ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
Господарський суд Чернігівської області
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 698-166, факс 77-44-62
УХВАЛА
про повернення заяви про порушення справи про банкрутство
"05" липня 2011 р. № 02-02/25/1446/2011
Суддя Iвченко С.М., розглянувши матеріали заяви № 5 від 01.07.11, яку подав
Голова ліквідаційної комісії Боржника: Приватного малого підприємства "Світоч", код ЄДРПОУ 14225961, вул. Шевченка, 5, м. Бахмач, Бахмацький район, Чернігівська область,16500
Предмет спору: про визнання боржника банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Головою ліквідаційної комісії Приватного малого підприємства "Світоч" подано заяву про порушення справи про банкрутство на підставі ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
У поданій заяві не зазначено обставин та доказів, що підтверджують:
- визначення строку, на протязі якого від публікації оголошення приймались заяви кредиторів,
- подання кредиторами після публікації оголошення заяв про грошові вимоги,
- складання проміжного ліквідаційного балансу на підставі поданих заяв кредиторів,
У відповідності до ч.3 ст.6 та ч.5, ч.7 ст.7 Закону справа про банкрутство порушується господарським судом лише у разі підтвердження боржником своєї неплатоспроможності документами, які боржник зобов'язаний додати до заяви про порушення провадження у справі про банкрутство.
Статтею 22 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців" передбачено, що інформація про прийняття рішення щодо припинення підприємницької діяльності підлягає обов'язковому опублікуванню в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації. Відповідно до вимог частини 4 статті 105 Цивільного кодексу України, комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.
Враховуючи викладене, однією з передумов порушення провадження у справі про банкрутство, в порядку ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” є здійснення попередньої публікації оголошення в порядку частини 4 статті 105 Цивільного кодексу України та статті 22 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців" про прийняття рішення щодо припинення підприємницької діяльності, прийом заяв кредиторів у встановлений термін, але не менше 2 місяців , складання проміжного ліквідаційного балансу, який має містити відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи. У відповідності до ч. 2 ст.36 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців" підписи на ліквідаційному балансі повинні бути нотаріально посвідчені.
Як вбачається з матеріалів справи після прийняття 23.05.11р. рішення про припинення юридичної особи-боржника шляхом ліквідації не минуло мінімально необхідного строку на виявлення кредиторів (2-х місяців) . Наданий суду проміжний ліквідаційний баланс складено станом на 01.07.11р.,тобто без дотримання мінімально необхідного терміну на виявлення кредиторів .
Згідно до ст. 9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” суддя повертає заяву про порушення справи про банкрутство з підстав, вказаних у згаданій статті, а також з інших підстав, передбачених ст. 63 Господарського процесуального кодексу України.
У відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України невказання у заяві обставин , на яких ґрунтуються вимоги, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, є підставами для повергнення заяви без розгляду .
З огляду на зазначене, суд вважає за необхідне повернути заяву без розгляду Керуючись п. 3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, ст. 9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” , суд -
УХВАЛИВ:
1. Заяву та додані до неї матеріали повернути заявнику без розгляду.
2. У відповідності з п.2 ст.8 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" від 21.10.1993р. №7-93 та п.13 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.12.2005р. №1258 "Про затвердження Порядку оплати втрат з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів, пов'язаних з розглядом цивільних та господарських справ, та їх розмірів" державне мито у сумі 85,00 грн., сплачене пл.дорученням № 98 від 01.07.11р. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у сумі 236,00 грн., сплачені згідно пл.доручення №99 від 01.07.11р. підлягають поверненню.
Додаток на 34 арк.
Суддя Iвченко С.М.
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 05.07.2011 |
Оприлюднено | 15.07.2011 |
Номер документу | 16933443 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні