8/172пн
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
03.10.06 р. Справа № 8/172пн
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма "Донбас-Тейлор",
ЄДРПОУ 03806465, м.Донецьк
до відповідача Комунального підприємства “Бюро технічної інвентаризації
м.Донецька”, ЄДРПОУ 03336670, м.Донецьк
про визнання права власності
Суддя Ємельянов А. С.
Представники:
від позивача: Дибов О. В.- по дов.
від відповідача: Кочеткова В.В.- пров. юрисконсульт
В засіданні суду брали участь:
СУТЬ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Фірма "Донбас-Тейлор", м.Донецьк, позивач, звернувся до господарського суду з позовом до відповідача, Комунальне підприємство “Бюро технічної інвентаризації м.Донецька”, м.Донецьк, про визнання права власності на адміністративну будівлю (літ.А-2, загальна площа 502,3 кв.м.), будівлю модуля типа "ОРСК" (літ.Б-1, загальна площа 862,1 кв.м.), будівлю модуля типа "ОРСК" (літ.В-1, загальна площа 900,0 кв.м.), що розташовані за адресою: м.Донецьк, вул.Баумана, 1"ж" у Будьонівському районі.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на відсутність з його боку будь-яких порушень прав інших осіб під час будівництва спірних об'єктів.
Відповідач у відзиві на позовну заяву №01/2700 від 03.10.2006р. проти позовних вимог заперечує, посилаючись на недоведеність того факту, що будівництво спірних об'єктів нерухомості проведено позивачем у відповідності з будівельними норами та правилами, висновками санітарно-епідеміологічної та пожежної служб тощо, відповідним чином затвердженого проекту забудови.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, господарський суд встановив:
Рішенням №15/3 від 28.10.1992р. Донецької міської ради народних депутатів під розміщення підприємства зі зборки торгівельного технологічного обладнання відведено у постійне користування позивачу земельну ділянку площею 0,79 га по вул.Баумана в Будьонівському районі м.Донецька.
Згідно з Державним актом на право постійного користування землею, зареєстрованим в Книзі записів Державних актів на право постійного користування землею за №32, позивачу у постійне користування для проектування та будівництва двох модулів типу "ОРСК" надано земельну ділянку площею 0,76 га.
Згідно зі статутом позивача одним із основних видів діяльності позивача є виробництво харчових концентратів, виробництво морозива, виробництво сухарів та печива, оптова торгівля іншим промисловим обладнанням.
Виходячи зі змісту позовної заяви, на вказаній вище земельній ділянці позивачем для власних виробничих потреб та здійснення статутної діяльності було збудовано адміністративну будівлю (літ.А-2, загальна площа 502,3 кв.м.), будівлю модуля типа "ОРСК" (літ.Б-1, загальна площа 862,1 кв.м.), будівлю модуля типа "ОРСК" (літ.В-1, загальна площа 900,0 кв.м.).
01.09.2006р. позивач звернувся до відповідача з заявою про реєстрацію його права власності на вказане вище майно.
Проте, за поясненнями сторін, наданими в судому засіданні 03.10.2006р., відповідачем у реєстрації права власності позивача було відмовлено з посилання на ті обставини, що спірні об'єкти є самочинним будівництвом.
За таких обставин, в зв'язку з відсутністю відповідних правоустановчих документів на спірні об'єкти, позивачем заявлені вимоги про визнання його права власності на адміністративну будівлю (літ.А-2, загальна площа 502,3 кв.м.), будівлю модуля типа "ОРСК" (літ.Б-1, загальна площа 862,1 кв.м.), будівлю модуля типа "ОРСК" (літ.В-1, загальна площа 900,0 кв.м.), що розташовані за адресою: м.Донецьк, вул.Баумана, 1"ж", у Будьонівському районі.
Відповідач у відзиві на позовну заяву №01/2700 від 03.10.2006р. позовні вимоги не визнав, посилаючись на неправомірне будівництво позивачем спірних об'єктів.
Виходячи з принципу повного, всебічного та об'єктивного розгляду всіх обставин справи, суд вважає вимоги позивача такими, що підлягають задоволенню, враховуючи наступне:
Статтею 48 Закону України “Про власність” передбачено, що власник може вимагати усунення будь-яких порушень його права, хоч би ці порушення і не були поєднані з позбавленням володіння, і відшкодування завданих цим збитків. Захист права власності здійснюється судом або третейським судом.
Відповідно до ст.16 Цивільного кодексу України способами захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права.
Пунктом 5 ст.376 Цивільного кодексу України встановлено, що на вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.
Таким чином, з урахуванням вимог вказаної статті, необхідними умовами для визнання права власності на самочинно збудоване майно є наявність у позивача права власності (користування) на земельну ділянку, на якій розташоване спірне майно, а також встановлення того факту, що самочинне будівництво не порушує прав інших осіб.
Відповідно до ст.4-3 Господарського процесуального кодексу України судочинство в господарських судах здійснюється на засадах змагальності.
За приписом ст.33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести обставини, на які вона посилається в обгрунтування своїх вимог або заперечень.
Як встановлено судом, згідно з наданим до матеріалів справи Державним актом на право постійного користування землею, зареєстрованим в Книзі записів Державних актів на право постійного користування землею за №32, рішенням №15/3 від 28.10.1992р. Донецької міської ради народних депутатів, позивач є користувачем земельної ділянки площею 0,76 га, яка знаходиться по вул.Баумана, 1 "ж" у Будьонівському районі м.Донецька.
При цьому, як вказує позивач, самовільне будівництво проведено ним у межах площі земельної ділянки, визначеної Державним актом. Ці обставини з боку відповідача не спростовані.
Таким чином, суд дійшов висновку, що позивач як землекористувач має право на звернення до суду з вимогою про визнання його права власності на підставі п.5 ст.376 Цивільного кодексу України.
Згідно з наданим до матеріалів справи технічним висновком з дослідження конструкцій позивача, складеним АТЗТ "Проектно-виробниче підприємство "Донбасреконструкція", встановлено, що спірні будівельні конструкції позивача знаходяться в нормальному стані та придатні для подальшої експлуатації.
За приписом ст.43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Виходячи з того, що згідно з ліцензією серії АБ №102862 від 08.04.2005р. АТЗТ "Проектно-виробниче підприємство "Донбасреконструкція" надане право здійснювати обстеження та оцінювання технічного стану будівельних конструкцій, суд приймає до уваги вказаний вище висновок як доказ дотримання позивачем будівельних норм і правил при будівництві спірних об'єктів.
На підставі вищевикладеного, виходячи з того, що спірні об'єкти збудовані на земельній ділянці, користувачем якої є позивач, приймаючи до уваги надані до матеріалів справи документи щодо оцінки технічного стану спірних конструкцій, суд дійшов висновку про відсутність порушень встановлених норм та правил при будівництві спірного майна.
За таких обставин, враховуючи вимоги п.5 ст.376 Цивільного кодексу України, приймаючи до уваги надані до справи документи, а також відсутність будь-яких доказів порушення будівництвом спірних об'єктів прав інших осіб, позовні вимоги про визнання права власності на адміністративну будівлю (літ.А-2, загальна площа 502,3 кв.м.), будівлю модуля типа "ОРСК" (літ.Б-1, загальна площа 862,1 кв.м.), будівлю модуля типа "ОРСК" (літ.В-1, загальна площа 900,0 кв.м.), що розташовані за адресою: м.Донецьк, вул.Баумана, 1"ж" у Будьонівському районі, підлягають задоволенню.
Враховуючи, що за висновками суду, з боку відповідача не було припущено будь-яких неправильних дій, внаслідок яких виник спір по цій справі, судові витрати у відповідності із ст.49 Господарського процесуального кодексу України підлягають віднесенню на позивача повністю.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.43, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма "Донбас-Тейлор", м.Донецьк до Комунального підприємства “Бюро технічної інвентаризації м.Донецька”, м.Донецьк задовольнити повністю.
Визнати право власності Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма "Донбас-Тейлор", м.Донецьк на адміністративну будівлю (літ.А-2, загальна площа 502,3 кв.м.), будівлю модуля типа "ОРСК" (літ.Б-1, загальна площа 862,1 кв.м.), будівлю модуля типа "ОРСК" (літ.В-1, загальна площа 900,0 кв.м.), що розташовані за адресою: м.Донецьк, вул.Баумана, 1"ж" у Будьонівському районі.
В судовому засіданні 03.10.2006р. оголошено повний текст рішення.
Суддя Ємельянов А.С.
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2006 |
Оприлюднено | 22.08.2007 |
Номер документу | 167895 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Ємельянов А.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні