Рішення
від 30.05.2008 по справі 32/156-6/33
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

32/156-6/33

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б     тел.230-31-34

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

справа №  32/156-6/33

30.05.08

За позовом                    Товариства з обмеженою відповідальністю «Комерційний                                                  інформаційно-рекламний центр «СЕНС»

До  відповідача-1          Акціонерної енергопостачальної компанії «Київенерго»

До відповідача-2          Фізико-технологічного інституту матеріалів та сплавів                                                             Національної академії наук України  

Третя особа                    на стороні відповідачів, яка не заявляє самостійних вимог на                                                   предмет спору, закрите акціонерне товариство «Наука-спорт»

Про                              зобов'язання укласти договори

Суддя Ковтун С.А.

Представники учасників процесу:

Від позивача          Опря Н.Л. (за дов.)

Від відповідача-1          Іванченко О.В. (за дов.)

Від відповідача-2          Зінов'єва А.О. (за дов.)

Від третьої особи          не з'явились

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До господарського суду міста Києва звернулося з позовом товариство з обмеженою відповідальністю (далі –ТОВ) «Комерційний інформаційно-рекламний центр «СЕНС»до акціонерної енергопостачальної компанії (далі –АЕК) «Київенерго»про зобов'язання укласти договір про постачання електричної енергії та до Фізико-технологічного інституту матеріалів та сплавів Національної академії наук України про зобов'язання укласти договір про спільне використання технологічних мереж енергозбереження: трансформаторної підстанції № 2485 та інших частин електромережі, що використовуються для подачі електроенергії до тенісного павільйону –нежилого будинку загальною площею 2191,1 кв. м. за адресою: 03142, м. Київ, бул. Академіка Вернадського, 32 (в літ. «Г»), що належить позивачу на праві власності.

Рішенням суду від 07.06.2007 позов було задоволено повністю.

Постановою Київського апеляційного господарського суду від 20.08.2007 вказане рішення залишено без змін.

Постановою Вищого господарського суду України від 13.12.2007 вищевказані судові рішення були скасовані, справу направлено на новий розгляд.

Підставою для скасування судових рішень стало неправильне застосування матеріальних норм права, яке полягає в незастосуванні положень Господарського кодексу України щодо порядку укладення договорів на основі примірних і типових договорів.

Під час нового розгляду позивач підтримав позов у повному обсязі з тих же підстав. Зокрема, свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що постачання електроенергії позивачу та оплата її вартості через закрите акціонерне товариство (далі –ЗАТ) «Наука-спорт»суперечить чинному законодавству та порушує права та охоронювані законом інтереси позивача як юридичної особи, що здійснює господарську діяльність. Позивач також зазначає, що він є власником об'єкту нерухомого майна –тенісного павільйону загальною площею 2191,1 кв. м. за адресою: 03142, м. Київ, бул. Академіка Вернадського, 32. Разом з тим, постачання електричної енергії до тенісного павільйону позивача здійснюється через посередництво ЗАТ «Наука-Спорт», хоча між ТОВ «Комерційний інформаційно-рекламний центр «СЕНС»та ЗАТ «Наука-спорт»відсутній будь-який договір щодо постачання електричної енергії до тенісного павільйону.

Акціонерна енергопостачальна компанія «Київенерго»проти позову заперечує, посилаючись на те, що позивачем не було надано відповідачу-1 необхідних для укладання договору на постачання електричної енергії документів, зокрема технічних умов. У зв'язку з цим, було відмовлено позивачу в укладанні такого договору.

Фізико-технологічний інституту матеріалів та сплавів Національної академії наук України також відхилив позовні вимоги. Заперечення відповідача-2 ґрунтуються на тому, що кабель типу АВВГ (3*185), яким з'єднується тенісний павільйон –нежилий будинок загальною площею 2191,1 кв. м. за адресою: 03142, м. Київ, бул. Академіка Вернадського, 32 з трансформаторною підстанцією № 2485, знаходиться на балансі ЗАТ «Наука-спорт», а не на балансі позивача, тому підстав для укладання договору про спільне використання технологічних мереж енергозбереження немає. Крім того, відповідача-2 зазначає, що Фізико-технологічний інститут матеріалів та сплавів Національної академії наук України не має можливості укласти новий договір про спільне використання технологічних мереж енергозбереження з позивачем через застарілість електричного обладнання трансформаторної підстанції № 2485 та замалі електричні потужності.

Закрите акціонерне товариство «Наука-спорт», не погоджуючись з позовом,   заперечило щодо наявності у позивача права власності на тенісний павільйон –нежилий будинок загальною площею 2191,1 кв. м. за адресою: 03142, м. Київ, бул. Академіка Вернадського, 32, у зв'язку з чим підстави для укладання договорів на постачання електричної енергії та про спільне використання технологічних мереж енергозбереження меж відсутні. Постачання електричної енергії до зазначеного тенісного павільйону, за твердженнями третьої особи, повинно здійснюватись через ЗАТ «Наука-спорт».

          Розглянувши подані учасниками процесу документи і матеріали, заслухавши пояснення їх повноважних представників, всебічно та повно з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги і заперечення, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд міста Києва встановив:

Позивач є власником об'єкту нерухомого майна - тенісного павільйону  загальною площею 2191,1 кв. м. за адресою: 03142, м. Київ, бул. Академіка Вернадського, 32 на підставі мирової угоди, укладеної між ТОВ «Комерційний інформаційно-рекламний центр «СЕНС»та ТОВ «Міжнародний тенісний клуб «Наука», затвердженої ухвалою господарського суду м. Києва від 19.06.2001 у  справі № 13/43.

Право власності позивача на тенісний павільйон 03.09.2001 було зареєстровано комунальним підприємством «Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації прав власності на об'єкти нерухомого майна».

Як вбачається з матеріалів справи та пояснень представників сторін, постачання електричної енергії до тенісного павільйону позивача здійснюється через посередництво ЗАТ «Наука-спорт». Разом з тим, будь-яких договорів  щодо постачання електричної енергії до тенісного павільйону між цими сторонами укладено не було.

Тенісний павільйон, що належить позивачеві на праві власності, з'єднаний мережами з трансформаторною підстанцією № 2485, а саме: кабелем типу АВВГ (3*185), який було придбано в 1997 році ТОВ «Міжнародний тенісний клуб «Наука»у АТЗТ «Поліном», що підтверджується рахунком-фактурою № 636 від 24.10.1997, платіжним дорученням № 405 від 27.10.1997 про оплату рахунку № 636 від 24.10.1997 та накладною № 344 від 28.10.1997.

Відповідно до листа ТОВ «Міжнародний тенісний клуб «Наука»від 21.05.2007 року № 56 разом з нерухомим майном позивачу були передані технологічні електричні зовнішні та внутрішні мережі, якими постачається електрична енергія до тенісного павільйону, у тому числі кабель типу АВВГ (3*185), прокладений від трансформаторної підстанції № 2485 до тенісного павільйону.

Будь-яких інших документів, що підтверджують право власності інших осіб, в тому числі ЗАТ «Наука-спорт»на кабельні з'єднувальні мережі, інші зовнішні та внутрішні електромережі та устаткування, актів приймання-передачі кабельних з'єднувальних мереж, документів на підтвердження оплати за них, видаткових накладних, представниками відповідачів та третьої особи ЗАТ «Наука-спорт» надано не було.

Відповідно до акту розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності, складеного 20.02.2002 та підписаного представниками ЗАТ «Наука-спорт», відповідача-1 та відповідача-2, кабель типу АВВГ (3*185), ГРЩ-1 та лічильники електроенергії відносяться до об'єктів ЗАТ «Наука-спорт». Разом з тим, суд дійшов висновку, що зазначені в цьому акті відомості не відповідають дійсності та спростовуються наявними матеріалами справи, оскільки останні (матеріали справи) підтверджують належність зазначених об'єктів електричного устаткування на праві власності позивачу.   

Твердження відповідача-2 про неможливість укладання договору про спільне використання технологічних мереж з позивачем через перебування їх на балансі третьої особи суд оцінює критично. Відповідно до ч. 2 п. 7 роз'яснення Вищого арбітражного суду України від 02.04.1994 № 02-5/225 «Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних з судовим захистом права державної власності»знаходження майна на балансі підприємства (організації) не є безспірною ознакою його права власності. Баланс підприємства (організації) є формою бухгалтерського обліку, визначення складу і вартості майна та обсягу фінансових зобов'язань на конкретну дату. Баланс не визначає підстав знаходження майна у власності (володінні) підприємства. Тим самим суд не приймає до уваги як доказ належності з'єднувальних технологічних мереж на праві власності третій особі ЗАТ «Наука-спорт»акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін від 20.02.2002, складений між Фізико-технологічним інститутом матеріалів та сплавів НАН України та ЗАТ «Наука-спорт».

Таким чином, суд дійшов висновку про безпідставність відмови відповідача-2 від укладання договору про спільне використання технологічних мереж енергозбереження з позивачем з підстав знаходження кабелю типу АВВГ (3*185), яким з'єднується тенісний павільйон –нежилий будинок загальною площею 2191,1 кв. м. за адресою: 03142, м. Київ, бул. Академіка Вернадського, 32 з трансформаторною підстанцією № 2485, на балансі ЗАТ «Наука-спорт».

Трансформаторна підстанція № 2485 належить Фізико-технологічному інституту матеріалів та сплавів НАН України.

Відповідно до п. 1.2. Правил користування електричною енергією, затверджених Постановою НКРЕ № 28 від 31.07.1996 (далі –Правила), електропередавальна організація –це суб'єкт господарювання, який отримав ліцензію НКРЕ на право здійснення підприємницької діяльності з передачі електричної енергії.

Основний споживач –це споживач електричної енергії або власник електричних мереж, який передає частину електроенергії своїми технологічними мережами субспоживачам.

Субспоживач –це споживач, електроустановки якого приєднані до технологічних електричних мереж основного споживача.

Технологічні електричні мережі –сукупність електроустановок з усією інфраструктурою, у тому числі системи автоматики, захисту, управління, регулювання та зв'язку, що призначені для перетворення, передачі та/або розподілу електричної енергії, що належать основному споживачу і використовуються для передачі електричної енергії для власного споживання та/або субспоживачам, а також для транзиту електричної енергії в мережі електропередавальної організації.

Оскільки до трансформаторної підстанції № 2485 Фізико-технологічного інституту матеріалів та сплавів НАН України безпосередньо підключені електроустановки ТОВ «Комерційний інформаційно-рекламний центр «СЕНС»через кабель типу АВГ (3*185), то, відповідно, відповідач-1 є електропередавальною організацією, відповідач-2 –основним споживачем, а позивач –субспоживачем.

Відповідно до п. 1.2. Правил межа балансової належності  - точка розподілу елементів електричної мережі між власниками електроустановок за ознаками права власності  або повного господарського віддання.

Таким чином, суд дійшов висновку про наявність у ТОВ «Комерційний інформаційно-рекламний центр «СЕНС»та Фізико-технологічного інституту матеріалів та сплавів НАН України спільних меж балансової належності.

Відповідно до п. 5.16 Правил користування електричною енергією у разі передачі електричної енергії послідовно мережами декількох суб'єктів господарювання договори про спільне використання технологічних електричних мереж (про технічне забезпечення електропостачання) укладаються безпосередньо між суб'єктами, які мають спільну межу балансової належності і мають врахувати обсяги передачі електричної енергії наступному суб'єкту господарювання.

Відповідно до п. 1.7 Правил у разі використання технологічних електричних мереж основного споживача субспоживачем відносини між споживачем та субспоживачем, у тому числі їх взаємна відповідальність, регулюються договором про спільне використання технологічних електричних мереж споживача, що укладається між ними на основі типового договору, що є додатком 2 до Правил.

Договір про спільне використання технологічних електричних мереж основного споживача –це домовленість двох сторін (основний споживач і субспоживач або постачальник електричної енергії), що є документом певної форми, який встановлює зміст та регулює правовідносини  між сторонами під час передачі електричної енергії технологічними мережами основного споживача для потреб субспоживача, електропередавальної організації або постачальника електричної енергії (п. 1.2 Правил).   

Відповідно до п. 3 ст. 184 Господарського кодексу України укладення господарських договорів на основі примірних і типових договорів повинно здійснюватися з додержанням умов, передбачених статтею 179 цього Кодексу, не інакше як шляхом викладення договору у вигляді єдиного документа, оформленого згідно з вимогами статті 181 цього Кодексу та відповідно до правил, встановлених нормативно-правовими актами щодо застосування примірного або типового договору.

Статтею 181 Господарського кодексу України визначений загальний порядок укладання договорів, відповідно до якого господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках.

21.11.2007 позивач звернувся до відповідача-2 з листом № 497 від 21.11.2007 про укладання договору про спільне використання технологічних мереж. До листа додано копію реєстраційного посвідчення Київського МБТІ на право власності ТОВ «КІРЦ «СЕНС»на тенісний павільйон, договір про спільне використання технологічних мереж в трьох примірниках та проект акту розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін, що є додатком до цього договору, в трьох примірниках. Як вбачається з доданих проектів договору та акту розмежування балансової належності, вони відповідають та узгоджуються з умовами Типового договору, що є додатком № 2 до Правил.

Відповідно до п. 3 ст. 181 Господарського кодексу України сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору.

Відповідно до п. 1.7 Правил основний споживач не має права відмовити електропередавальній організації, яка здійснює ліцензовану діяльність на закріпленій території, субспоживачам або постачальникам електричної енергії у разі дотримання ними вимог цих правил в укладанні (переукладанні) договорів про спільне використання технологічних мереж споживача або про технічне забезпечення електропостачання споживача.

Таким чином, відповідач-2 не мав права відмовити позивачу як власнику тенісного павільйону –нежилої будівлі загальною площею 2191,1 кв. м. за адресою: 03142, м. Київ, бул. Академіка Вернадського, 32 в укладанні договору про спільне використання технологічних мереж.

Разом з тим, відповідач-2, в порушення встановленого порядку укладання договорів, не повернув у двадцятиденний строк позивачу ні підписаний примірник договору, ні протокол розбіжностей.

Відповідно до п. 7 ст. 181 Господарського кодексу України  якщо сторона, яка одержала протокол розбіжностей щодо умов договору, заснованого на державному замовленні або такого, укладення якого є обов'язковим для сторін на підставі закону, або сторона - виконавець за договором, що в установленому порядку визнаний монополістом на певному ринку товарів (робіт, послуг), яка одержала протокол розбіжностей, не передасть у зазначений двадцятиденний строк до суду розбіжності, що залишилися неврегульованими, то пропозиції другої сторони вважаються прийнятими.

Таким чином, прийняття відповідачем-2 проекту договору про спільне використання технологічних мереж та акту розмежування балансової належності, та не направлення позивачу своїх заперечень у вигляді протоколу розбіжностей є прийняттям пропозиції щодо укладання такого договору на запропонованих умовах.

Отже, вимоги позивача про зобов'язання відповідача-2 укласти з ним договір про спільне використання технологічних мереж на запропонованих умовах є обґрунтованими та правомірними.

Відповідно до п. 1.3. Правил постачання електричної енергії для забезпечення потреб електроустановки здійснюється на підставі договору про постачання електричної енергії, що укладається між власником цієї електроустановки та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом. Договір про постачання електричної енергії на основі типового договору (додаток 3) укладається постачальником електричної енергії за регульованим тарифом з усіма споживачами та субспоживачами (п. 1.6 Правил).

Договір про постачання електричної енергії між постачальником електричної енергії та субспоживачем або споживачем, електроустановки якого приєднані до мереж електропередавальної організації, має укладатись після укладення між субспоживачем та основним споживачем (електропередавальною організацією) договору про спільне використання технологічних електричних мереж основного споживача або договору про технічне забезпечення електропостачання субспоживача (споживача) (п. 1.8 Правил).

Договір про постачання електричної енергії - домовленість двох сторін (постачальник електричної енергії за регульованим тарифом і споживач), що є документом певної форми, який встановлює зміст та регулює правовідносини між сторонами під час продажу постачальником за регульованим тарифом електричної енергії споживачу за тарифами, які регулюються відповідно до законодавства України (п. 1.2 Правил).

Відповідно до п. 6 ст. 179 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання, які забезпечують споживачів, зазначених у частині першій цієї статті, електроенергією, зв'язком, послугами залізничного та інших видів транспорту, а у випадках, передбачених законом, також інші суб'єкти зобов'язані укладати договори з усіма споживачами їхньої продукції (послуг). Законодавством можуть бути передбачені обов'язкові умови таких договорів.

Отже, з врахуванням положень п. 6 ст. 179 Господарського кодексу України, на відповідача-1 покладається обов'язок, а не право укласти з позивачем договір на постачання електроенергії.

Відповідно до п. «б»ст. 24 Закону України «Про електроенергетику»енергопостачальники, що здійснюють постачання електричної енергії на закріпленій території, не мають права відмовити споживачу, який розташований на цій території, в укладанні договору на постачання електричної енергії.

Відповідно до п. 1.9 Правил постачальники електричної енергії за регульованим тарифом на закріпленій території не мають права відмовити споживачу або субспоживачу, електроустановки якого розташовані на цій території, в укладенні договору за умови дотримання вимог законодавства України, зокрема цих Правил та інших нормативно-технічних документів.

Як вбачається з матеріалів справи та пояснень представників позивача та відповідача-1, підставою для відмови в укладанні договору на постачання електричної енергії стало неподання позивачем технічних умов. Разом з тим, суд вважає, що така відмова відповідача-1 з зазначених підстав є неправомірною, оскільки відповідно до п. 2.1. Правил приєднання електроустановок до електричних мереж, затверджених Постановою НКРЕ України № 1137 від 14.12.2005, технічні умови приєднання видаються власником електричних мереж у разі приєднання нової електроустановки, збільшення електричної потужності електроустановки внаслідок реконструкції чи технічного переоснащення, зміни вимог замовника до надійності електрозабезпечення електроустановки, зміни точки приєднання.

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Будь-яких доказів на підтвердження факту приєднання нової електроустановки, збільшення електричної потужності електроустановки та інших обставин, передбачених у вказаному п. 2.1. Правил, приєднання електроустановок до електричних мереж, відповідачем-1 надано не було.

Навпаки, з матеріалів справи вбачається, що приміщення тенісного павільйону –нежилої будівлі загальною площею 2191,1 кв. м. за адресою: 03142, м. Київ, бул. Академіка Вернадського, 32, забезпечується енергією в межах договірної потужності.

Згідно з частиною 2 п. 2.1. Правил приєднання електроустановок до електричних мереж, у разі зміни форми власності чи власника електроустановки за умови, що це не призведе до зміни технічних параметрів та вимог до категорії з надійності електрозабезпечення цієї електроустановки, нові технічні умови приєднання не видаються.

Отже, вимога відповідача-1 про надання нових технічних умов приєднання є безпідставною.

Відповідно до п. 5.1 Правил договір про постачання електричної енергії є основним документом, який регулює відносини між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що здійснює свою діяльність на закріпленій території, і споживачем та визначає зміст правових відносин, прав та обов'язків сторін. Споживання електричної енергії без договору не допускається.

Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку щодо неправомірності відмови відповідача-1 в укладанні з позивачем договору на постачання електричною енергією, у зв'язку з чим вимога позивача про укладання такого договору на підставі Типового договору, що є додатком № 3 до Правил, підлягає задоволенню.

Судові витрати, відповідно до ст. 49 ГПК України, покладаються на відповідачів.

На підставі викладеного, керуючись ст. 33, 43, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -  

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити повністю.

          2. Зобов'язати акціонерну енергопостачальну компанію «Київенерго»укласти з товариством з обмеженою відповідальністю «Комерційний  інформаційно-рекламний центр «СЕНС»договір разом з додатками на постачання електричної енергії до тенісного павільйону –нежилого будинку загальною площею 2191,1 кв. м. за адресою: 03142, м. Київ, бул. Академіка Вернадського, 32, що належить товариству з обмеженою відповідальністю «Комерційний інформаційно-рекламний центр «СЕНС»на праві власності, на умовах типового договору, що є додатком № 3 до Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ № 28 від 31.07.1996, протягом десяти календарних днів з дати набрання рішенням суду законної сили

3. Зобов'язати Фізико-технологічний інститут матеріалів та сплавів Національної академії наук України укласти з товариством з обмеженою відповідальністю «Комерційний  інформаційно-рекламний центр «СЕНС»договір разом з додатками про спільне використання технологічних мереж енергозабезпечення: трансформаторної підстанції № 2485 та інших частин електромережі, що використовуються для подачі електроенергії до тенісного павільйону –нежилого будинку загальною площею 2191,1 кв. м. за адресою: 03142, м. Київ, бул. Академіка Вернадського, 32, що належить товариству з обмеженою відповідальністю  «Комерційний інформаційно-рекламний центр «СЕНС»на праві власності, протягом десяти календарних днів з дати набрання рішенням суду законної сили на умовах наведених у проекті договору:

«ТИПОВИЙ ДОГОВІР

про спільне використання технологічних мереж

    Фізико-технологічний інститут матеріалів та сплавів Національної академії наук України, далі - Власник мереж, та товариство з обмеженою відповідальністю «Комерційний інформаційно-рекламний центр «СЕНС»далі - Користувач,  (далі - Сторони), уклали цей договір про спільне використання технологічних мереж (далі - Договір).      Під час виконання умов цього Договору, а також вирішення всіх питань, що не обумовлені цим Договором, Сторони зобов'язуються керуватися чинним законодавством України та Правилами користування електричною енергією (далі - ПКЕЕ). 

1. Предмет Договору

    1.1. Власник мереж зобов'язується забезпечити технічну можливість передачі (транзиту) електричної енергії власними технологічними електричними мережами в точки приєднання електроустановок Користувача або інших суб'єктів господарювання, передачу електричної енергії яким забезпечує Користувач, а Користувач - своєчасно сплачувати вартість послуг Власника мереж з утримання технологічних електричних мереж спільного використання та інші послуги відповідно до умов цього Договору.     1.2. Передача електричної енергії забезпечується відповідно до однолінійної схеми, наведеної в додатку "Однолінійна схема".      Власник мереж забезпечує передачу електричної енергії до межі балансової належності належних йому електричних мереж.   1.3. Приєднана потужність електроустановок в точці приєднання на межі балансової належності 100 кВт, дозволена потужність електроустановок в точці приєднання на межі балансової належності 100 кВт.

2. Обов'язки Власника мереж

Власник мереж зобов'язаний:

2.1. Забезпечувати технічну можливість для передачі Користувачу електричної енергії в межах 100 кВт потужності на 3 класі напруги (ступінь напруги 0,4 кВ) в обсягах, визначених відповідно до договору з постачальником електричної енергії, шляхом формування електричної схеми відповідної пропускної здатності.

2.2. Забезпечувати на межі балансової належності електромереж підтримання параметрів якості електроенергії та узгодженого рівня надійності електропостачання відповідно до категорії струмоприймачів Користувача згідно з ПУЕ.

          У разі, якщо Власник є основним споживачем, рівень надійності електропостачання відповідно до категорії струмоприймачів Користувача не може бути вищим, ніж існуюча категорія надійності електропостачання Власника.

3. Права Власника мереж

Власник мереж має право:

3.1. На відшкодування частини (відповідно до обсягу переданої Користувачу електричної енергії) витрат на утримання електричних мереж, якими здійснюється передача електричної енергії Користувачу, згідно з кошторисом, наведеним у додатку "Порядок розрахунку оплати обґрунтованих витрат споживача на передачу електричної енергії".

3.2. На доступ до розрахункових засобів та систем обліку електричної енергії, що розташовані на об'єктах Користувача для зняття показів.

3.3. Вимагати від Користувача дотримання на належному рівні показників якості електричної енергії на межі балансового розподілу електромереж відповідно до умов цього Договору.

3.4. На припинення передачі та/або обмеження обсягів використання електричної енергії Користувачем у випадках та в порядку, передбачених розділом 6 цього Договору.

3.5. На отримання від Користувача плати за перетікання реактивної електричної енергії.

4. Обов'язки Користувача

Користувач зобов'язується:

4.1. Здійснювати оплату за використання електричних мереж Власника мереж за розрахунковий період. Розрахунок плати за використання електричних мереж Власника мереж здійснюється згідно з додатком "Порядок розрахунку оплати обґрунтованих витрат споживача на передачу електричної енергії", який має бути підписаний сторонами в подальшому.

Плата за використання електричних мереж Власника мереж вноситься Користувачем на підставі рахунка, одержаного від Власника мереж. Тривалість періоду для оплати отриманого рахунка становить 5 днів (тривалість періоду оплати має не перевищувати 5 днів для суб'єктів господарювання, які здійснюють плату самостійно, і 10 днів - для суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахунки через свою територіально відокремлену головну організацію).

За час, протягом якого Власником мереж припинялась передача електричної енергії з вини Користувача, плата за використання електричних мереж Власника мереж корегується відповідно до вимог ПКЕЕ.

4.2. У разі віддачі електричної енергії в мережі Користувача здійснювати оплату за перетікання реактивної енергії на межі балансової належності електромереж відповідно до додатка "Порядок розрахунків за перетікання реактивної електроенергії".

4.3. Забезпечувати безперешкодний доступ уповноважених осіб Власника мереж до систем та засобів обліку і засобів контролю потужності та якості електроенергії, а також для контролю встановлених режимів споживання електроенергії.

4.4. У разі припинення споживання електричної енергії внаслідок звільнення Користувачем займаного об'єкта останній повідомляє про це Власника мереж за 20 днів і здійснює повний розрахунок за використання електричних мереж до дня виїзду включно. Власник мереж припиняє передачу електричної енергії в день звільнення об'єкта.

5. Права Користувача

Користувач має право:

5.1. Не сплачувати за використання електричних мереж за час перерви в електропостачанні, якщо перерва відбулася не з вини Користувача.

5.2. На отримання від Власника мереж інформації щодо якості електричної енергії, порядку визначення плати за використання електричних мереж Власника мереж, умов та режимів передачі електричної енергії.

5.3. На відшкодування згідно з законодавством України збитків, заподіяних унаслідок порушення його прав.

6. Порядок обмеження та припинення електропостачання

Електропостачання Користувача  може бути припинено або обмежено Власником мереж:

6.1. Без попередження у разі:

виникнення аварійних ситуацій в електроустановках Власника мереж на час, що не перевищує визначеного ПУЕ для струмоприймачів відповідної категорії Користувача;

споживання електроенергії Користувачем  після закінчення строку дії цього Договору або договору про постачання електричної енергії;

приєднання Користувачем власних струмоприймачів або струмоприймачів третіх осіб поза розрахунковими засобами обліку;

самовільного внесення змін у схеми обліку електроенергії.

6.2. З повідомленням Користувача не пізніше ніж за 10 хвилин у разі перевищення Користувачем договірної граничної величини електричної потужності в години максимуму навантаження протягом 30 хвилин і більше.

6.3. З повідомленням Користувача не пізніше ніж за три робочих дні у разі:

відсутності у Користувача персоналу для обслуговування електроустановок або договору на обслуговування електроустановок;

зниження показників якості електроенергії з вини Користувача до величин, які порушують нормальне функціонування електроустановок електропередавальної організації та інших споживачів;

недопущення Користувачем уповноважених посадових органів виконавчої влади, на які покладено відповідні обов'язки згідно з чинним законодавством, до власних електроустановок або розрахункових засобів обліку електроенергії;

несплати Користувачем за використання електричних мереж Власника мереж у встановлений термін з дотриманням процедури, передбаченої ПКЕЕ.

6.4. У разі незадовільного стану електроустановок Користувача, що загрожує аварією, пожежею, створює загрозу життю, а також при невиконанні вимог щодо усунення недоліків в електроустановках Користувача –за поданням представників державних органів, на які покладені відповідні обов'язки згідно з чинним законодавством.

6.5. У разі відсутності резервного живлення з повідомленням не пізніше ніж за 10 днів для проведення планових ремонтних робіт в електроустановках електропередавальної організації (постачальника електричної енергії), Власника мереж або для приєднання нових споживачів.

6.6. На вимогу постачальника електричної енергії у разі заборгованості Користувача за спожиту електричну енергію.

7. Облік електричної енергії та порядок розрахунків

7.1. Облік електроенергії, отриманої Власником мереж та Користувачем, приєднаним до електричних мереж Власника мереж, здійснюється згідно з вимогами ПУЕ та ПКЕЕ. У разі порушення Користувачем вимог нормативно-технічних документів щодо встановлення та експлуатації засобів обліку їх покази не використовуються при розрахунках за спожиту електроенергію, а обсяг переданої електроенергії визначається Власником мереж розрахунковим шляхом згідно з вимогами додатка "Порядок розрахунку оплати обґрунтованих витрат споживача на передачу електричної енергії" та "Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії".

7.2. У разі встановлення розрахункових засобів обліку не на межі балансової належності електричних мереж Власника мереж та Користувача обсяг спожитої електричної енергії визначається шляхом збільшення (зменшення) показів розрахункових засобів обліку на величину розрахункових втрат електроенергії на ділянці електричної мережі (з урахуванням трансформаторів) від межі балансової належності до місця встановлення розрахункових засобів обліку.

Розрахунки втрат виконуються Власником мереж на підставі галузевих нормативно-технічних документів та оформлюються за формою додатка "Розрахунок втрат електричної енергії в мережах споживача".

7.3. Якщо середньомісячне споживання електроенергії Користувачем за будь-якою точкою обліку протягом 2 послідовних місяців нижче визначеного пунктом 3.4 ПКЕЕ, Користувач протягом 10 днів наступного розрахункового місяця звертається до Власника мереж щодо приведення стану обліку відповідно до вимог нормативно-технічних документів.

7.4. На підставі показів засобів обліку електричної енергії оформлюються такі документи:

акт про обсяг переданої електричної енергії;

акт про результати замірів електричної потужності.

Порядок надання зазначених документів визначений додатком "Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії".

За наявності вводів на різних ступенях напруги та різних системах обліку покази надаються окремо за кожною точкою обліку.

8. Відповідальність Сторін

8.1. Відповідальність Власника мереж:

8.1.1. Власник мереж несе відповідальність за передачу електричної енергії Користувачу:

із забезпеченням рівня договірних величин, визначених згідно з  вимогами розділу 5 цього Договору;

із дотриманням вимог щодо категорії струмоприймачів Споживача та гарантованим рівнем надійності електропостачання;

із дотриманням граничнодопустимих показників якості електричної енергії на межі балансової належності Сторін.

8.1.2. Власник мереж не несе відповідальності перед Користувачем за порушення вимог пункту 8.1 цього Договору у разі порушення Користувачем вимог розділу 4 цього Договору.

8.1.3. Власник мереж не несе матеріальної відповідальності перед Користувачем за обмеження (припинення) передачі електричної енергії, яке викликане:

1) некваліфікованими діями персоналу Користувача;

2) умовами обмеження або припинення постачання електроенергії у випадках, передбачених ПКЕЕ;

3) автоматичним відключенням лінії живлення внаслідок пошкодження устаткування або дій Користувача, які викликали спрацювання автоматики за умови справності системи автоматичного відключення;

4) діями постачальника електричної енергії.

8.2. Відповідальність Користувача:

8.2.1. За внесення платежів, передбачених пунктом 4.1 цього Договору, з порушенням терміну, визначеного відповідним додатком до цього Договору, Користувач сплачує Власнику мереж пеню у розмірі 0,1 % за кожний день прострочення платежу, враховуючи день фактичної оплати. Сума пені зазначається у розрахунковому документі окремим рядком.

8.2.2. Власник мереж має право визначати для Користувача обсяг переданої електроенергії, виходячи із приєднаної потужності струмоприймачів та кількості годин їх використання відповідно до Методики обчислення обсягу електричної енергії, недорахованої унаслідок порушення споживачем –юридичною особою Правил користування електричною енергією, затвердженої постановою НКРЕ від 05.12.2001р. № 1197, за тарифами, що діяли протягом споживання електричної енергії з порушенням (далі –Методика), у разі таких дій споживача:

самовільного внесення змін у схеми обліку електроенергії;

пошкодження засобів обліку електроенергії, втручання в їх роботу, зняття пломб з засобів обліку;

споживання електроенергії поза засобами обліку;

інших умов, визначених Методикою,

та надати відповідну інформацію постачальнику електричної енергії.

8.3. Форс-мажорні обставини

8.3.1. Сторони не несуть відповідальності за повне або часткове невиконання своїх зобов'язань за цим Договором, якщо воно є результатом дії обставин непереборної сили. До обставин непереборної сили належать: пожежі, стихійні лиха, збройні конфлікти, рішення Уряду або інші обставини, які перебувають поза контролем Сторін, та перешкоджають виконанню договірних зобов'язань у цілому або частково.

Термін виконання зобов'язань за цим Договором у такому разі відкладається на строк дії обставин непереборної сили.

8.3.2. Сторона, для якої виконання зобов'язань стало неможливим внаслідок дії обставин непереборної сили, має письмово повідомити іншу Сторону про початок, тривалість та ймовірну дату припинення дії обставин непереборної сили.

9. Відносини з постачальником електричної енергії

9.1. У разі заборгованості Користувача за спожиту електричну енергію Власник мереж відключає електроустановки Користувача у термін і на строк, установлені постачальником електричної енергії.

9.2. Сторони Договору забезпечують доступ постачальника електричної енергії до розрахункових засобів обліку електричної енергії Користувача у термін, встановлений договором про постачання електричної енергії, укладеним між постачальником та Користувачем.

9.3.Відносини Власника мереж та постачальника електричної енергії у частині передачі електричної енергії Користувачу регулюються договором про постачання електричної енергії, який укладений між постачальником електричної енергії та Власником мереж.  

10. Інші умови

10.1. Межа відповідальності за стан та обслуговування електроустановок визначається актом розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін, визначеної у додатку "Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін".

10.2. Строки проведення ремонтів в електромережах Власника мереж, під час яких електроустановки Користувача будуть відключені або буде знижена надійність електропостачання інших споживачів, доводяться до відома заінтересованих сторін письмовим повідомленням Власника мереж, узгодженим з постачальником електричної енергії.

10.3. Усі майнові суперечки з питань цього Договору вирішуються відповідно до законодавства України.

10.4. Цей Договір укладається на строк до 2017 р., набирає чинності з дня його підписання та вважається продовженим на наступний календарний рік, якщо за місяць до закінчення цього терміну не буде заявлено однією із Сторін про відмову від цього Договору або його перегляд. Договір може бути розірвано і в інший термін за ініціативою будь-якої із Сторін у порядку, визначеному законодавством.

10.5. Додатки до цього Договору "Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії", "Порядок участі споживача в графіках обмеження електроспоживання та графіках відключень", "Порядок розрахунків за перетікання реактивної електричної енергії", "Розрахунок втрат електричної енергії в мережах споживача" дійсні у разі їх погодження постачальником електричної енергії у частині, що належить до компетенції постачальника електричної енергії.

10.6. Сторони зобов'язуються письмово повідомляти про зміну реквізитів (місцезнаходження, найменування, організаційно-правової форми, банківських реквізитів тощо) не пізніше ніж через 10 днів після настання таких змін.

10.7. Цей Договір укладений у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу, один з них зберігається у Власника мереж, другий - у Користувача.»

          4. Стягнути  з акціонерної енергопостачальної компанії «Київенерго»(01001, м. Київ, пл. І.Франка, 5, код 00131305) на користь з товариства з обмеженою відповідальністю «Комерційний  інформаційно-рекламний центр «СЕНС»(03022, м. Київ, вул. Кайсарова, 2, код 02820026) 42,5 грн. державного мита та 59 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

          5. Стягнути з Фізико-технологічного інституту матеріалів та сплавів Національної академії наук України (03142, м. Київ, бульвар Академіка Вернадського, 34/1, код 23520073) на користь з товариства з обмеженою відповідальністю «Комерційний  інформаційно-рекламний центр «СЕНС»(03022, м. Київ, вул. Кайсарова, 2, код 02820026) 42,5 грн. державного мита та 59 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Суддя                                                                                                    С.А. Ковтун

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення30.05.2008
Оприлюднено21.06.2008
Номер документу1728738
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —32/156-6/33

Ухвала від 07.09.2009

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ковтун С.А.

Ухвала від 31.07.2009

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ковтун С.А.

Ухвала від 03.12.2008

Господарське

Вищий господарський суд України

Волік І.M.

Постанова від 28.01.2009

Господарське

Вищий господарський суд України

Волік І.M.

Ухвала від 08.12.2008

Господарське

Вищий господарський суд України

Волік І.M.

Постанова від 03.09.2008

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Євсіков О.О.

Постанова від 03.09.2008

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Євсіков О.О.

Рішення від 30.05.2008

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ковтун С.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні