших частин програми і розглядається як цілісний інформаційний продукт.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про авторське право та суміжні права»дія цього Закону розповсюджується на передачі організацій мовлення, що мають місцезнаходження на території України і здійснюють передачі за допомогою передавачів, розташованих на території України.

Відповідно до ст. 41 зазначеного Закону до майнових прав організацій мовлення належить їх виключне право на використання своїх програм будь-яким способом і виключне право дозволяти чи забороняти іншим особам:

а) публічне сповіщення своїх програм шляхом трансляції і ретрансляції;

б) фіксацію своїх програм на матеріальному носії та їх відтворення;

в) публічне виконання і публічну демонстрацію своїх програм у місцях з платним входом.

Майнові права організації мовлення можуть передаватися (відчужуватися) іншим особам на підставі договору, в якому визначаються спосіб і строк використання програми мовлення, розмір і порядок виплати винагороди, територія, на яку розповсюджуються передані права, тощо.  

Як зазначає позивач, між позивачем та відповідачем не укладалось договору про надання дозволу відповідачу на фіксацію програм позивача на матеріальних носіях (запис) та його розповсюдження.

Законом України «Про телебачення і радіомовлення»встановлений чіткий перелік уповноважених органів, які здійснюють контроль та нагляд за дотриманням законодавства телерадіоорганізаціями і провайдерами програмної послуги. Зокрема, такими органами є: Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, Антимонопольний комітет України, Державна інспекція зв'язку, уповноважені органи Кабінету Міністрів України, інші органи державної влади в межах своєї компетенції. Будь-яким іншим органам, установам, організаціям, підприємствам не надано прав здійснювати контроль та нагляд за дотриманням законодавства у сфері телерадіомовлення, в тому числі облік та фіксування телерадіопередач, складання ефірних довідок, тощо.

Відповідачем не надано суду доказів того, що відповідач наділений повноваженнями здійснювати контроль та нагляд за дотриманням законодавства у сфері телерадіомовлення, у тому числі облік та фіксування телерадіопередач, складання ефірних довідок.

Порушенням авторського права і (або) суміжних прав, що дає підстави для судового захисту, зокрема,  є вчинення будь-якою особою дій, які порушують особисті немайнові права суб'єктів авторського права і (або) суміжних прав, визначені статтями 14 і 38 цього Закону, та їх майнові права, визначені статтями 15, 39, 40 і 41 цього Закону, з урахуванням передбачених статтями 21 - 25, 42 і 43 цього Закону обмежень майнових прав (ст. 50 Закону України «Про авторське право та суміжні права»).

За захистом свого авторського права і (або) суміжних прав суб'єкти авторського права та суміжних прав мають право звертатися в установленому порядку до суду та інших органів відповідно до їх компетенції.

При порушеннях будь-якою особою авторського права і (або) суміжних прав, передбачених статтею 50 цього Закону, недотриманні передбачених договором умов використання творів і (або) об'єктів суміжних прав, використанні творів і об'єктів суміжних прав з обходом технічних засобів захисту чи з підробленням інформації і (або) документів про управління правами чи створенні загрози неправомірного використання об'єктів авторського права і (або) суміжних прав та інших порушеннях особистих немайнових прав і майнових прав суб'єктів авторського права і (або) суміжних прав суб'єкти авторського права і (або) суміжних прав мають право, зокрема, вимагати визнання та поновлення своїх прав, у тому числі забороняти дії, що порушують авторське право і (або) суміжні права чи створюють загрозу їх порушення. (ст. 52 Закону).

Оскільки судом встановлено, що відповідачем, який не відноситься до переліку суб'єктів, які наділені повноваженнями здійснювати контроль та нагляд за дотриманням законодавства телерадіоорганізаціями і провайдерами програмної послуги, було здійснено фіксацію програми позивача на матеріальному носії (запис) та передача такого запису третій особі без одержання дозволу позивача, як суб'єкта суміжних прав, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та задовольняє позовні вимоги у повному обсязі.

Судові витрати, у відповідності до ст. 49 ГПК України, покладаються на відповідача.

          За наведених обставин та керуючись ст. ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

                                                                 ВИРІШИВ:

1.          Позовні вимоги задовольнити повністю.

2.          Заборонити Товариству з обмеженою відповідальністю «Моніторинг телебачення України»(м. Київ, вул. Голосіївська, 7, корпус 3, код ЄДРПОУ 30632745) здійснювати запис телевізійної програми та/або телевізійних передач Підприємства з іноземними інвестиціями у формі товариства з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія «НБМ»(м. Київ, вул. Електриків, 26, код ЄДРПОУ 22837796), що транслюються на телевізійному каналі «5».

3.          Заборонити Товариству з обмеженою відповідальністю «Моніторинг телебачення України»(м. Київ, вул. Голосіївська, 7, корпус 3, код ЄДРПОУ 30632745) розповсюджувати вже зроблені записи телевізійної програми та/або телевізійних передач Підприємства з іноземними інвестиціями у формі товариства з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія «НБМ»(м. Київ, вул. Електриків, 26, код ЄДРПОУ 22837796).

4.          Заборонити Товариству з обмеженою відповідальністю «Моніторинг телебачення України»(м. Київ, вул. Голосіївська, 7, корпус 3, код ЄДРПОУ 30632745) продавати та/або передавати за гроші або з оплатою у будь-якій іншій формі, або без оплати примірники із записом (записами) телевізійної програми та/або телевізійних передач Підприємства з іноземними інвестиціями у формі товариства з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія «НБМ»(м. Київ, вул. Електриків, 26, код ЄДРПОУ 22837796).

5.          Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Моніторинг телебачення України»(м. Київ, вул. Голосіївська, 7, корпус 3, код ЄДРПОУ 30632745) на користь Підприємства з іноземними інвестиціями у формі товариства з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія «НБМ»(м. Київ, вул. Електриків, 26, код ЄДРПОУ 22837796) 85,00грн.-державного мита, 118,00грн.-витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

         6.     Після набрання рішенням законної сили видати накази.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом 10 днів з дня його прийняття.

Суддя                                                                                                                  В.В. Палій

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення20.05.2008
Оприлюднено04.06.2008
Номер документу1674652
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —20/124

Ухвала від 27.12.2010

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Василишин А.Р.

Ухвала від 02.08.2010

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Василишин А.Р.

Ухвала від 16.07.2010

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Василишин А.Р.

Рішення від 26.01.2012

Господарське

Господарський суд Київської області

Бабкіна В.М.

Ухвала від 13.12.2011

Господарське

Господарський суд Київської області

Бабкіна В.М.

Ухвала від 22.11.2011

Господарське

Господарський суд Київської області

Бабкіна В.М.

Ухвала від 07.11.2011

Господарське

Господарський суд Київської області

Бабкіна В.М.

Постанова від 19.09.2011

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Мартюк А.І.

Рішення від 29.06.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Палій В.В.

Постанова від 31.03.2011

Господарське

Вищий господарський суд України

Капацин H.B.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні