Справа № 1-72/09
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 серпня 2009 року Шишацький районний суд Полтавської області у складі: головуючого - судді Савченко Л.І. при секретарі - Кулинченко О.А. за участю прокурора - Ілляшевича Р.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у смт Шишаки кримінальну
справу по обвинуваченню
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 уродженця та мешканця с.Куйбишеве Шишацького району Полтавської області, українця, громадянина України, освіта середня, одруженого, працюючого електриком на МТФ № 4 с.Куйбишеве ПП «Агроекологія», судимого
- 17 жовтня 2008 року Шишацьким районним судом Полтавської області за ч.1 ст.310 КК
України до штрафу в сумі 680 гривень
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 310 КК України,
встановив:
В період часу з травня 2009 року по 03 липня 2009 року в с.Куйбишеве Шишацького району Полтавської області, ОСОБА_1 повторно, незаконно вирощував на присадибній ділянці у своєму домогосподарстві коноплю у кількості 74 рослини, які мали окремий однорідний корінь, без мети збуту, для власного вживання, які 03 липня 2009 року були вилучені працівниками міліції та згідно висновку хімічної експертизи № 1488 від 10 липня 2009 року мають ботанічні ознаки коноплі (CANNABIS), містять тетрагідроканнабінол і відносяться до рослин, які містять наркотичні засоби та психотропні речовини і обіг яких допускається для промислових цілей.
Допитаний в ході судового слідства по справі підсудний ОСОБА_1 свою вину у вчиненні інкримінованого йому злочину визнав повністю та підтвердив факт його скоєння за обставин, викладених вище. При цьому він зазначив, що рослини коноплі виросли з насіння минулорічної конопель, які були вилучені працівниками міліції, і він не став їх сполювати, а обполов, щоб вони виросли для подальшого використання ним особисто шляхом куріння. Нікому шкоди своїми діями не заподіяв, наміру продавати наркотичні засоби не мав. Щиро кається та просить суворо його не карати.
Оскільки фактичні обставини справи ніким із учасників судового розгляду не оспорюються, підсудний правильно розуміє зміст цих обставин, сумнівів у добровільності та істинності його позиції немає та йому розяснено про позбавлення права оспорювати ці фактичні обставини справи у апеляційному порядку, суд відповідно до ч.3 ст. 299 КПК України визнав за недоцільне дослідження доказів стосовно цих фактичних обставин справи.
Суд вважає, що дії підсудного ОСОБА_1, слід кваліфікувати як незаконне вирощування конопель особою, яка була засуджена за цією статтею, а також яка незаконно вирощувала коноплі в кількості пятдесят і більше рослин, тобто за ч.2 ст.310 КК України.
Обставинами, які помякшують покарання підсудного, суд визнає щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.
Обставин, які обтяжують покарання підсудного, суд не знаходить.
Виходячи з загальних засад призначення покарання, визначених статтею 65 КК України, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що впливають на призначення покарання.
Суд враховує мету та обставини вчинення злочину ОСОБА_1, відсутність тяжких наслідків від вчиненого, характеристику його особи, наявність судимості, обставини, що помякшують покарання та відсутність тих, які його обтяжують, та вважає за можливе застосувати до нього покарання у вигляді позбавлення волі із звільненням від його відбування відповідно до ч. 1 ст. 75 КК України з випробуванням з іспитовим строком, яке буде необхідним й достатнім для його виправлення, попередження вчинення нових злочинів та соціальної реабілітації.
Згідно медичного висновку підсудний ОСОБА_1 визнаний таким, що не потребує примусового лікування від наркоманії (а.с.35).
Питання про речові докази суд вирішує відповідно до вимог ст. 81 КПК України.
Керуючись статтями 321, 323 та 324 КПК України, суд,
засудив:
ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 310 КК України на три роки позбавлення волі.
На підставі ч. 1 ст. 75 КК України звільнити засудженого ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на два роки.
Відповідно до ч.1 ст. 76 КК України покласти на засудженого ОСОБА_1 обовязки: не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи; повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання або роботи; періодично зявлятися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд до набрання вироком законної сили щодо засудженого залишити без змін.
Речовий доказ по справі - 74 рослини конопель (два мішки з 10 та 64 рослинами конопель відповідно), який зберігається в камері речових доказів ГУМВС України в Полтавській області (а. с. 26) - знищити.
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Полтавської області через районний суд протягом пятнадцяти діб з моменту його проголошення.
Суд | Шишацький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 11.08.2009 |
Оприлюднено | 23.12.2022 |
Номер документу | 17560353 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Шишацький районний суд Полтавської області
Савченко Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні