33/276
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.10.06 р. Справа № 33/276
Суддя господарського суду Донецької області Новікова Р.Г. при секретарі судового засідання Казеці О.А. розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали
за позовною заявою Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Тельманівському районі Донецької області смт. Тельманове
до Відкритого акціонерного товариства „Тельманівський комбікормовий завод” смт.Тельманове
про стягнення 553грн.41коп.
в адміністративній справі №33/276.
за участю представників:
від позивача: Соленко А.І. – начальник відділення
від відповідача: не з'явився
СУТЬ СПОРУ: Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Тельманівському районі Донецької області смт. Тельманове звернулось до Відкритого акціонерного товариства „Тельманівський комбікормовий завод” смт. Тельманове із адміністративним позовом про стягнення недоїмки зі сплати страхових внесків у розмірі 553грн.41коп.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем обов'язків страхувальника, передбачених Законом України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” №1105-ХІV від 23.09.1999р., копію розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за ІІ квартал 2006р.
Ухвалою від 22.08.2006р. було відкрите провадження в адміністративній справі №33/276 та призначене попереднє засідання на 18.09.2006р.
У підготовчому засіданні від 18.09.2006р. представнику позивача було роз'яснено його права та обов'язки та повідомлено про можливість примирення згідно зі статтею 113 Кодексу адміністративного судочинства України. Позивач не відмовився від заявлених вимог.
Представник відповідача в попереднє засідання не з'явився, документи, витребувані судом не надав.
За наслідками підготовчого провадження суд постановив ухвалу від 18.09.2006р. про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду на 04.10.2006р.
У судовому засіданні від 04.10.2006р. головуючим були роз'яснені процесуальні права та обов'язки позивачу, передбачені статтями 49, 51, 54, 65-68 Кодексу адміністративного судочинства України.
Позивач не відмовився від заявлених вимог. На адресу суду надійшов від відповідача лист №40 від 27.09.2006р., де ВАТ „Тельманівський комбікормовий завод” смт. Тельманове визнав наявність недоїмки зі сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та просив розглянути справу без участі його представника.
Відповідно до статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Під час судового провадження були досліджені: розрахункова відомість про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за ІІ квартал 2006р.; лист №40 від 27.09.2006р. та інш.
Дослідивши матеріали справи та вислухавши пояснення представника позивача, господарський суд встановив наступне.
ВАТ „Тельманівський комбікормовий завод” смт. Тельманове на підставі Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” є платником страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі - Фонд соціального страхування від нещасних випадків).
Згідно з вимогами ст. 45 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” №1105-XIV від 23.09.1999р. відповідач зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.
Відповідно до Закону України „Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” №660-IV від 03.04.2003р. відповідачеві встановлений страховий тариф у розмірі 1,93% від суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників.
Пунктом 4.1 Інструкції “Про порядок перерахування, обліку та витрачення страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювання України”, затвердженої постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювання України №12 від 20.04.2001р. (далі – Інструкція) визначено, що сума страхового внеску розраховується згідно із страховим тарифом, встановленим Законом України „Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”, виходячи з класу професіонального ризику галузі національної економіки, до якого віднесено страхувальника.
Для роботодавців розміри страхових внесків страхувальників обчислюються в відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат, в тому числі, в натуральній формі, визначених згідно з Законом України “Про оплату праці”, що підлягають оподаткуванням податком на прибуток з громадян.
Страхові внески нараховуються у межах граничної суми заробітної плати, що встановлюється Кабінетом Міністрів України та є розрахунковою величиною при обчисленні страхових виплат.
Пунктом 4.12 Інструкції визначено, що страхові внески сплачуються юридичними особами в день одержання коштів на оплату праці в установах банків, а при проведенні оплати праці з наявної виручки чи натуроплатою - платники зобов'язані не пізніше дня, наступного після здійснення виплат, надати до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.
Нараховані страхові внески, інші платежі сплачуються страхувальниками шляхом перерахування відповідних сум на відповідний рахунок Фонду соціального страхування від нещасних випадків.
Відповідно до пункту 5.1 Інструкції недоїмкою вважаються не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.
Як самостійно зазначив відповідач у розрахунковій відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за ІІ квартал 2006р., сума недоїмки становить 1326грн.80коп.
Як вбачається з матеріалів, доданих до позовної заяви, господарським судом Донецької області розглядалась справа за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Тельманівському районі Донецької області смт. Тельманове до Відкритого акціонерного товариства „Тельманівський комбікормовий завод” смт. Тельманове про стягнення сум недоїмки зі сплати страхових внесків, а саме рішенням від 06.06.2005р. у справі №11/118 присуджено до стягнення суму недоїмки у розмірі 773грн.39коп.
За період з ІІ кварталу 2005р. по ІІ квартал 2006р. у відповідача виникла заборгованість по сплаті недоїмки в сумі 553грн.41коп.
На день звернення з позовом сума недоїмки по сплаті страхових внесків відповідачем не сплачена, визнана останнім у повному обсязі. Таким чином, позовні вимоги в сумі 553грн.41коп. обґрунтовані, підтверджені поданими по справі доказами, тому підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 2, 9, 17, 48, 51, 69, 71, 86, 111, 112, 160, 162, 163, 167, 185, 186, 254, 257, 263, пункту 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Тельманівському районі Донецької області смт. Тельманове до Відкритого акціонерного товариства „Тельманівський комбікормовий завод” смт. Тельманове про стягнення недоїмки зі сплати страхових внесків у розмірі 553грн.41коп. - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства „Тельманівський комбікормовий завод” смт. Тельманове (87100, Тельманівський район, смт. Тельманове, провулок Садовий, буд. 5, ЗКПО 00688048) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Тельманівському районі Донецької області смт. Тельманове (87100, Тельманівський район, смт. Тельманове, вул. Леніна, буд. 144, ЗКПО 24165013) суму недоїмки зі сплати страхових внесків у розмірі 553грн.41коп.
Текст постанови суду оголошений у судовому засіданні 04.10.2006р.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя Новікова Р.Г.
Надруковано 3 примірника: 1- до справи, 1 – позивачу, 1 – відповідачу.
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2006 |
Оприлюднено | 22.08.2007 |
Номер документу | 175858 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні